Po náhodném setkání v nemocnici se oddaný voják zamiluje do nadané lékařky. Jejich protichůdné pohledy na život je sice rozdělují, ale osud spřádá jiné plány. (Netflix)

Vavča

Obrovské prachy, herecké hvězdy a proč vlastně, za krásu mírových misí OSN, náborové video pro armádu a lékařské fakulty? Joon-ki Song i Hye-kyo Song umí lépe. Prvních 5 dílů mě to bavilo, pak se z toho ovšem stala nuda, začalo to silně řídnout i přes pokusy o akci a dramatičnost. Výsledek by mě neměl překvapit, protože hlavní režisér nemá nic povedeného na kontě, hlavní scénáristka napsala naposledy výraznou věc v roce 2010 (Secret Garden). Takže to šlo do kopru, slabé charaktery, řídký scénář. A nejhorší na tom je, že se to Korejcům líbilo, sledovanost dosahovala někdy i 30% a více, věc nevídaná více, než dekádu, naposled u série Emperor of the Sea (2004). Tohle mě hodně mrzí, nicméně nezoufejme, věřím, že oba hlavní herci nám spraví chuť v něčem jiném. Co mě nesmírně iritovalo, byla fiktivní země Urk, jako myslel jsem si, že po letech sledování anime a různých šílených nápadů mě už nic nemůže překvapit. Může!!! Na Balkáně je totiž možné všechno, jak nám chtěli ukázat korejští tvůrci, žijou tam pohromadě Afričani, běloši, muslimové a mají se rádi, samozřejmě všichni jsou chudí, hlavně černoši, do toho nějaké to zemětřesení a pašování diamantů, Evropa, tam je přece možný všechno... Výborný výsledek korejské vzdělávací soustavy, nebo spíše pohled do dementních představ scénáristů. ()

Jirka_Šč

Komentář po deseti epizodách: Má to negativa, naivní ztvárnění obyvatelstva fiktivní balkánské země (herci představující obyvatelstvo hrají, vypadají a mají napsané role vcelku mizerně), ale hlavní čtyři postavy se mi líbí. Vždy mě dokázaly zaujmout ženy, které něco dělaly a doktorce Kang Mo Yun jsem stejně jako hlavní hrdina propadl v okamžiku, kdy je lůžko s raněným tlačeno v rychlosti na operační sál a ona během tohoto na nemocném sedí a resuscituje ho. Zatím bez hodnocení. ■ Finálně: S čistým svědomím 4*. Drobný SPOILER. Když odcestovali z Uru, přestali se v ději vyskytovat nelogičtí obyvatelé (jako fakt nechápu, jestli lidé v Asii vidí obyvatelstvo Balkánu takto) a začalo to být bez problémů koukatelné. Navíc to na konci poslední epizody příjemně rychle ukončili (fakt - možná nejrychlejší rozloučení s postavami asijského seriálu, co jsem dosud viděl). Konec SPOILERu. V zásadě se nedivím, že to v Jižní Koreji mělo takový úspěch - je to patriotické, romantické a pláž na Zakynthosu vypadá pro Korejce jistě exoticky. Jo a má to 17 epizod, ne zde uvedených 16. ■ OST: https://www.youtube.com/watch?v=Aeic7JQ_xds ■ P.S. V posledních epizodách mě příjemně překvapil humor: "To je ta žena ze včerejška," :). ()

Ivuse

Co je mi do toho, jestli tam byly hluchý místa, když tam sem tam proběhla tlupa, do půli těla svlečených, krásných chlapů! :-D Joong Ki se nám vrátil z vojny a o to tady přece jde, ne?! :-D Joong Ki, vojáci, Joong Ki, uniformy, Joong Ki v uniformě... o to tu nešlo? Ne, teď už vážně. :-D Mě bavily všechny postavy, všechny my byly sympatické, hlavní dvojici to spolu moc sluší, vlastně i druhé ústřední dvojici, po stránce postav nemám prostě co vytknout. Žádná pitomá husa se mezi ně neplete, protože už tak mají dost problémů sami se sebou. Seriál oplývá vtipem, který mi dokonale sedl (chlapa s takovým smyslem pro humor bych si hned nechala líbit:-D). Po dějové stránce mě nejvíc bavil úsek se záchrannými pracemi. Dobrá, řekněme, že scénu "do roka a do dne" si mohli odpustit, ale já jim odpouštím... už jsem se vám zmiňovala, že je tam Joong Ki v uniformě? :-D OST se vám také silně vryje do paměti. Hodnotím ihned, takže zatím prožívám takové to klasické nadšení. Ale myslím, že tady to nikdy níž jak pod 4* nepůjde. ;-) ()

Andrea1717

Vojenské veci veľmi nemusím a tak som rada, keď už niečo také pozerám, že sa mi to páči. Vojna je tu braná aj humorne aj vážne, niekedy sa hlava síce na okamih zastaví, "Bože, je to vôbec možné", ale aspoň moja si hneď povie "Nerieš to". Jediná chyba tohto seriálu je, že nebolo možno hlavnej hrdinke v podaní Hye-kyo Song cez obrazovku jednu vypáliť. Inak bolo všetko super a na Joong-ki Songa sa úžasne pozeralo a už sa na neho teším v ďalších seriáloch. Proste hrdinská epopeja, vlastenectvo a láska ako trám. Na toto vždy zaberiem. ()

