Figurant

• Francúzsko Figurant (festivalový názov) (viac)
Ukážka z filmu

Námezdní dělník přichází na ranní směnu v průmyslovém areálu na předměstí. Poté, co odloží své osobní věci i svou identitu, je oblečen do vojenské uniformy a vyzbrojen. Jeho odhodlání nezaostávat za zkušenějšími je následně prověřeno sérií znepokojivých událostí. (Festival krátkých filmů Praha)

Ukážka z filmu

Spiker01

Kraťasy moc nemusím a ač bych českého tvůrce pro toto nerad odstřelil, v první půlce mě to příliš nechytlo. Ale ta druhá část je skutečně takový mazec, že to za těch 13 min a 4 hvězdy stojí. ()

xxmartinxx

Dobrý nápad rozhodně utáhne 14 minut kraťasu. Občas mi přišlo, že režie by mohla být trochu vytříbenější (třeba poslední záběr mi přišel trochu moc uřvaný), ale jinak jinak hodně dobré v tom co vše se na divákově straně dá s tímhle dělat. ()

Davies182

Žonglování s divákovým mozkem v (ne)příjemných kulisách. Záleží na každého úhlu pohledu, kolik si z jednotlivých scén odnese vážnosti nebo komedie. Nadhled nutný. ()

• Plakát k filmu vytvořil Michal Smejkal. Autorem fotografie pro plakát je Michal Adamovský. (Zdroj: Kamila Dohnalová)