Učiteľka skúma zložitosť a dôsledky predátorského vzťahu medzi mladou učiteľkou a jej študentom. Krásna a tajomná Claire je najnovšou učiteľkou na strednej škole Westerbrook High School v Texase. Claire je nespokojná v manželstve so svojou láskou z vysokej školy. Život sa jej však zmení, keď ju Eric, očarujúci americký stredoškolák, ktorý chodí na jej hodiny angličtiny, požiada o pomoc s prípravou na test SAT. Populárny a spoločenský Eric je kapitánom futbalového tímu a je takmer neoddeliteľný od svojich najlepších priateľov. Všetko sa na prvý pohľad zdá byť dokonalé, no Eric je nútený manévrovať medzi školskými povinnosťami, prihláškou na vysokú školu a brigádou, a to všetko popri starostlivosti o svojich dvoch mladších bratov. Keď Claire a Eric začnú spolu tráviť viac času, prekročia hranice a začína sa nevinná hra na zvádzanie. Pre nich, ich priateľov a rodinu je však nemožné ignorovať trvalé následky, ktoré sú dôsledkom Claireiných rozhodnutí. (Disney+)

fabecc1222

Očekával jsem hutné drama, které bude umět pracovat s (sexuálním) napětím mezi oběma hlavními postavami, ale toho se tu dočkáte jen v pár dílech. Spíš než minisérie mi to přišlo jako takové tři řady klasického seriálu nahňácané do deseti dílů. Hodně se skáče mezi událostmi, a až moc často má divák pocit, že musel vynechat několik dílů, kde se odehrála hromada věcí. Mara je tu sice nádherná, a jako učitelku by jí určitě chtěl každý puberťák, jenže tvůrci s tímhle konceptem oproti prvotním očekáváním až tolik nepracují, a mnohem více je to tak spíše o tom, jak se jednotlivci dokážou s nastalou situací vypořádat. Ve výsledku tu tak není nic moc originálního, ani moc významných důvodů, proč se dívat opakovaně. ()

IvonaK

No vida, pořádná porce Nicka Robinsona na kterého se dá dívat ze všech úhlů pohledu a nejen na jeho krásný úsměv, ale i na jeho onanii. :-) Seriál poněkud zvrhlý, když si Nick jako mladý student začne s učitelkou v letech sexuální aktivity. Ale byl napínavý a zaplaťpánůh to neskončilo jako Kantor ideál nebo Zkažená úča, kde mě nespravedlnost zcela iritovala. Tady učitelka spravedlivě zaplatila za svou největší chybu v životě když měla mnoho času si to předtím rozmyslet. ()

Streeper

Lepší epizody byly asi tři, zbytek byl za mě spíš takový průměr, který se někdy zbytečně vlekl. K postavám jsem si ani nevytvořila žádné pouto, přimo mi, že to tvůrci až moc urychlili. Nestihla jsem je pořádně poznat. Zároveň jsem byla docela rozpolcená mezi Claire a Nickem, každý udělal svůj díl vinny, ale upřímně mám pocit, že Nick za to mohl víc. ()

Saxos

Minisérie vzniklá na základě stejnojmenného filmu z roku 2013. Pedofilie je hnus. Na čí stranu se přiklonit v tomto případě. Snaživá a příjemná úča v dlouholetém vztahu, ale bejby se jim nedaří, dobře si je vědomá blbosti úletu s mlaďasem, samozřejmě se dementně pochlubí druhé paní učitelce, že ji obšťasňuje studentík, následkům se nevyhýbá, ztrpí je i když si neuvědomí, že nálepku sexuální predátor už jí nikdo neztrhne. Nebo mlaďas, těsně před 18tým rokem, plně si užívající chlastu, drog a mazleníčka se studentkami, pohodář, který se dovede pořádně rozřádit a po učitelce dá se říct vyjede sám. Erik nám na závěr vysvětlí, že za vše může Claire. Náš trestní zákoník hovoří jasně. Pojmem dítě – osoba mladší 18 let, když TZ nestanoví jinak. U pohlavního zneužití stanoven věk mladší 15 let a to I u osoby svěřené, zde pouze větší sazba trestu. Ale amíci v každém státě mají všechno jinak a do toho ještě zapletená hranice 21 let plnoletosti. No u nás byla ještě před rokem 1919 plnoletost dokonce až ve 24 letech. Zároveň je třeba potřeba hodnotit i vztahově pedagog/student, trenér/sportovec, atp. Klady: celkem velmi dobře zapůsobilo vynechání policie a soudů. Zápory: K.M. se na roli Claire nehodila, vypadala mezi mazáky, jak bažant; když už jsme se dostali k nějakému rozuzlení života po pěti letech, tak hned utnuto, ať si každý myslí co chce; nesmyslné rozdělení do deseti dvacetiminutovek, logicky prostě jen dvojdílný film; ještě, že jsem viděl najednou; byl bych nadšením bez sebe čekat týden na pár minutovou rychlovku. Závěr doporučuji, ale nekouskovat. ()

RichB972

Výborný seriál, který láká na téma 'zakázaného ovoce'. Vytknul bych ovšem až příliš brzké odhalení vztahu, což mělo za následek několik zbytečně slabších dílů. Silný závěr v podobě etického zamyšlení donutí přemítat nad možnými důsledky (a jejich míry) zdánlivě nevinného vztahu. 70%   Disney+, 4k HDR, původní znění s titulky ()

• Nick Robinson a Shane Harper, herci, ktorí hrajú študentov stredných škôl Erica a Logana, mali v čase natáčania prvej série 24 a 26 rokov. (Weezy22)