Deathcember

Horor / Poviedkový
Nemecko, 2019, 145 min

JASON_X

Na jednu stranu žánrová i kvalitativní nevyrovnanost, jak už to u povídkových různorežisérských filmů bývá, na stranu druhou ale záživná pestrost. I když jedna dvě povídky byly víc trapné než vtipné, i když asi žádná z nich nebyla vyloženě horrorová, celkový dojem z filmu mám hodně pozitivní a právě onu pestrost považuju za jeho největší devizu. Když už mě nějaký příběh zrovna moc nebavil, věděl jsem, že stačí vydržet pár minut a přijde na řadu jiný. Líbilo se mi, že moje neoblíbené Vánoce byly většinou pojaty z té jejich horší stránky (konzum, přetvářka, pokrytectví), spousta tvůrců si tu s Vánocemi zjevně vyřizovala své účty. Jen by mě zajímalo, proč naprostá většina režisérů točí do tzv. horrorových povídkových filmů namísto horrorů radši nevážně vážné horrorové grotesky, proč mají rejžové a rejži pocit, že se od nich snad očekává něco vtipného, odlehčeného, parodického. A není to "nemoc" jen tohohle povídkového filmu, je to pravidlo. Já být tedy rejža, budu se naopak snažit natočit tak příšerně děsivý, úchylný a nechutný kraťas, aby se při něm divák strachy zesral. Tři nejlepší příběhy: 3. Vizuálně opojné a snové sci-fi Aurora (které ovšem s Vánocemi nemá nic společného, jen datum 24.12.), 15. Vánoční kanadský žertík po italsku, aneb můj šálek humoru, tedy hodně černý, 21. Family Feast. Ubohá Rose, jak já ti rozumím! ()

Vabr odpad!

Povídkovej hororovej film a jak jinak to mohlo dopadnout než jako jasnej trash. Efekty k smíchu a nad uvěřitelností si už nikdo neláme hlavu. Vyhodnocení: Co mě rozesmálo: Oh, you haven't heard? Gender is over! ()