Marek Ztracený - Naše cesty

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný / Dráma
Česko, 2019, 5:46 min

rakovnik

Chytlavá melodie, pěkný text. Ale teprv když jsem viděl videoklip, pochopil jsem, o čem písnička opravdu je. Až na postarší pohraničníky hezký a dojemný příběh. ()

kingik

Důležitým faktorem je, že ten slizký zpívající opičák v tomto klipu není k vidění. Velice moudře přepustil prezentaci své písně čtveřici herců, co celkem solidně navozují tísnivou atmosféru v lesním porostu a močálech, načež zdatně předvádějí módní socialistické výstřelky. Ano, Pagáčové bych do úst nejprve vrazil smrkovou šišku a postupně bych v její ústní dutině vystřídal i měkčí tkáně, Ruml se zahříval i bez rumu, když s ní pelášil mechem a kapradím vstříc svobodě, aby oba společně unikli dvěma postarším ozbrojeným pohraničníkům. Pánové Dlouhý a Jašków mohli ještě více využít svých hrozivých kukučů. Ovšem to by musel mít tenhle hraný klip podobu hraného krátkometrážního filmu, což by vůbec neškodilo. Vidět poctivou českou a hororově zabarvenou naháněčku by bylo velice osvěžující. Song nezaujal, ačkoliv je to jeden z těch lepších hudebních počinů, Ztracený je hudební katastrofa a v podstatě může být rád, že mu uděluji průměrné hodnocení. 5/10 ()

Trevor

Na rozdiel od ostatných užívatelov nebudem hodnotit politický rozmer a pieseñ, ale réžiu a kameru. Kamera by bez záberov z vtáčej perspektívy zaslúžila plný počet a aj samotný príbeh, nebyt toho ze 1/3 sú titulky. A prečo sú pohraničiari dôchodcovia a práve mladý našli odvahu ujst...To už je ale politický rozmer. ()

• Natáčelo se na Šumavě, kousek od Železné Rudy. [Zdroj: Novinky.cz] (SONY_)
  • Příběh se i podle dopravní značky ve videoklipu odehrává v okolí Železné Rudy. V tomto horském středisku na Šumavě si autor písně Marek Ztracený také postavil dům. (rakovnik)
  • „V klipu účinkují velká herecká jména. Matouš Ruml a Patricie Solaříková jsou v příběhu doslova perfektní, a když se později objeví ještě Robert Jaškow a Michal Dlouhý, máte pocit, že se nacházíte v celovečerním krátkém filmu. Když jsem klip poprvé viděl celý a na konci slyšel hlas Michala Dlouhého, tekly mi slzy. Jsem vážně pyšný na to, že jsme ho natočili,“ řekl Marek Ztracený. (SONY_)