Major Motoko Kusanagi a členové Sekce 9 vypátrají zdroj informací v Kalifornii a pak se vrací do Tokia. Hrozba ze strany post-lidí je přitom čím dál vážnější. (Netflix)

WaraiOtoko

Druhá půlka série nakonec vyšla poměrně dlouho po první, takže jsem se před začátkem ještě podíval na souhrnný sestřih první série, který mi stále přišel skvělý, po zhlédnutí druhé poloviny mi tak přišlo o to víc zarážející, jak málo se tam toho vlastně stalo, zejména vzhledem k ohledu, že na rozdíl od první poloviny, zde již nejsou samostatné epizody bez větší návaznosti na hlavní dějovou linku, po prvních čtyřech dílech jsem byl ještě poměrně napjatý, jak se příběh bude vyvíjet dál, ale přes všechnu akci (stále efektní, jen mě trochu víc iritovaly „slepé“ náboje, které na Tachikomách nenechávají ani oděrky) se v pozdější části nějak začala celá zápletka rozmělňovat jen do málo uvěřitelného „Matrix“ zakončení. Doufal jsem, že kontroverzní postava Purin bude spíš vedlejší příběh, kde se na konci dozvíme, že to byl jen další „pokus“ Majorky jak se bude tachikoma chovat v lidském těle, i ta posedlost Batóem by dle mého dávala lepší smysl. Stejně tak postava „Šaška“ se z mě nepochopitelného důvodu vrátila (což zničilo i tak malou pointu její předchozí existence a sice, že pro idioty není v Sekci 9 místo). ()

M.i.k.e

zhruba stejné jako první řada. Určitá atmosféra tomu nechybí, příběhově je to ok, ale ta animace je prostě ošklivá a kazí to dojem (a to se od minulé řady lehce zlepšila). Nemělo by to sice stát jen na ní a primárně by to měl táhnout příběh, ale co naplat když postavy připomínají figurky z těch nejprůměrnějších dětských filmů...60% ()

Víteček

To, že velká část lidí má problém pochopit vyznění a internet je plný jejich snahy o interpretaci seriálu, ještě nedělá show chytrou. Spíš naopak, pokud nedokážu dobře sdělit myšlenku, nepodařilo se mi napsat seriál dostatečně dobře. Navíc tomu edgy cool šaškovi jsem nikdy nemohl přát úspěch, takže musím být nutně zklamán. ()