Zlí hoši

Mick O'Brien (držitel Oscara Sean Penn) je šestnáctiletý problémový kluk, který nešťastnou náhodou zabije mladšího bratra drogového dealera jménem Paco Moreno. Je poslán do nápravného zařízení pro mladistvé, kde musí každý den bojovat o holé přežití. Mezitím Paco brutálně znásilní Mickovu přítelkyni. Když se to Mick dozví, hodlá utéct na svobodu a pomstít se. Po zdařilém útěku je však vrácen zpět. Do stejné polepšovny je následně umístěn i Paco, který myslí také na pomstu. Film je vyhrocen soubojem, jehož výsledek potvrdí, že k určitému polepšení v tomto případě opravdu došlo. (oficiálny text distribútora)

Olík

Kruto krutý gangsta hustoles čpějící až za roh drsnou pózou, špínou ulice, vězeňskou šlichtou a hlavně americkým klišé stereotypem, který tady, v podobných (někdy doslova shodných) formách, bylo, je a bude. Pokud stejně jako já milujete pastelové teenager osmdesátky, tak není od škody občas zabrousit i o do jejich „hrubších“ zákoutí reprezentovaných delikventským matchem Sean Penn versus Esai Morales. ps: škoda moralizujícího konce….jedna rána, která nepadla vedle a bylo o hvězdičku navíc. ()

emma53

Ach ano, takových filmů jsou dnes už skutečně mraky a je těžké najít něco, co by diváka naladilo opět se vrhnout na další nápravné zařízení a nebo vězení. Nicméně já se dostala do roku 1983, kdy ještě možná tolik verzí neexistovalo a hned mě zaujal svým hereckým umem Sean Peen. Celé to zařízení bylo zvláštní, tam bych asi výhrady měla, protože dle mého měli poměrně dost volného prostoru a kupříkladu u koupelen, kde se děje nejvíc zvěrstev, neměli žádného muže, který by to měl mít na starost. A dovolovali si celkem dost na to, jakých činů se dopustili. Jak píše uživatel misterz, tak ta scénka s rádiem byla skutečně úsměvná a jeho drsný spolubydlící také. To ne, pánové, to nebyl zrovna nejlepší herecký výběr. Nicméně to byl napínák, kde se postupně schylovalo k rozuzlení a ne zrovna happyendovému. Na svojí dobu to mělo grády, švih a žádná nuda, takže já ten čtverec v pohodě dám. ()

Dale

Ak ste videli aspoň 2 filmy z väzenského prostredia, sotva vás tento film niečim zaujme, natožto prekvapí. Tuctový klišovitý scenár s vopred jasným koncom. Navyše dobrá polka toho osadenstva nápravného zariadenia pre mladistvých vyzerá minimálne na 30, vrátane Clancyho Browna, aj keď je len o rok starší od Penna, no Sean tu ešte mal celkom mladistvý vzhľad. Ako to chodí v takomto zariadení tu bolo podané veľmi zjednodušene a sotva realisticky. Sean pár krát plechovkou tresne miestnu dvojicu kápov a už sú z neho všetci posratí, vrátane takých väzieb, ktorým by stačilo kýchnuť a Penn by ležal na zemi. A ten židovský skrček by mal byť ideálny typ na pozíciu nafukovacej Ančy a nie požívať taký rešpekt. Scéna keď zložil Clancyho bola vyslovene na smiech... Záverečná bitka nepôsobila o nič lepšie, než súboj o prežitie to viac pripomínalo precvičovanie polôh z kamasutry. Všetci tú píšu o drsnosti, no žiadnu drsnú scénu som tu nepostrehol, práveže v rámci väzenských filmov je toto taká pohodička. 50% ()

*CARNIFEX*

Keby sa ten záverečný “fight” udržal v rámci súkromnej akcie, bez jasotu obecenstva, resp. by celý scenár zostal v roli bez akejkoľvek nadväznosti na príčinu umiestnenia do ústavu, bolo by to ďaleko lepšie. Takto mi totiž neostáva nič iné, iba si myslieť, že vo všetkých úradoch pracujú skutočne len samí idioti. Chcel som dať tri, no za celkový dojem tú štvrtú predsa len udelím. Dobrý film .. ()

B!shop

Pekne drsna zalezitost. K filmu mam vlastne jen jednu ani ne primo vytku, spis pripominku, proste to na me cely pusobilo, jak kdyz si pubertaci hrajou na dospely. Jinak film je hlavne vezensky drama, uvodni zhruba pulhodinova kriminalka o soubojich gangu je tu hlavne kuli seznameni se s postava. No a pak zacne perfektni vezensky drama se vsim, co k tomu patri, boj o misto sefa, utek, rvacky a podobne. To vse navic pusobi dost realisticky, pro nejakej optimismus tu neni misto a obcas je film taky pekne brutalni. A hlavne je celou dobu skvele napinavej. No a celymu filmu vevodi mladickej Sean Penn, kterej ani omylem nepripomina to vesely zhuleny hovadko z Ridgemont High, ale je tady pekne drsnej a za ostatnima pubertakama nijak nezaostava, i on je peknej parchant, takze mezi tu sebranku znasilnovacu, zlodeju a vrahu skvele zapadne. Z ostatnich snad uz stoji za zminku jen mladej Clancy Brown, kteryho si pamatuju hlavne z Carnivale. Sice film asi neni na cistejch 5*, ale me to fakt prijemne prekvapilo, perfektne bavilo a nakou vyraznou vytku tady nemuzu proste najit, takze tech 5* dam. ()

• Sean Penn si nechal kvůli filmu vytetovat hlavu vlka. (Fenk)