Operace Mekong

• Čína Mej kung che sing tung (viac)

5. října 2011 dojde na řece Mekong k vraždě 13 čínských rybářů, kteří převáželi 900 000 pilulek metamfetaminu. To odstartuje společnou operaci Číny, Thajska, Barmy a Laosu, jejíž cílem je objasnit, k čemu toho dne skutečně došlo, a hlavně dopadnout drogové dealery, kteří za tím stojí. (LangiJ)

italka63

Velmi slušně koukatelný film se skvělou poslední půlhodinou. Pokud v tom někdo opravdu cíleně hledá propagandu, lituji obětí na lodi, kteří vlastně slouží k blbým kecům. Naše kinematografie se zatím moc k ničemu nezmohla, že... možná to bude tím, že žijeme v jiných podmínkách a o doslovné bídě si můžeme nechat zdát. ()

kaylin

Akčních filmů je velké množství, a tak ty, které chtějí zaujmout, musejí něčím vynikat. Snímek "Mei Gong he xing dong" vyniká například tím, že je poměrně syrový a drsný, což je přece jen osvěžující oproti americké produkci, která je mnohdy v tomhle ohledu impotentní. Příběh také není špatný a výkony místy překvapivě civilní a dobré. ()

Ouwen

Rozhodoval jsem se mezi průměrným hodnocením a čtyřmi hvězdičkami, jelikož se však jedná o opravdu intenzivní akční nářez, tak by mi bylo blbé tenhle matroš neocenit. Největší problém vidim v tom, že ačkoliv mě bavil úplně každej z tý jednotky, každej je něčim specifickej, tak jsem si k nim nemohl vytvořit citové pouto, poněvadž je film napumpovanej akcí. Takže ačkoliv mi všichni (krom záporáků) byly sympatický, nejvíc mě mrzela smrt psíka. Cením Danteho, že to neukázal na plný záběr :-) akce je fakt plno. Přestřelky s nekompromisním ratingem, bitky, honičky, plno kaskadérských kousků, nějaké to stealth, exploze. Intenzivní náhul. Střílečky jsou taktický, plné gestikulací, plno bouchaček, speciální jednotka v uniformách a pokreslenými xichty - pro to mám fakt slabost :-) souboje jsou prvotřídní, perfektně sestříhaný a špičkově nasnímaný, možná krátký, ale choreografie se soustředí na okamžité eliminace pomocí smrtících chvatů a jsou adrenalinové. Přirozeně využité slow motion během bouraček, všechny ty jumpy, bouračky jsou tak super, herci i kaskadéři ze sebe vydávaj absolutní maximum. Monumentální ozvučení mi hladilo uši, lítaj tu oslepovací granáty, kouřové, smrtící... masakr! A veškeré akční scény jsou precizně nasnímané. Některé záběry mě i šokovali (děcko v obchoďáku s uzinou, či děcka co odpálí policejní stanici). Akční scény jsou navíc realistické, průstřely šťavnaté a zřetelné, film je dost nekompromisní. Tajil se mi dech, kurva! Možná ještě hudba mohla být více znatelná a nějakej motiv, kterej bych si mohl zapamatovat. Kvalitní práce jinak :-) každá akce mě bavila, ale pokud bych měl vybrat nějakou nejzásadnější, tak poslední souboj na nože, je nejdelší, špičkovej, kontaktní a dynamickej a používaj se tam nejlepší chvaty. ()

Fr

„AGRESI OPLATÍME AGRESÍ. NAŠI ELITNÍ POLICISTÉ Z PROTIDROGOVÉHO UDĚLAJÍ Z ŘEKY MEKONG BEZPEČNÝ PRŮCHOD PRO VŠECHNY!…“ /// Rozumnej příběh z ráje pro zločince…, ale bavit stejně bude hlavně mix čínsko-thajský akce. Protože je to žlutej film, sympatie k postavám se omezujou hlavně na ty dobrý a zlý. Ale stačí to bohatě, páč speciální jednotka ani drogová mafie se s tím neserou. Kosej se v obchoďáku, na silnici, v džungli i na vodě, takže rejpavci se zmůžou maximálně na moudra vo nesmrtelnosti. Akční drogová krimi jednohubka, která může kromě skutečnosti nabídnout dost zajímavý akce. 3a½! (jak je u Dante Lama mým zvykem). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Zajímá mě, jak si vedl (v Thajsku) nástupce Khun Saa. 3.) Thx za titule „LAnGI“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ * ()

DaViD´82

Neskrývaně prostoduchá propaganda, která je o to horší, že nefunguje ani po žánrové stránce. Černobílé charaktery, co jsou vám ukradené, vedou dialogy, ze kterých se chce až brečet, a nasazují hrdinně životy v nerealisticky přepáleně bayovsky pojaté zaměnitelně uzívané tuctové akci na první signální. Choreografie kontaktních scén sice dobrá je, ale zběsilým střihem je zcela zabitá. Navíc je to tak vybájené, že už to snad ani nesnese označení "na motivy skutečných událostí". Přitom zrovna takhle zajímavá a nosná látka si vyloženě říkala o seriózní procedurální přístup. ()

• Film je založen na skutečné události. (Rominator)
  • Akční režii dělal Tung Wai. Jako choreograf kaskadérů na filmu pracoval Wong Wai Leung. (Rominator)