Váha vody

• Slovensko Ostrov smrti (viac)

Jean (Catherine McCormack) pracuje na článku o dvoch brutálnych vraždách, ktoré sa odohrali takmer pred sto rokmi na ostrove Shoals. Zdá sa, že tieto zabudnuté zločiny majú istú spojitosť s nedávno spáchanou vraždou. Pri ceste na ostrov, kam ju sprevádzajú manžel Thomas (Sean Penn bol za túto úlohu nominovaný na Oscara) a jeho brat so svojou sexi priateľkou (Elizabeth Hurley), Jean objaví dokumenty, ktoré detailne opisujú oba hrozné činy. Navyše sa začne ukazovať pravá povaha vzťahu jej manžela a bratovej priateľky, ktorá až príliš dobre pozná jeho „Báseň o Magdaléne“, za ktorú Thomas dostal Pulitzerovu cenu... Jean musí odhaliť pravdu alebo čeliť vlhkému hrobu. (oficiálny text distribútora)

Anderton

O spojenie nespojiteľného sa pokúsila vo Váhe vody väčšinou spoľahlivá Kathryn Bigelow. Sledujeme paralelne dva príbehy, ktoré sa zdajú byť celkom zaujímavé, minimálne sa režisérke darí budovať dojem, že zaujímavé postupom času budú. Bohužiaľ sa tak nestane a film narazí poriadne na skaly v závere, keď sa má všetko prepojiť. Namiesto myšlienky však sledujeme iba patetické režisérske cvičenie, ktoré málokoho presvedčí o svojej opodstatnenosti. Ale podľa hodnotení to niektorých užívateľov oslovilo, takže možno som nebol iba správne naladený a nedokázal čítať tie "myšlienky v obraze". ()

gudaulin

Psychologický thriller, který by fungoval mnohem lépe, kdyby se odehrával výhradně v současnosti a scénárista se nesnažil násilně propojit dva odlišné příběhy odehrávající se navíc v časovém odstupu sta let. Ta starší část se věnuje zločinu z vášně, který může mít jen dva možné pachatele a vzhledem k tomu, že divák jaksi automaticky kalkuluje s "překvapivým" obratem ve vývoji procesu, může být logicky pachatelem jen jeden člověk. To znamená, že jedinou hádankou se stane jeho motivace. Přiznám se, že už dlouho jsem nečekal na rozuzlení a závěrečnou scénu tak, jako v tomto případě. Příběh ze současnosti pak trpí neustálými flashbacky do dávné minulosti a tím se účinně otupuje jeho dramatický potenciál. Kathryn Bigelow režíruje sice spolehlivě, ale chybí tomu jiskra, a tak je pro mě tenhle v jádru ne špatný film v podstatě šlápnutím vedle. Celkový dojem: 45 %. ()

PetrPan2

Nuda, nuda a zase jen nuda... čtyři lidi na lodi vedou rádoby intelektuální žvásty a do toho se jedna z nich snaží zjistit kdo před sto lety umlátil dvě ženský sekyrou... kdo je umlátil Vám bude jasné už v půlce filmu, páč příliš jiných možností na vybranou stejně nemáte a v závěru, kdy se zároveň dozvíte proč byly umláceny, je Vám to už upřímně jedno a doufáte v brzký konec. A ani kozy Elizabeth Hurley na tom nic nezmění :o( ()

Enšpígl

Mám odkoukanejch tak 106 minut, při finálový scéně jsem totiž nechtíc usnul a vzbudil se až když mluvil Kalousek, že stát někde musí najít peníze, tak jsem si rychle schoval šrajtofli pod polštář a pokračoval ve spánku. Kdyby mě někdo chtěl prozradit jak to na tý lodi nakonec dopadlo byl bych rád. Za sebe můžu říct, že nejvíc jsem si užil Elizabeth Hurley, pěkně tam v těch bílých plavkách tmelila kolektiv, dámička jedna seriózní. ()

Šakal

The weight of water je působivý ATMOSFERICKÝ thriller kombinující dva příběhy. Ten první ( z minulosti ) řeší nevyjasněné vraždy dvou žen, ten druhý se odehrává v současnosti na lodi, kdy se fotografka Jean ( v podání Catherine McCormack ) spolu se svým přítelem básníkem ( Sean Penn ), bratrem a jeho přítelkyní ( E. Hurley ) vydávají na " tehdejší místo činu " . Nemůžu si pomoci, ale kdyby se Kathryn Bigelow věnovala pouze příběhu ze současnosti, udržovala napětí mezi těmi 4 lidmi na lodi a stupňovala ho, udělala by mnohem lépe a zážitek by byl mnohem větší. Problémem je, že hodně brzy víte, jak příběh z minulosti dopadne a co víc , je vám to tak nějak jedno...... 1* za atmosféru, 1* za kameru a režii a 1* za povedené herecké výkony, přičemž zároveň ale musím jedním dechem dodat, že dost dobře nechápu tu nominaci na oscara u S. Penna. Nechápejte špatně, výkon je to dobrý, ale že by rok 2000 nenabídl lepší výkony....?! ()

• Děj filmu je založen na dvou skutečných vraždách v souostroví Schoals, které byly spáchány 6. března 1873. (CliffLee)