Noc v motelu Marion

(študentský film)

Krátký snímek vypráví o jedné noci v motelu, v němž dva mladé milence – Jonáše a Gabrielu navštíví neznámý cizinec, jenž se vydává za údržbáře. Jeho podivné chování však naznačuje, že noc nakonec nebude tak romantická, jak si zřejmě představovali. (Festival amatérských a studentských filmů ČERNÁ VĚŽ)

SOLOM.

No já sice nevím, co na tom bylo tak úžasného, ale budiž. Je to průměrná záležitost, nebudeme si nic nalhávat, která staví leda tak na hereckém obsazení. Nosek i Jánová jsou celkem známí (ON určitě), dokonce i doprovodná hudba a zvuky jsou v pořádku – ovšem ty dialogy…ty vole, kolik roků že mají ti scénáristi… ()

Psychor odpad!

Jeden z autorů filmu se na mě obrátil s prosbou, zda-li bych coby zdejší hororový expert odborně posoudil jeho kvalitu. No, nalejme si čistého vína. Kdyby dotyčný studoval na FAMU, tak ho nepustím do dalšího ročníku. V důsledku nepřirozeně znějících dialogů a nepřesvědčivých hereckých výkonů působí snímek vyloženě komicky. A to vůbec neberu v úvahu absentující atmosféru, triviální zápletku či zcela nesmyslnou pointu. Snímku Noc v motelu Marion uděluji odpad a tvůrcům pro jejich vlastní dobro doporučuji, aby se již o horor nikdy nepokoušeli. ()

Gilmour93

Pár vteřin statického záběru na červený neon přes okenní tabuli, načež se kamera líně a zlověstně sune po pokoji, jako by za ní stál Peter Deming. Vypadá to dobře, jenže jak otevře Nosek dveře, jsme doma. S nástupem třetí osoby pokračuje obsahový sešup a divák je postaven před kvíz. Za a) je to špatně namaskovaný údržbář, b) je to dobře namaskovaný sasquatch, c) je to někdo úplně jiný za účelem twistu. Odpověď lze asi tušit a já kdybych byl ubytovaný ve vedlejším pokoji, tak ráno chci na recepci knihu přání a stížností. Pokud by ji teda našli.. ()

KayaCarter

Docela vtipná storka. Upřímně, kdo z nás někdy nezatoužil takhle se pomstít svému nebo své ex. Hezké světlo a docela dobrá kamera. Atmosféra na začátku byla fajn, ale pak mi přišlo, že už je to jen tak jakoby honem honem ať už to máme za sebou. Dialogy z rádoby údržbářem trošku nedotažené a nedomyšlené. Buď to měl ještě víc rozehrát a nebo jít rovnou na věc. A ta jeho maska ala Santa Klaus mě hodně rozesmála což, ale zrovna nebylo k dobru věci. No možná z vás jednou něco bude. Pro mě za dva bludišťáky. ()

Adam Bernau

Takže druhácké cvičení na téma "přistižen při činu": Herci dost dobří, než jsem se dověděl, že to nejsou žádní druháci, ale dávno zajetí profesní herci. No a přistižení při činu, tedy odhalená esemeska, za pvé nemá na děj žádný vliv a za druhé je to asi jedniný zbytečně debilní moment z celého filmu. Absurdistická sekvence s "údržbářem" je nezvládnutá a jeho masku snad mohu považovat za pokus o vtip. Zato od chvíle, kdy se ukáže, o co jde, je to perfektní, i když mě znepokojuje, že jsem tady asi jediný, kdo tohle za "vtipné" nepovažuje. Natočený je celý film moc hezky. Jakože fakt pěkně. Ve světě KayyCarter naštěstí nežiju a Psychor nikdy nikde učit nebude. ()