Smradi

• Česko Zlouni (viac)

Máloktorí hrdinovia majú takú zlú povesť ako Vlk, Had, Tarantula, Piraňa a Žralok. Títo vyvrheli sa tak dlho hľadali, až sa našli a dali dokopy. Spáchať dokonalý zločin je pre nich rovnako prirodzené , ako si v nedeľu popoludní vyraziť na zmrzlinu. Mozgom tejto partičky je Vlk, Had má na starosti otváranie trezorov, Tarantula je skúsená hackerka, Žralok sa vie skvele maskovať a Piraňa je bitkárka, ktorá svojich kamošov ochráni päsťami v každej situácii. Počas rokov strávených lúpežami rôzneho druhu získali dojem, že sú nedotknuteľní a nepolapiteľní. Lenže aj pre nich bude nakoniec platiť, že tak dlho sa do sejfu chodí pre diamanty, až sa zámok zacvakne. Konkrétne máme na mysli zámok na policajnej cele. Aj v tejto nepríjemnej situácii má však pätica podfukárov  šťastia v nešťastí. Do života im vstúpi profesor Marmeláda (morča a predovšetkým dobrák  telom a dušou), ktorý má ambiciózny plán – prevychovať ich na poctivých občanov. Všetci členovia gangu súhlasia, pretože je to vstupenka na slobodu. Ich plán počíta s tým, že na oko budú sekať latinu a poslúchať, ale pri prvej príležitosti sa vyparia. Lenže už prvých pár dobrých skutkov vedie k nečakanému zisteniu, že byť dobrý je vlastne fajn. Čo si s tým počať? A ako sa majú zachovať, keď uvoľnený trón pre najväčšieho záporáka zaberie niekto iný? Budú s ním zaobchádzať v rukavičkách, alebo si to s ním vybavia ručne? (CinemArt SK)

Slartibarkfast

Příjemná oddechová animovaná pohádka, neřkuli bajka s oním kýženým ponaučením, cílící skutečně na ty nejmladší diváky svou jednoduchostí a předvídatelností. Nenudil jsem se, ale ani jsem nepřekypoval nadšením. Zkrátka další z řady animáků, který zapadne v paměti hluboko, protože ničím nezaujal a postrádal výraznější humorné scénky. Průměr, který už asi podruhé nevyhledám. 55% ()

MrHlad

Vlk, Had, Piraňa, Žralok a Tarantule jsou nejlepší zloději ve městě, ale teď jim došlo štěstí. Místo vězení však putují na převýchovu a mají se z nich stát klaďáci. A ono se jim to zalíbí! Zlouni jsou nečekaně svěží a zábavný animák s naprosto lahůdkovou akcí a nadmíru dobře provedenými loupežemi, jehož autoři mají nakoukané heist filmy. Škoda, že samotný příběh a jeho hrdinové jsou poněkud mdlí. ()

EvilPhoEniX

Animovaná pecka, která je poctou Heist žánrovkám!  Po Zootropolisu a Rodině na Baterky je tu další animáč, který se mi hodně trefil do vkusu. Pojednává o partě zlodějů, kteří jsou zvířata žijící ve světě lidí ( na tohle jsem si musel chvíli zvykat a je lepší se nad tímhle faktorem moc nepozastavovat), jsou postrachem města, nemají konkurenci a jde z nich strach. Čeká je však jedna z největších loupeží a po krku jim jde krutopřísná Šerifka. Vlk a Had mě bavil nejvíc, charakterově asi nejzajímavější postavičky. Vizuálně je film na skvělé úrovni, různá přepadení a heist kousky jsou podány inteligentně a s přehledem ( jde vidět, že tvůrci mají heist žánrovky nakoukané), je zde i skvělá akce- autonaháněčka za doprovodu Chemical Brothers- Go instant goosebumps!, ale bavily mě i různé souboje či epičtější finále. Opět je zde spousta zajímavých detailů a komediálních vsuvek, které jsou moc fajn, ale co mě vyloženě šokovalo, tak nálož šílených zvratů, za které by se nemusela stydět ani Bondovka či kdejaký Thriller, snaha šokovat a překvapit zde funguje skvěle a to v animácích rozhodně nebývá zvykem, za to mají u mě Bad Guys velký plus. Rozhodně skvělá napínavá a zábavná jízda. Příběh 4/5. Akce 4/5, Humor 4/5, Násilí 0/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 4/5. 8/10. ()

zelvopyr

Po pár týdnech se vracím k hodnoceným filmům, u některých napsat recenzi, s rozmyslem a odleželou. A u tohohle jsem si ani po přečtení obsahu nebyl první chvíle zase až tolik jist, že jsem ho fakt viděl. Ale jo, nakonec jsem se rozpomněl. Šlo zkrátka o tak strašnou vatu, že mozek film urputně vytlačil do zapomnění. Jo, byl celkem fajn, přesně po ten čas, o který mě okradl. ()

