Badland

Detektívovi Matthiasovi Bricherovi (Kevin Makely) pridelia nájsť najhoršieho z vojnových zločincov Konfederácie. Zatiaľčo putuje po starom západe pri hľadaní spravodlivosti, stretáva ženu a pre oboch je to významný bod v ich živote. Od tejto chvíle už nebude Matthias nikdy rovnakou osobou, mení sa.. (Jadro)

Lacike

Na nízkorozpočtové pomery pekne natočený western s funkčnými postavami, ktoré nie sú jednorozmerné a ich osud vás zaujíma. Predstaviteľ hlavného pištolníka pôsobí v klobúku drsne a bez neho zase tak nejak strašne obyčajne. Našťastie má charizmatický hlas a ani po hereckej stránke nie je mimo, takže si vás získa. Čo sa týka technickej stránky tak je kvalitná. Je tu niekoľko rýchlych ale prehľadných a celkom dlhých prestreliek. Konečne zas po dlhšej dobe v nich použili pušný prach namiesto mizerného CGI. Hneď to pôsobí oveľa intenzívnejšie. Scénam dodáva atmosféru pekná hudba, kamera ponúka pekne komponované zábery. Len škoda, že nepoužili nejaký filter, ktorý by dodal filmu dodal westernovú atmosféru. No a čo sa týka príbehu, tak ma okrem tradičného pomalého tempa kvôli čomu by som film o takých 10-15 minú skrátil, najviac mrzelo príliš epizódne podanie filmu. Pôsobí to jak keby násilne spojili 2 diely, nejakého solídneho seriálu, ktoré spolu súvisia minimálne a príliš sa neovplyvnia. Chcelo by to tie dve hlavné dejové línie poriadne premiešať, aby film pôsobil kompaktnejšie. Ale bol by z toho námetu celkom zaujímavý seriál, ktorému by seriálová stopáž dokonale sedela. 6/10. ()

bourec

Pomalu to vypadá,že za několik let nejenom na poli westernu,ale i v ostatních žánrech nebude na co koukat.Tenhle pětníkem financovanej,a idiotsky nazvučenej, a hlavně příšerně nudnej a pomalej film by jednoho uondal k smrti.A to že sem to po dvou třetinách filmu stopnul mě nesere,naopak sem ušetřil 40minut života.10%. ()

Zaks

Príjemne plynúci western. Nie je to síce nič výnimočné, ale aj vďaka štýlovému hudobnému podmazu a dobre zládnutému dobovému vizuálu vyžaruje z filmu fajn starosvetská atmosféra. Hlavný hrdina, charizmatický detektív, bojuje s rôznorodými protivníkmi. Tiež vo výplňových dialógových scénach má snímok čo povedať a rozhodne nenudí. Výsledkom je pútavý a napínavý príbeh s trochou romantiky. ()

Morholt

Na to, že se jedná o nízkorozpočťák je film natočený docela hezky a může se pochlubit odpovídající atmosférou, které dodává i solidní hudební podkreslení. Herecky to není nic převratného, ale pár známých ksichtů se tu mihne a Makelymu role drsňáckého pistolníka sedí. A nakonec ani samotný příběh o chlapíkovi, který loví jižanské válečné zločince, není až tak špatný a romantická linka, na kterou obyčejně nadávám, se sem hodí. Průšvih je, že film stojí především na dialozích a ty Leem vůbec nejdou. Všichni tu ze sebe sypou příšerné fráze, které by člověk normálně nevypustil z huby a v kombinaci se zbytečně dlouhou stopáží to vytváří smrtící koktejl. Těch pár přestřelek, které nejsou kdovíco, to také moc nevytrhne. Škoda, protože s šikovnějším režisérem a to mohl být solidní žánrový příspěvek. 40% ()

Marze

Myslím že tento moderní kovbojských indie kousek Justina Lee uspokojí nadšence tohoto žánru silným hereckým obsazením , zábavným nádechem a rodinným příběhem. Jsou zde typické ingredience westernu - ticho, přitažlivý antihrdina, žena v nebezpečí, souboj outsidera proti všem typům zla. Přesto Badland občas zadrhává. Dialogy se mi zdály hloupé. Nevím jestli je pro většinové obecenstvo koronavirová karanténa dostatečný důvod shlédnout tento film. Mě se líbilo, že film je povídkový a ne současně politicky korektní, aby kromě bělochů a černochů tam byli také asiaté a arabové. ()