Piráti: Poslední královský poklad

• Južná Kórea Haejeok: Dokkaebi Gitbal (viac)

Otrlí piráti a banditi z Čosonu hledají ztracené královské zlato. Musí přitom ale rozlousknout spoustu hádanek, přestát nebezpečné bouře a odolat nemilosrdným nepřátelům. (Netflix)

HanzoBureshi

A je to tady. Po osmi letech nám dorazilo duchovní pokračování pirátů z roku 2014. Toto pokračování pluje na stejných komediálních/parodických vlnách a nikdy to nebude žádná bomba, ale jako oddechová a zábavná jízda to je, jako u prvního dílu. Sice začátek byl slabší, ale konec byl epičtější a zábavnější a o hudbu bylo geniálně postaráno jako před osmi lety. Už tu není takový ten prvotní feeling, ale o čas bude pěkně postaráno. A abych byl upřímný...., tak jsem si tento film užil mnohem více, než třeba poslední piráty z Karibiku z roku 2017, z toho důvodu dám i těch 70%. ()

xxmurphyxx

Tak to raz muselo prísť. Asi prvý Kórejský film, kde som celkom sklamaný a dávam za dve. Takto fakt nie. Nudný a predvídateľný príbeh o poklade odohrávajúci sa na pozadí zeleného plátna, kde je triková stránka niekde medzi slabým priemerom až tragickým suterénom s bandou prehrávajúcich ochotníkov z ktorých nikto nemá dosť charizmy, aby to celé potiahol a ani jeden z charakterov nie je dostatočne vykreslený a zaujímavý, aby mu človek fandil. Tempo dosť amatérsky kolíše, je nevyvážené a logiky spolu s extrémne prepálenou akciou tu je minimálne toľko, ako v poslednom Rýchlo a zbesilo. Hlavne na cestovanie pod vodou s mechmi a záverečný shitstorm na mori, kde nie je ani náznak logiky a fyziky som čumel s otvorenou hubou, či to ako fakt myslia vážne. Ono tu aj cítiť silnú inšpiráciu touto sériou ako aj Pirátmi z Karibiku, hlavne poslednými dielmi. Je to Netflix v tom najhoršom slova zmysle. Prepálená akcia snažiaca sa byť mega cool, ploché charaktery, nevyvážené tempo, všetko je ale krásne farebné, čisté, herci s ich dokonalou frizúrou a vybielenými zubmi sú ako vytiahnutí z instagramu, ešte aj keď sa váľajú v blate....Chápem, že to mala byť rodinná oddychovka, ale tá sterilita a umelosť z toho neskutočné razí. Najhoršie je, že film nemá vlastnú identitu. Áno je to Kórejčina, ale Netflix Kórejčina a cítiť to každým záberom. To čím sú Kórejské filmy známe a tak obľúbené tu bude človek iba márne hľadať, maximálne v nejakých náznakoch, hlavne humorná zložka tu na niekoľko silených výnimiek funguje, viac krát som sa z chuti zasmial. Romantická linka zato úplne na facku. Nabudúce menej Netflixu a viac Kórei. ()

MickeyStuma

Tvůrci dalšího jihokorejského ryze popcornového snímku o pirátském dobrodružství jakoby použili nápad amerického snímku 'Ostrov hrdlořezů' (1994). Takový dojem vyznívá z faktu, že i zde je použita kapitánka pirátské lodi všem velící. A pánové, na jihokorejku dokonce i hezká. Jinak je, stejně jako u snímku 'Piráti' (2014), znatelná hlavně inspirace od americké filmové série 'Piráti z Karibiku' (2003-17). Tvůrci si po dějové stránce samozřejmě šli plně svou cestou, i když jako obvykle jde o poklad, při jehož hledání se dějí věci. Na asijský styl lze očekávat typická rozdivočelost, uječenost s ohromným množstvím dialogů v rapidně rychlém tempu a samozřejmě se spoustu dobrodružných akcí na vodě i na zemi. Na asijskou kulturu je v příběhu použita místní mytologie, legendy a fantasy, což dohromady pro nás může být, obzvlášť v onom prezentačním rychlém tempu, docela guláš. Dobrodružných aspektů je víc než dost, což ale kupodivu vede spíše ke škodě. Na dvouhodinovou stopáž to vede k dojmu, že snad nikdy neskončí. Popcornová zábava je však v plné palbě zaručena a neustálé zábavy si lze užít do sytosti. ()

Petr.Tesar

Taková rádoby Korejská parodie na Piráty z Karibiku. Bylo to vtipné, správně ujeté, souboje trošku přes čáru a ústřední posádka v čele s kapitánkou byla fajn. Já jsem se bavil a pokud u toho nebudete přemýšlet tak se budete bavit taky. Nečekejte žádnou bombu ale na zabití večera pokud nemáte co dělat fajn. ()

Lacike

V každom ohľade podstatne horšie ako predošlý film. Schválne nepíšem jednotka, pretože dejovo to nemá nič spoločné. Sú to nové postavy, herci a aj príbeh. Postavy sú otravné, humor trápny, príbeh chaotický, akcia prehnaná ako to majú vo zvyku v USA blockbusteroch. Totálne nereálna a plná mizerného CGI. Vlastne ma na tom filme vôbec nič nebavilo. 3/10. ()

• Natáčení začalo v červenci 2020 a skončilo v lednu 2021. (HanzoBureshi)
  • Snímek měl původně vyjít 15. 8. 2021, ale kvůli pandemii covid-19 byl odložen. Nakonec film vyšel v IMAX formátu v kině 26. 1. 2022 a následně se 2. 3. 2022 objevil na Netflixu. (HanzoBureshi)