Spiker01

Veliká animovaná pecka, která doufám dostane sequel. Vzhledem k mému věku a zároveň prozatímní absenci potomků už mě nebaví ledajaký animák a málokdy mě vyloženě něco v tomto žánru nadchne. Zlounům se to povedlo už v úvodní sekvenci a to zejména díky hlavní hlavní postavě, navíc dabované mým velkým oblíbencem Samem Rockwellem, která je tak strašně cool, že mě to až překvapovalo. A víceméně tomu nespadne řetěz až do konce a vy chcete víc. PS : Již druhý animák, ve kterém neskutečně válí vlčí postava (tou druhou je Kocour v botách 2). ()

Nevka

V kostce. Zlouni mají super animaci, pořádně dojí tématiku morčátek (jo, máte mě!) a snaží se být akčňákem pro mladší diváky (honičky a vloupačky se daří na jedničku). Má to však svoje „ale". Opravdu povedených vtipů je málo a celý film je svou nepředvídatelností hrozně předvídatelný. Umím si představit, že se děti budou královsky bavit a dostanou i zodpovědnou dávku poselství, ale já se popravdě nudil. Což by se mi u animáků stávat nemělo. P.S.: Poslední věta Hladova komentáře to vystihuje dokonale. ()

D.Moore

Zběsilost animáků Texe Averyho potkává elegantní švih Dannyho parťáků a je z toho jeden z nejlepších animovaných filmů, jaké jsem v poslední době viděl. Animace je stylová a připomene Spider-Mana: Paralelní světy, hlavní vlčí hrdina s hlasem Sama Rockwella snad ani nemohl být větší sympaťák, jsou tu skvělé gagy, výborné akční scény, šlapající hudba Daniela Pembertona... Co na tom, že příběh není nijak originální a při sledování si nelze nevzpomenout třeba na Já, padouch. Ideální podívaná pro malé i velké, tak jak to Dreamworks dříve normálně uměli. ()

Xmilden

Nenáročný zábavnější animák, který si dokáží v pohodě vychutnat i rodiče. V českém znění účinkují Jakub Kohák s Petrem Rychlým a tak jsem úplně neměl tu potřebu zažít si originál. Škoda že hlavního lotra člověk tak nějak celou dobu očekává. 70% ()

DJ_bart

Nejnovější projekt ze stáje DreamWorks 'The Bad Guys' si marně snaží hrát na stylovou gangsterku jak od Scorseseho, jenže tuhle snahu kazí neduhy, které mě na moderních animácích neskutečně serou: přehnaná exprese postav, překombinovanost a primitivní slap-stick humor. Komiksová předloha přitom doslova vybízí k mnohem originálnějšímu, inovativnějšímu a celkově kvalitnějšímu pojetí.... ()

Fiftis

The Bad Guys majú neskutočne našliapané akčné scény. Rýchle tempo, obrovské množstvo nápadov, kreativita a regulárna našľapanosť. Naháňačka na diaľnici so skladacou motorkou je jedna z najlepších, aké som kedy videl. A to nielen v animákoch. Je radosť na to pozerať. Celkovo sú Bad Guys perfektní vo chvíľach, kedy sa deje niečo napínavé alebo akčné. Samotné lúpeže majú nádych Dannyho parťákov a evidentne nad nimi režisér premýšľal. Vlk, Had, Tarantula, Piraňa a Žralok tvoria dokonale zohraný tím zlodejov. Každý z nich má špecifické vlastnosti, vďaka ktorým sú tak úspešní. Je to jeden z najlepších animákov za posledné roky. A Vlk má neskutočnú charizmu. (25.8.2022) ()

