Ochrnutý muž si na pomoc vycvičil opici, ale u zvířete se začne objevovat nečekaná zloba. (oficiálny text distribútora)

Goldbeater

,,Vždycky jsem chtěl být jako robot Robby. Teď se mi to vyplnilo." V prvé řadě musím říct, že tomuhle filmu bych v žádném případě neříkal horor. Označil bych ho spíš za oddychové sci-fi drama s pár drastickými scénami. Prakticky vůbec žádnou velkou kvalitu jsem od toho nečekal, už jen kvůli nepříliš lákavému názvu "Vražedná opice". Proto mě to asi tak překvapilo, je to opravdu sympatická podívaná. Při sledování mě napadlo označení jako minimalistický jurský park, i když to trochu nadsazuji. V každém případě jde o dobrou podívanou, která nemůže nikoho zklamat. Hlavně prostě nečekejte brutální guláš s vraždícími opicemi. Zajímavé zpestření. ()

Jino

Musím říct, že jsem zklamán. Romero si vybral opici jako nástroj pomsty, který se vymkne kontrole. Atmosféru jsem moc nepochytil, ale může to být taky tím, že jsem zkoukl až na dvakrát. Romero opět do svého díla vložil nějaké ty vzkazy a kritiku společnosti - člověk se snaží najít náhradu za lidskou činnost, vše si snaží usnadňovat a nakonec ho jeho výtvor zabije. No jak prosté. Opice je výborná a přiznávám, že bych takovou opici doma taky chtěl :-D. Škoda, že se film tváří spíš jako thriller než horor - nelitoval bych větších nechutností a Romerových pověstných gore scén. Sečteno a podtrženo - pro mě je to průměr, protože vím co Romero dokáže a tohle nebyl zas tak dobrý film, ale co je jasným plusem je ona kritika společnosti. 50%. ()

matestlust

Rozhodně doposud nejslabší Romerův snímek co jsem viděl.Určitě neztrácí na originalitě,co jsem však čekal od velmistra Romera bude určitě jednak parádně vybudovaná atmosféra a zároveň pěkné krvavé gore.Nedočkal jsem se ani jednoho,místo toho jsem pul filmu koukal na šikovnou malou opičku starající se o ochrnutého mladíka-což je shodou okolností asi nelépe koukatelná část snímku.Smějte se nebo ne,ale co se hororové části týče to je děs,ale zbytek je příjemně koukající rodinný flm:). ()

T2

Rozpočet $7miliónovTržby USA $5,344,577Tržby Celosvetovo $-║ prvá polovica filmu skoro milá rodinná ľahká dráma, v tej druhej to začne dramaticky gradovať, opica excelentná, šikovne zrežírované, až na tie súboje z opicou nad ktorými sa musia privrieť oči fakt dobré /60%/ ()

Karamanlis

Z môjho pohľadu jedna z najlepších romeroviek vôbec... Poriadneho animal horroru chtivý divák si tu určite nepríde na svoje a nedočká sa žiadneho explicitne zobrazeného násilia, Monkey Shines však obsahuje pútavý príbeh, jemný sci-fi nádych, niekoľko mrazivých momentov, sympatické postavy + jednu šikovnú opičku a to všetko dohromady z neho robí inteligentnú a napínavú snímku. Romerovo režisérske umenie v druhej polovici 80. rokov vygradovalo na maximum, škoda, že si nedokázal dlhšie udržať svoju vtedajšiu fazónu... ()