Po náhodném setkání v nemocnici se oddaný voják zamiluje do nadané lékařky. Jejich protichůdné pohledy na život je sice rozdělují, ale osud spřádá jiné plány. (Netflix)

Lama.Lama

[Obsahuje spoilery] Závěr mě trochu zklamal, to s tím nečekaným návratem do roka a do dne byl šlápanec vedle, za co také odebírám jednu hvězdu. Jinak to byla úžasná jízda plná vtipných scén, zajímavých překážek a skvělých postav - výborná volba hlavních i vedlejších postav, zejména Big Boss byl vynikající :-) Úplně poslední scéna byla hodně vydařená a trochu ubrala na tom zklamání z posledního "zvratu". ()

Vavča

Obrovské prachy, herecké hvězdy a proč vlastně, za krásu mírových misí OSN, náborové video pro armádu a lékařské fakulty? Joon-ki Song i Hye-kyo Song umí lépe. Prvních 5 dílů mě to bavilo, pak se z toho ovšem stala nuda, začalo to silně řídnout i přes pokusy o akci a dramatičnost. Výsledek by mě neměl překvapit, protože hlavní režisér nemá nic povedeného na kontě, hlavní scénáristka napsala naposledy výraznou věc v roce 2010 (Secret Garden). Takže to šlo do kopru, slabé charaktery, řídký scénář. A nejhorší na tom je, že se to Korejcům líbilo, sledovanost dosahovala někdy i 30% a více, věc nevídaná více, než dekádu, naposled u série Emperor of the Sea (2004). Tohle mě hodně mrzí, nicméně nezoufejme, věřím, že oba hlavní herci nám spraví chuť v něčem jiném. Co mě nesmírně iritovalo, byla fiktivní země Urk, jako myslel jsem si, že po letech sledování anime a různých šílených nápadů mě už nic nemůže překvapit. Může!!! Na Balkáně je totiž možné všechno, jak nám chtěli ukázat korejští tvůrci, žijou tam pohromadě Afričani, běloši, muslimové a mají se rádi, samozřejmě všichni jsou chudí, hlavně černoši, do toho nějaké to zemětřesení a pašování diamantů, Evropa, tam je přece možný všechno... Výborný výsledek korejské vzdělávací soustavy, nebo spíše pohled do dementních představ scénáristů. ()

Zelilu007

U Potomků Slunce jsem naštěstí nečekala nic převratného, nebo chytrého. Šla jsem do toho s vědomím, že to bude dost romantické a chvílemi dramatické. Dvě hlavní dvojice mne bavili už od začáku a byla jsem ráda, že oboum dali Korejci prostor. Má to nádherný hudební doprovod, který mi z mobilu pár let nevymizí. Jsem ráda, že jsem tento seriál viděla a potěšil mne konec. Zaujalo mne, že to dost lidí ohodnotilo před koncem a mám takový dojem, že to ani nedokoukali. No nebudu to protahovat. Doporučuji to jen těm, kteří mají rádi romantiku, jiné prostředí než JK, hezké korejské OSTy a vlastně ti co mají rádi typické korejské melodrama. Nic jiného od toho prosím nečekejte. A ještě perlička: Onew, který je Kpoper a ani trochu zkušený herec, je v roli sluníčka absolutně roztomilý... ()

Jirka_Šč

Komentář po deseti epizodách: Má to negativa, naivní ztvárnění obyvatelstva fiktivní balkánské země (herci představující obyvatelstvo hrají, vypadají a mají napsané role vcelku mizerně), ale hlavní čtyři postavy se mi líbí. Vždy mě dokázaly zaujmout ženy, které něco dělaly a doktorce Kang Mo Yun jsem stejně jako hlavní hrdina propadl v okamžiku, kdy je lůžko s raněným tlačeno v rychlosti na operační sál a ona během tohoto na nemocném sedí a resuscituje ho. Zatím bez hodnocení. ■ Finálně: S čistým svědomím 4*. Drobný SPOILER. Když odcestovali z Uru, přestali se v ději vyskytovat nelogičtí obyvatelé (jako fakt nechápu, jestli lidé v Asii vidí obyvatelstvo Balkánu takto) a začalo to být bez problémů koukatelné. Navíc to na konci poslední epizody příjemně rychle ukončili (fakt - možná nejrychlejší rozloučení s postavami asijského seriálu, co jsem dosud viděl). Konec SPOILERu. V zásadě se nedivím, že to v Jižní Koreji mělo takový úspěch - je to patriotické, romantické a pláž na Zakynthosu vypadá pro Korejce jistě exoticky. Jo a má to 17 epizod, ne zde uvedených 16. ■ OST: https://www.youtube.com/watch?v=Aeic7JQ_xds ■ P.S. V posledních epizodách mě příjemně překvapil humor: "To je ta žena ze včerejška," :). ()

