Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. (Netflix)

Stanislaus

Zprávy ze světa v sobě umně snoubí westernovou road movie a dobrodružné drama, okořeněné špetkou akce. Příběhově nejde o nijak složitý film - při putování z místa A do místa B dochází ke vzájemnému sebeoťukávání se, které je proložené sérií dobrodružství a zakončené uspokojivým (byť předvídatelným) rozuzlením. I tak jsem se nechal na dvě hodiny unést na mile odvyprávěné storce o bodrém veteránovi a živelné dívce, které svedl dohromady osud. Hanks je zárukou kvalitního výkonu a role "Kapitána" mu opravdu sedla. Mladičká Helena Zengel se rozhodně nenechala zastínit známějším kolegou a podala rovněž přesvědčivý výkon. Jak už bylo řečeno, snímek nepostrádá akci (honička a přestřelka u skal), ani silné až dojemné momenty (Johannin "návrat domů" či "shledání s manželkou"), a vedle toho nabízí překrásné záběry přírodních scenérií, jež jsou umocněny nepřeslechnutelným hudebním doprovodem. P.S. "Abychom mohli jít vpřed, musíme nejprve vzpomínat." ()

ScarPoul

Ja moc na súčasného Greengrassa nie som. Hoci nemôžem poprieť, že je to režisér, ktorý má výrazný rukopis aj cit pri výbere námetov. News of the World bolo pre mňa o to zaujímavejšie, pretože žáner westernu mi nevadí a rád sledujem čo s týmto žánrom robia súčasní tvorcovia. Natočené je to pekne. Má to dobrú hudbu aj skvelého Hanksa, ktorému ten starecký kukuč v sedle svedčí. To, že je ústredná zápletka jednoduchá mi nevadí. Čo mi vadí veľmi, je úplná absencia Greengrassovho rukopisu. Ten film je ťažkopádny, kde by nemal byť, digitálny tak, že to bije do očí( scéna s balvanom, rozbitie koča a sledovanie pochodu Indiánov z druhého brehu rieky) mi prišli nepríjemne rušivé. Nemá to toľko emócií, koľko by si ten film žiadal. A tých skutočne krásnych momentov je tu pomenej. Zároveň tu máme aj pár zbytočných postáv(mladý chlapec, ústredné zlé trio) a tiež nefungujúce napätie. Pozerateľné, ale zároveň ľahko zabudnuteľné. Čo je pre režiséra, ktorého diela si človek pamätá, podivuhodný krok späť. ()

Jirka_Šč

Tato movie road se mi velmi líbila. Realisticky (pravděpodobně) zobrazená společnost v Texasu po občanské válce v Americe. Krásná krajina. K filmu padnoucí hudba. Výborná chemie mezi hlavní dvojicí - tradičně skvělý Tom Hanks a dvanáctiletá německá holčička. Příběh dítěte nedotčeného civilizací, který dokáže rozesmutnit i nadchnout. ■ P.S. Kdo čeká western, bude sklamán - toto je prostě příběh z Texasu druhé poloviny 19. století. ()

tron

„Potrebuje nové spomienky.“ Poctivý film s prekvapivo malým (vzhľadom na účasť Hanksa a najmä Greengrassa) množstvom epických panoramatických záberov (o akcii nehovoriac). Napriek tomu funguje. Ale je dosť dlhý, miestami azda až zdĺhavý. Hoci sú niektoré scény silné a super, mnohé ďalšie sú ako keby skôr do počtu a bez života. Spolu to dokopy síce ladí, je to proste road movie, na ktorej sa hrdinovia dostávajú do rôznych špecifických situácií a zažívajú rôzne príhody, takže sa nedá povedať, že niektorá z nich sem vyložene nepatrí. Ale proste som sa občas nudil. Čo je viac? Zbraň, alebo príbeh? ()

Happens

Tak tenhle neotřelý western určitě nese inovativní zápletku. Hanksovi ta role zprávaře bezvadně sedla, všechno jsem věřil, takřka bez síly krásně odehrané řemeslo. Mala Johana skvěle předvedla zmatení mysli indiánskou výchovou, následnou převýchovou od Hankse, celý její těžký úděl vyvraždění původní rodiny, ujmutí indiánů, celá ta krvavá vřava divokého západu v jejím kratičkém životě byla vepsána do její tváře. ()

• V knize je Johanna (Helena Zengel) o dva roky mladší, do zajetí Kiowů však také padne v šesti letech. Stráví v něm tak na rozdíl od filmu ne 6, ale pouze 4 roky. (Jirka_Šč)
  • Film byl natočen podle stejnojmenného románu z roku 2016, který napsala Paulette Jiles. (SONY_)

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Jsou tomu prakticky už tři roky od doby, kdy na Oscara nominovaný režisér Paul Greengrass vydal svůj zatím poslední celovečerní film, kterým bylo westernové drama pod názvem Zprávy ze světa s Tomem… (viac)

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

WandaVision v lednu, Hanks na Netflixu

13.11.2020

Přestože letos Marvel do kin neposlal žádný nový film, fanoušci komiksů už na nové příběhy z MCU nebudou muset čekat příliš dlouho. WandaVision, první seriál z tohoto univerza, totiž dorazí na… (viac)