99 eokeui yeoja

• Južná Kórea 99 억의 여자ja (viac)
Južná Kórea, (2019–2020), 18 h 40 min (Minutáž: 70 min)

Vavča

Zajímavá detektivně dramatická série, která nám scénu přivádí opravu zajímavé a velmi dobře prokreslené charaktery, které jsou si vědomi svých defektů a pokouší se je překonat. Nejsou dokonalí, ví to a snaží se bojovat dál, změnit se. Bývalý policista Kang Tae-Woo (Kim Kang-Woo), který pátrá po důvodu smrti brata (toho času poslíček gangu), hospodyňka vypadající jako šedá myška Jeong Song-Yeon (Cho Yeo-Jeong), která však ukrývá nejedno tajemství. Její manžel Hong In-Pyo (Jung Woong-In) jako obchodník s mořskými mraženými plody, rybami, co se marně pokouší o úspěch. Dále zde manželský pár Hee Ju (Oh Na-Ra), ředitelka bohaté nadace, která musí stále hlídat svého, krásného a zjevně mladšího manžela - Lee Jae-Hun (Lee Ji-Hoon). Všechny osudy hrdinů se protnou díky pořádné finanční injekci 9.9 biliónů wonů, pozor peníze však hledá i původní majitel a ten se s tím mazlit nebude. Můžete se těšit nejen na dobře prokreslené charaktery, velmi umně zahrané a celkem dost realisticky působící, ale především celou sérii prostupuje napětí. Nečekané improvizace aktérů, jak se zmocnit peněz vybruslit z různých trablů. Máte se věru nač těšit, dokonce se neděje ztráta tempa, nebo přílišné nelogičnosti. Sice mohlo být finále ještě lépe vymyšlené, ale míra idealismu, obvyklého korejského flagelanství (skrz neexistující vinu za touhy a sny) je ve zcela snesitelných mezích. Série se může pochlubit dobrým OST (ten ending song a jeho zpěvačka mě zaujala), občas zajímavá práce kamery, která různě cestuje a snímá z nečekaných úhlů hlavní hrdiny. To co mě na seriálu dostalo, nebyla ani tak hlavní myšlenka, jak nebezpečné se peníze mohou stát, ale spíše vývoj postav a jejich jednání. Korejské seriály jsou samostatný žánr jako antické tragédie, tento však dokáže občas z klišé vykličkovat, nebo ho podat snesitelně. ()

mmatuli

Týraná manželka jednoho dne přijde k milionům a tím se roztáčí kolo neuvěřitelných situací na hraně života a smrti. Chtíč po penězích zabije zdravý rozum u některých zainteresovaných a pak to dopadá špatně. Celkově zajímavé drama podbarvené líbivou hudbou. ()