Pethushka

Sympatičtí herci, hromada povedených hlášek, dva romantické příběhy, vojenské prostředí, skvělý hudební doprovod, překrásný Zakynthos vydávající se za Uruk a mnoho dalších pozitiv povznáší Descendants of the Sun na něco, co musíte vidět. Já si k seriálu vytvořila silnější pouto i proto, že jsem pár týdnů po odvysílání navštívila kavárnu v Incheonu, ve které se natáčelo několik klíčových scén a také jsem na vlastní kůži zažila, jak moc dokážou Korejci propadnout příběhu z televize. Soundtrack hrál téměř v každém podniku, Song Joong-Ki se stal tváří vlastně úplně všeho, každá druhá odzpívaná písnička v karaoke baru byla překvapivě taky z tohohle seriálu a těch roztomilých plyšáků s velkou hlavou bylo v regálech víc, než ramyeonu. Vím, za pár dní to všechno zase odejde, a přijde nový příběh. Stejně je ale neuvěřitelné, co dokázali Potomci na pár týdnů udělat nejen s celým Seoulem. 4,5* ()

• Mezi filmovými lokacemi nefigurovaly jen ty jihokorejské, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale také oblasti řecké. 28. 7. 2015 se celý výrobní štáb odebral společně s hlavními seriálovými aktéry až do Řecka, kde po dobu jednoho měsíce natáčel všechny potřebné scény. A podle pozdějších informací lokálních deníků a internetových blogů se jihokorejský tým vyskytoval na ostrově Zakynthos, tzv. ostrově želv, ležícím v Jónském moři, v horském městečku Arachova, na starobylém ostrově Lemnos, ležícím při pobřeží Egejského moře, a také na písečné pláži Navajo, která je vlastně jakousi izolovanou pláží vnitru skalních útesů a celosvětově známé Modré jeskyně. Jediná přístupová cesta na pláž vede tedy po vodě. Pomineme-li tedy fakt, že bychom sešplhali po útesech. Pláž nese specifické jméno Pláž ztroskotání, a to díky vraku pašerácké lodi Panagiotis, který se na pláži od roku 1980, kdy za nepříznivých podmínek ztroskotal, stále ještě i dnes nachází. Pláž je pátou nejkrásnější pláží planety. (Conspi)
  • Ačkoliv si celá série udržela poměrně vysokou diváckou sledovanost, - i díky tomu bylo již během jejího úvodního odvysílání jasné, že se pokračování v dohledné době jistě dočká -, a možná i právě díky tomu, vzniklo v korejských médiích hned několik kontroverzních tvrzení, která kritizovala značné využití marketingově dobře známých značek. A co víc, hned několik výrobců ohlásilo v návaznosti na televizní sérii prodejní nárůst svých produktů. Jde-li si to ruku v ruce s jejich viditelným využitím během natáčení, o tom lze jen polemizovat. Korejská kritika na sérii ale nenechala byť jedinou niť suchou a na paškál si brala všechny využité značky; Laneige, Dal.Komm Coffee, KGC Cheong Kwan Jang Korean Red Ginseng, Subway nebo automobilku Hyundai. Kosmetická výrobní společnost Laneige se dokonce prezentovala s vlastní kosmetickou sérií věnovanou této televizní sérii. Rtěnka, kterou jihokorejská herečka Hye-kyo Song v prvních epizodách používá, se tak stala mezi dámskými diváky naprostým hitem. Některé internetové obchody vyprodaly během několika málo dnů veškeré skladové zásoby této rtěnky. A to nejenom na jihokorejském území, ale také v Singapuru nebo v Číně. (Conspi)
  • Zprvu panovaly kolem výroby celé série jakési plané obavy, aby byla zamýšlená zápletka mezi vojákem a zdravotní sestrou diváky dostatečným lákadlem. Uvažovalo se i o jakýchsi alternativách. Výroba stála přeci jen něco přes třináct biliónů korejských wonů, tzn. necelých jedenáct miliónů amerických dolarů. Nakonec se ale výrobní tým jihokorejské televizní produkce KBS přiklonil k původně zamýšleným plánům. A přispěl k tomu možná i fakt, že jihokorejský herec Joong-ki Song (Shi-jin Yoo) sotva dokončil svoji povinnou dvouletou službu v řadách jihokorejské armády. Že nebyl herec první volbou seriálových tvůrců, o tom se veřejnost dozvěděla až o něco později. Mezi adepty na roli se v očích režisérů a scénáristů objevila jména jako jsou například Bin Won, In-seong Jo, Yoo Gong nebo Woo-bin Kim. Všichni jmenovaní ovšem nabídku odmítli. Jejich reakce nebyla překvapivá, když se dozvěděli, jaké armádní návyky budou pro roli muset přijmout; třeba i striktně krátký sestřih. (Conspi)