Grand Army

USA, 2020, 8 h 1 min (Minutáž: 47–73 min)

Tvorcovia:

Katie Cappiello

Hudba:

Morgan Kibby

Brittany Adebumola, Odessa A’zion, Amir Bageria, Odley Jean, Maliq Johnson, Amalia Yoo, Katie Griffin, Ava Preston, Sydney Meyer, Colin Doyle, Karina Bonnefil (viac)

Pět studentů z největší státní střední školy v Brooklynu sní o lepší budoucnosti. Ze všech sil se snaží přežít, uspět a vymanit se ze svého chaotického světa. (Netflix)

stret

Ako odlisne od beznej teenage sracky. Cele fajn. Mala poznamka k linke so zidovskou cinankou: herecka si zasluzi oskara - veril som celej jej postave, vsetkym druhom jej hluposti a frustracii - veril by som, ze ta herecka je taka aj v realite. Ale najskor to tak nie je. Tato najmenej vyrazna linka - ktora je charakterizovana osobnou jednoduchostou - je zaroven tou populacne najpocetnejsou a teda v skutocnosti v seriali najdolezitejsou. Jedna hviezda dole za mierne prepalenu - hoci stale znesitelnu - gay linku. V realite ma 4% vyznam. ()

nelousek

Nedávno jsem se začala dívat na první sérii, a myslím, že jsem to dokoukala asi do nějakého 15. dílu, a dál už se mi nechce pokračovat. Je to zajímavý nápad, občas jsou ale v seriálu scénky, které se tam podle mě nehodí a nebo jsou moc zdlouhavé. Za mě tomu chybí nějaký účel, přijde mi to jako takových 45 minut téměř o ničem. Některé díly jsou zajímavé, ale také by mohli být podané trochu lépe. Trailer je dobrý, na to jsem se taky nechala nalákat. Pokud vás tedy láká trailer, doporučuji si nedělat iluzi, že to bude tak nabité jako tam. (a upřímně obdivuju ty, kteří to dokoukali do konce :-? ()

haluska11

tenhle seriál mi určitě nepřipomínal nic z domácí scény smh, rozhodně měl originální zápletky a postavy se vůbec nepodobají extrémně okatým způsobem ničemu, co bych měla šanci vidět na ivysílání, omg. ještěže tam není holka s barevnou čepicí a woke pózou, co pořád čučí do mobilu, populární holka, který přítel zjistí překvapující věci o svý sexualitě, a cápek, který přijde k vážnýmu úrazu a pak roastí lidi jak kuřata. předčasně zaražená netflixovka (wtf :(( ) o situaci, kdy se postavy vyskytnou tváří tvář smrti (vole), a vytvoří to mezi nimi nečekaná přátelství. ať žije pastiš ()

Stromovous87

První epizoda mě zaujala, druhou se to pěkně rozjelo a po třetí už mě Grand Army pohltilo. Větší drama než Sex Education a navíc z mého oblíbeného New Yorku. Už se nemůžu dočkat další série. Odessa A´Zion v roli Joey byla skvělá, ale nejvíce jsem si oblíbil Dominique (Odley Jean). Její postava mi přijde nejsympatičtější a člověk má tendenci jí fandit, když ví co všechno musí zvládat. Dál pak určitě Siddhartha(Amir Bageria) a Jayson (Maliq Johnson). Postava Leily (Amalia Yoo) mi přijde nejvíc rozporuplná. Fandil jsem jí, ale v poslední epizodě mi začala být docela nesympatická. ()

retrogirl2

Některé z hlavních postav jsou tak nesympatické, že si přejete, aby se jim něco stalo, což nebývá u předních hrdinů zvykem. Na druhou stranu to ale vidím jako pozitivum, vždyť tohle je pravý vzorek sociální skupiny mládeže. Všichni nemůžou být jako Brandon Walsh. Takže oceňuji drsný realismus seriálu jak u postav, tak u prostředí, vzhledu, dialogů a hlavně pohled na život přes sociální sítě. Rasová rozmanitost nebo gay i trans tématika samozřejmostí, to už je ale opravdu všude... ()

• Seriál je založený na divadelnej hre "Slut: The Play" od Katie Cappiello z roku 2013. (dwdb)