Balkánem nahoru a dolů s Adamem Ondrou

• angličtina Balkan Rocks with Adam Ondra (festivalový názov)
Česko, 2020, 2 h 36 min (Minutáž: 26 min)

S kamerou za nejlepším lezcem světa a jeho vrcholovými výkony ve známých i méně známých balkánských horách. (Česká televize)

HellFire

Osobně jsem nikdy na žádnou horu nebo stěnu nevylezl, ale horolezectví jako sport se mi opravdu líbí. O Adamovi jsem začal víc slýchat až v posledních letech a je to kluk sympaťák. Co se dokumentu týče, tak by se mi líbilo větší zaměření na to, jak obtížné vlastně také cesty jsou. Při sledování jsem neměl pocit, že by Ondra zdolával něco až tak extrémně obtížného, i když už jen při pohledu na to, jak se musel držet za nepatrné výstupky mi bylo jasné, že sranda to není :). Po stránce produkční je rozhodně ještě co dohánět. Na komentář Ondřeje Vetchého si však nemůžu stěžovat :). ()

Pepinec

Že je Adam démon, to není žádný tajemství. A že i technická úroveň seriálu je přesně taková, jakou si v dnešní době outdoorová tvorba žádá, to je taky bez debat. Mám ale sobeckej problém s posláním celýho projektu. Na jednu stranu je supr, že se dělá reklama na lezení a na krásný místa v přírodě, na stranu druhou já ale čistě sobecky vůbec nechci, aby kamkoli chodilo ještě víc lidí než teď. Líbí se mi romantika objevování, ne současnej trend kopírování druhejch. Ale jak říkám, je to můj sobeckej problém, tvůrcům dávám kredit za všechno, co do toho vložili. ()

vyfuk

Ondra mě fascinuje již pár let. Nikdy jsem ale vlastně neměl možnost vidět ho přímo v akci a nějak více plnohodnotně. No a nyní se podařilo. Krátké jednohubky, kterou jdou vidět za jedno odpoledne, které nám ukáží jaká magořina je tento sport, jak neuvěřitelně dokáží pracovat lidská těla a co dokáží lezci jako právě Ondra. Člověk, který je špička ve svém oboru a lidé o něm zase tolik nemusí vědět. Plus k tomu velmi dobře natočené. Příjemně. Asi jediným obrovským trnem v oku je předabování angličtiny, které působí občas chaoticky, zbytečně a zvláštně. Zlaté titulky. ()

zdeny99

Zajímavý seriál o něčem, co mi vůbec nic neříká, tedy lezení na obtížnosti. I proto ty věci, že najít a vyvrtat novou cestu trvá několik dní (převzato z druhého dílu) a že stěnu zdolává i několik dní, jsou pro mě úplnou novinkou. Natož co to je nějaké 9A, 9A+... S vyjímkou Chorvatska leze Adam Ondra vesměs v neznámých evropských zemích. Ke každé zemi je takové krátké info, takové akorát na zapamatování. A to vše s krásnými záběry. Obzvláště z té výšky. Já tu sedím, dívám se na to, a už mám závrať. [128. hodnocení, 5. komentář, 82%] ()