Tekutá mateřská láska

• angličtina Liquid Mother Love
Krátkometrážny / Experimentálny
Česko, 2018, 5 min

Film vytvořený autorským duem Ester Geislerovou a Milanem Mazúrem navazuje na koncept tzv. tekuté lásky, formulovaný sociologem Zygmuntem Baumanem a na knihu Mateřská láska Elisabeth Badinter, a kriticky zkoumá otázku předurčenosti ženy k úloze matky skrze koláž snímků žen symbolizujících mateřství i emancipaci, která zpochybňuje nevyhnutelnost této hojně diskutované sociální role. (MFDF Ji.hlava)

NinadeL

Kratičký experiment vracející Ester Geislerovou mezi filmaře. A samozřejmě vycházející z životní zkušenosti a změny perspektivy. Nikoli náhodou pod režijním vedením své sestry deklamuje několik odborných tezí Aňa Geislerová, matka a herečka. ()

Cheeter

Opět jeden z kraťasů, co šel spíš mimo mě. V podstatě celé hodnocení u mě dělá prostředí, kde se filmovala přednáška. ()

Anife

Experimentální filmy nejsou pro každého, ale pro mě jo. Přesně tohle od experimántiálního filmu, navíc v Ji.hlavě, čekám. Za mě velká spokojenost. A perfektní kamera. ()

• Posluchárna, kde přednáší Aňa Geislerová, se nachází na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. (Cheeter)