Rheinhardt (Paul Newman) je cynický floutek, který dostane práci hlasatele v pravicové rozhlasové stanici WUSA v New Orleans. Bez uzardění papouškuje reakcionářské názory jejích představitelů do éteru, ačkoli s nimi sám nesouhlasí. Reinhardtova cynická nestrannost je však zpochybněna jeho kamarádkou Geraldine (Joanne Woodwardová) a taky Raineym (Anthony Perkins), sousedem a problémovým idealistou, který odhalí hrozivý, skrytý záměr stanice WUSA. A když se události začnou vymykat kontrole, i sám Rheinhardt zjistí, že musí zaujmout jasný postoj. (Cinemax)

Kimon

Jak čtu obsah, myslím, že by bylo obzvlášť nutné v dnešní době létajících modrých ptáků v ČR vydat tento titul na DVD a to v CZ dabingu. To aby jsme všichni porozuměli a pochopili, že zpravodajství , ať už TV, rozhlasové či tištěné vždy někomu patří a gumuje patřičně mozky nás potenciálních voličů tak stejně, jako kdysi Rudé právo. Já osobně nepovažuji zpravodajství v ČR za objektivní, stejně jako můj oblíbenec Paul Newman zpravodajství stanice WUSA v tomto filmu. ()

nascendi

Výnimočne sa mi po mnohých rokoch Stanica WUSA páčila o hviezdičku viac, ako pri premiérovom sledovaní. Výkony ústrednej trojice (Newman, Woodward, Perkins) sú skvelé a zdá sa mi, že film je dnes ešte aktuálnejší, ako v dobe svojho vzniku. Jediné, čo sa mi nezdá, je minimálny záujem televízií o jeho uvádzanie a tiež divákov, ktorí pravdepodobne netušia, o čo prichádzajú. ()

cheyene

Jeden z posledních snímků filmografie Paula Newmana, co mi chybělo zhlédnout. Stanice WUSA se velice těžko sháněla a jsem tedy rád, že jsem měl nakonec možnost tento film vidět. V hlavních rolích se vedle zmíněného modrookého idola představila i jeho častá filmová partnerka (a vlastně i životní láska) Joanne Woodward a Anthony Perkins. Film dobře nastavuje zrcadlo manipulaci prostřednictvím médií, systému, lžím a praktikám mocných, atd. Vlastně všemu, co tu již ostatní uživatelé správně zmínili. Za herecké představení hlavního hrdiny bych byl ochoten dát i 5*, ale prozatím zůstanu těsně pod vrcholem... ()

misterz

Stará známa vec, žiaden extrém nie je dobré, či ľavicový alebo pravicový - jeden pes, jedno zlo. Avšak aj napriek tomu, že v pozadí rezonovali silne témy - ako napr. mediálna manipulácia más, klamstvá, prekrúcanie faktov a reality a pod., ma snímok neoslovil tak ako som čakal, a to aj napriek skvelému P. Newmanovi. Tieto témy boli smerom k divákovi podané s minimálnym napätím a slabou dramatizáciou, čo často vyvolalo pocit nudy. Priemer. 60/100 ()

majo25

Politický naratív a vôbec potenciálna hrozba toho, ak sa náhodou dostanú radikálni konzervativci k moci, bola rozhodne zaujímavá. Akurát, že samotný film je viacmenej nuda. Jednoduché presúvania sa z miesta na miesto, filozofické debaty o nefungovaní spoločnosti a celkové pomalé tempo ma nútili sledovať viac hodinky než film. "Pomáhala" tomu aj dlhšia stopáž, v ktorej bolo viacero hluchých miest. Pritom Palko Newman v postave cynického jedinca nezvládajúceho alkohol, bol uveriteľný a záver pekne dramatický a aj prekvapivý. Je zaujímavé, že slovenská aj česká televízia práve tento americký film odvysielala, aby neznalým divákom ukázala "pravu" tvár kapitalistickej Ameriky. Tých pár znalých muselo riadne mrviť, pretože každá krajina má viac tvárí, nielen tú peknú. ()

• Anthony Perkins tvrdil, že když se mu nepodařilo rozslzet na povel, načež mu někdo ze členů štábu dal dorgu zvanou „poppers“, aby mu zvlhly oči. Perkins měl následně s alkyl nitrity neboli „poppers“ problémy, což přičítal právě zkušenostem z natáčení tohoto filmu. (Mikino00)