Pethushka

Sympatičtí herci, hromada povedených hlášek, dva romantické příběhy, vojenské prostředí, skvělý hudební doprovod, překrásný Zakynthos vydávající se za Uruk a mnoho dalších pozitiv povznáší Descendants of the Sun na něco, co musíte vidět. Já si k seriálu vytvořila silnější pouto i proto, že jsem pár týdnů po odvysílání navštívila kavárnu v Incheonu, ve které se natáčelo několik klíčových scén a také jsem na vlastní kůži zažila, jak moc dokážou Korejci propadnout příběhu z televize. Soundtrack hrál téměř v každém podniku, Song Joong-Ki se stal tváří vlastně úplně všeho, každá druhá odzpívaná písnička v karaoke baru byla překvapivě taky z tohohle seriálu a těch roztomilých plyšáků s velkou hlavou bylo v regálech víc, než ramyeonu. Vím, za pár dní to všechno zase odejde, a přijde nový příběh. Stejně je ale neuvěřitelné, co dokázali Potomci na pár týdnů udělat nejen s celým Seoulem. 4,5* ()

• Ačkoliv si celá série udržela poměrně vysokou diváckou sledovanost, - i díky tomu bylo již během jejího úvodního odvysílání jasné, že se pokračování v dohledné době jistě dočká -, a možná i právě díky tomu, vzniklo v korejských médiích hned několik kontroverzních tvrzení, která kritizovala značné využití marketingově dobře známých značek. A co víc, hned několik výrobců ohlásilo v návaznosti na televizní sérii prodejní nárůst svých produktů. Jde-li si to ruku v ruce s jejich viditelným využitím během natáčení, o tom lze jen polemizovat. Korejská kritika na sérii ale nenechala byť jedinou niť suchou a na paškál si brala všechny využité značky; Laneige, Dal.Komm Coffee, KGC Cheong Kwan Jang Korean Red Ginseng, Subway nebo automobilku Hyundai. Kosmetická výrobní společnost Laneige se dokonce prezentovala s vlastní kosmetickou sérií věnovanou této televizní sérii. Rtěnka, kterou jihokorejská herečka Hye-kyo Song v prvních epizodách používá, se tak stala mezi dámskými diváky naprostým hitem. Některé internetové obchody vyprodaly během několika málo dnů veškeré skladové zásoby této rtěnky. A to nejenom na jihokorejském území, ale také v Singapuru nebo v Číně. (Conspi)
  • Název seriálu jako pocta vyplývá z faktu, že vojáci jsou považováni za „potomky slunce“ (výraz v podstatě znamená ctnostné děti národa). Používá se zejména v Asii, protože chrání svůj národ. Seriál se zaměřuje na život vojáků a jejich obětí, proto tento název seriálu. (kubstvi)
  • Seriálová vojenská základna a zároveň i polní lékařské středisko ve fiktivní zemi Urk, na nějž byla vyslána expedice jihokorejských lékařů v čele s doktorkou Mo-yeon Kang (Hye-kyo Song), se ve skutečnosti nachází v jihokorejské provincii Gangwon. Jedná se o opuštěný uhelný důl Taebaek Hanbo Coal Mine, který v současné době slouží už jen jako muzeum lokálního hornictví. Mezi dalšími zajímavými lokacemi nechybí například opuštěný hutnický závod Samtan Art Mine v pohoří Hambaeksan, který je dnes jakýmsi unikátním uměleckým komplexem - skvostem, poukazujícím všem svým návštěvníkům těžký život tehdejších horníků. Natáčelo se dokonce i v bývalém americkém táboře Camp Greaves DMZ Experience Centre, kde byla za Korejské války (25.1.1950 - 27.6.1953) situována spojenecká pěchota amerických armádních složek. Samotný tábor se nachází necelá dva kilometry od nechvalně proslulé DMZ (demilitarizované zóny, tzv. dělící linie mezi Jižní a Severní Koreou). A nakonec seriálovou nemocnicí Haesung není nic jiného, než nemocniční komplex, nacházející se v hlavní jihokorejské metropoli, St Mary's Hospital. (Conspi)