Shakers

Už dlho som sa pri animáku nebavil a pri tomto som rád, že som sa konečne zabavil. Veľkým plusom sú výborne postavy (Vlk, had, piraňa, žralok a tarantula), ktoré vás bavia až do konca, no zlé vymyslený nie je ani príbeh (náprava zločinov) a tak ma tiež čo ponúknuť. Štýlové lúpeže sú už len čerešnička na torte. Spokojnosť. 75% - 4* ()

filmfanouch

Studio DreamWorks Animation stojí za značkami Shrek, Madagascar, Kung Fu Panda či Jak vycvičit draka, sází ovšem i na novou tvorbu. Nově na adaptaci populární dětské knižní série Zlouni od Aarona Bladeyho. Zvířecí verze Dannyho parťáků složena z lišky, piraně, žraloka, hada a tarantule si již dávno získala čtenáře, dokazuje to fakt, že doposud vyšlo 15 příběhů této party. A i na stříbrném plátně obstojí jako zábavná podívaná pro celou rodinu. Animace je poměrně kreativní, celá stylizace má své výrazné kouzlo. Ten film poté pochopitelně má jisté poselství o síle přátelství a zodpovědnosti a to je ve filmu přenesené schopně. Tempo je zběsilé, je tam spousty vtipných nápadů a pro rodinu jednoduše ideální podívaná. Především i proto, že Zlouni dokážou připomenout známé zlodějské filmy (především zmíněné Dannyho parťáky) a dospělí se tak u Zlounů nebudou muset vyloženě jako doprovod trápit. Znalost knižní předlohy by možná prospěla, především proto, že představení světa dokáže vyvolat jisté otázky. Například to, že mluvící zvířata s lidskými vlastnosti sdílí svět s normálními lidmi. Ústřední zvířata jsou ovšem natolik zajímavá, že vlastně není moc důvodu řešit, jak moc jejich existence v tomto světě dává či nedává smysl. Animace v jistých momentech dokáže vyvolat pocit, že je celá vytvořená ručně (i když jde o 3D) a celovečerní režijní debut Pierrea Perifela díky tomu působí dojmem, že se snažil být velmi věrný grafické předloze, respektive jejím ilustracím. Kdyby se látky chopil takový Pixar, nejspíš by lépe představil svět a více pracoval s komplexními myšlenky. Tohle je ovšem DreamWorks Animation, což především znamená, že je to celé hravé, zběsilé a kreativní především v rámci gagů. Ovšem ty dokáži pobavit, takže to není kdovíjak obtížná překážka. Zároveň to ovšem neznamená, že by to celé bylo vyloženě přihlouplé. Jen je jasné, že se tvůrci očividně vydali více směrem čisté zábavy. Celé to má ovšem skutečně kreativní sekvence, pořád to kvapí dopředu a skutečně to dokáže připomenout ty nejlepší lupičské filmy posledních let. DreamWorks Animation již umělo lépe, přesto je výsledek dostačující. DreamWorks Animation možná trochu překvapil s jiným typem animace, jinak ovšem vsadil na další divokou animovanou podívanou, která ovšem dokáže fungovat pro celou rodinu. Nepředstavil tak komplexní a zajímavý svět jako například v Zootropolis: Město zvířat, Vlk a jeho parta ovšem dokázali udělat dojem. A i když v takovém Megamyslovi takový přechod na světlou stranu fungoval o poznání lépe, své základní zadání nejspíš Zlouni splnili dostatečně..... ()

Vavča

Animák, který přináší perfektní smečku zlodějů s jejich unikátními charaktery, jejichž heist dobrodružství neskončí slavně, jak předpokládali. Jenže zábavy a dobrodružství si užijí i tak dost na své cestě ke změně zločineckého charakteru a vy se rozhodně mockrát zasmějete. Byl jsem okouzlen a potěšenem hlasovým obsazením, celým provedením příběhu, který je hravý, komediální, ale stejně pořád napínavý a plný nápadů. Inu, když morčata městu vládnou...:) ()

MikeCool

Animák co nenudí, ale nemohu se zbavit pocitu nenaplněného potencionálu. Myslím, že by se z tohohle typu animáku dalo vytěžit více. ()

