Postarší Giuseppe na italském venkově provozuje čerpací stanici a malý bar. Náhle však přichází o svoji milovanou manželku, se kterou má dvě dospělé děti. Aby Giuseppe udržel své podnikání, musí si najít pomocnou sílu. Tou se stává Bikira, mladá imigrantka z Afriky. Neobvyklý vztah Giuseppeho a Bikiry ale na italském maloměstě způsobí velký skandál. Obyčejný příběh ze současného světa se v mnoha aspektech vrací k příběhu narození Ježíše Krista a především ke vztahu jeho pozemských rodičů, Marie a Josefa. (TV Noe)

Aljak

Vydarený námet, s kvalitnou zápletkou a zaujímavými postavami. Potenciál tam rozhodne bol, no akosi sa to postupne dostalo do nejakej slepej uličky, odkiaľ nebolo až tak návratu. Postava Giuseppeho bola nesmierne sympatická, hoci si našiel vo svojom mestečku množstvo odporcov za svoj prístup k migrantom, ale napriek tomu si išiel svoje. Potenciál to malo výborný, aj keď skôr na dobrú konverzačku, ktorá sa tu však bohužiaľ až tak nerozvinula. Atmosféra kaviarne na pumpe, akých sú v Taliansku tisíce, ma bavila - asi preto, že takéto miesta mám veľmi rád aj reálne. Ten záver som akosi nepochopil, tak neviem či mi niečo ušlo (aj to je možné), alebo to tak malo byť? ()

peproch

Moc milý, tichý, metaforický příběh a aggiornamentu tradičního námětu. Nemusíme chápat, nemusíme všechno vědět o motivacích mladičké a starce, nemusíme nutně vidět pod jejich peřinu a přesto bychom měli jim přát. Kdo se pohorší, ten se chytil do sebou nastaveného osidla, respektive spatřil sebe v reflexi. Film je výpravnější obrazem víc nez textem, technicky parádní a obličeji příjemný. Potěšila jsem se. A nepokoušejme se být zvědaví, jen se dívejme a přejme všechno dobré. ()