silentname

Dreamworks ma skutočne zaujali v momente ako som si pozrel trailer na "The Bad Guys". Mal som pocit, že toto bude ich návrat do formy a prinesú nám jeden z najlepších animákov za posledné roky. Posledné roky skôr živili svoje série a prinášali filmy, ktoré síce neboli zlé, ale rozhodne som ich nemohol označiť za vynikajúce. Posledný film, ktorým ma skutočne nejakým spôsobom zahákli bolo "Abominable". A to už bolo pekne dávno. Takže keď som videl tie animácie, postavy a celkový koncept, myslel som si, že pôjde o absolútne zlato, čo si na konci roka pripomeniem na svojej nástenke najlepších. Nuž... to sa nestalo a nestane. Nemyslím si, že tu ide o zlý projekt. Je tu veľké množstvo kvalitného humoru, postavy sú vynikajúce a rovnako aj originálny dabing (v ktorom som to mal možnosť vidieť). Všetci herci do toho dávajú absolútne maximum. Najviac ale podľa mňa asi fungujú Sam Rockwell ako "Vlk", Awkwafina ako "Tarantula" a Zazie Beets ako guvernérka Diana. A je fajn, že niektoré postavy v sebe skrývajú viac, než by sme si mysleli. Lenže aby príbehy ako je tento fungovali je nutné, aby sme sa dočkali nejakého konfliktu. Takže musíme tu mať aj nejaký ten klasický koncept so zloduchom. A poviem to úprimne, nie je veľmi ťažké prísť na to, kto je "reálnym zloduchom" tohto filmu. Dokonca je to skoro až očivídné. Okrem toho si myslím, že aj Dreamworks už mali podobný projekt v minulosti a reálne dokonca ten konflikt v postave zachytili oveľa lepšie. A konkrétne vo filme "Megamind". Tam som to celé nejako vnútorne viac dokázal uchopiť a pochopiť. Čo však film zvláda vynikjúco sú už spomínané animácie, ktoré nádherne spájajú 3D a 2D svet dokopy. Vyzerá to celkom unikátne. Ako som povedal, postavy sú super. Dokonca aj tá nenápadná love story celkom funguje... chémia tam rozhodne je. A dokážem asi v jadre každého z nášho tímu pochopiť. Plus musím uznať, že finálna naháňačka a vyvrcholenie deja je absolútne skvelé. Má to niekoľko super momentiek a dokonca ešte aj nejaké tie prekvapenia, ktoré som tentokrát skutočne neočakával. A sú dobre zapracované. Odkaz filmu je tiež dobrý. Takže vo výsledku môžem povedať, že som s filmom spokojný, no myslím si, že mohlo ísť o oveľa silnejší projekt, než sme sa nakoniec dočkali. Choďte si film určite pozrieť, ale nemajte pocit, že sa dočkáte niečoho, čo ste ešte nikdy nevideli. Ostanete sklamaní. Hodnotenie: B ()

Claw

Většina animovaných filmů pracuje s hrdiny, kteří se dají označit za stoprocentně kladné postavy (výjimkou je například „Megamysl“ z roku 2010). „Zlouni“ se řadí do vzácnější kategorie snímků o postavách, které nejsou vždy ušlechtilé, ale o to je zábavnější je sledovat. Díky pojetí příběhu, který hrdiny vykresluje jako mnohem komplikovanější postavy, než bývá zvykem, jsou „Zlouni“ ideální podívanou i pro dospělé publikum, které se u tohoto filmu možná zabaví ještě víc než děti. Film pracuje s osvěžující myšlenkou, že když se člověka (v tomto případě vlka) všichni bojí, tak by byla škoda toho nevyužít a nevytvořit si vlastní zločinecký tým. Rozvíjející se vztahy mezi protagonisty stejně jako postupná proměna jejich povah, která působí organicky, nikoliv nuceně, je jedním z velkých kladů tohoto snímku. Co na filmu může diváka zarazit, zejména pokud neviděl upoutávky na něj, je smíšení lidského a zvířecího světa. Zločinecký tým tak jakožto mluvící zvířata působí ve světě, v němž žijí i lidé. Je škoda, že film se více nepouští do prokreslení tohoto světa a soustředí se primárně na ústřední dějovou linii, která díky tomu na druhou stranu odsýpá. Pokud někdy bude následovat pokračování, nebylo by od věci nabídnout více informací o tom, jak fikční svět funguje. Ale i s ohledem na tuto drobnou chybu mají „Zlouni“ mnohé co nabídnout. Kromě poutavého příběhu, který dokáže překvapit, se film může pochlubit i vydařenou animací. Prostředí, do nichž se postavy podívají, je obdobně prokreslené a detailní jako jejich mimika, díky čemuž působí živě. „Zlouni“ se řadí k těm vydařenějším animákům tohoto roku. Jde o inteligentní a zábavný film s dobrými hereckými výkony, který dokáže přimět k zamyšlení i rozesmát. Navíc se na něj nemusí bát podívat různé věkové kategorie, díky čemuž je film ideální i pro rodiny s dětmi. /75%/ ()

Chrustyn

Od začátku až do konce neskutečně vizuálně nařachaný heist v animované podobě. Zábavné postavy, nijak dokonalá, ale na oko pěkná animace a hlavně neskutečné tempo. Nenápadný, ale výborný animák. ()

Arsenal83

Smradi. Človek by si na prvý pohľad povedal, že ide o nahrávku zo zasadania vlády, ale ono to nakoniec bola rozprávka. Super farebná, ale podľa mňa nie veľmi vtipná. Presne jak na tej vláde. ()