Fantastický pan Murray

(TV film)
  • Francúzsko Le Fantastique Mr Murray (viac)

Od Krotitelů duchů po Grandhotel Budapešť aneb portrét velmi svérázného a velmi všestranného amerického herce... Na tom, že Bill Murray vstupuje mezi sedmdesátníky, vlastně není nic zvláštního. Na rozdíl od mnohých svých hvězdných hollywoodských kolegů si stárnutí připustil už dávno a dokáže na něm stavět. Někdejší slavný televizní bavič se postupem času vypracoval na vynikajícího komického herce (Krotitelé duchů, Tootsie, Na hromnice o den více atd.), ale s přelomem tisíciletí začal spolupracovat s mladými nezávislými tvůrci a vznikly tak nezapomenutelné výkony v dramatu Sofie Coppolové Ztraceno v překladu a především pak ve filmech Wese Andersona Jak jsem balil učitelku, Až vyjde měsíc, Grandhotel Budapešť, Fantastický pan Lišák či Psí ostrov (ve dvou posledně jmenovaných propůjčil svůj hlas animovaným postavám). V dokumentu uvidíme řadu zajímavých záběrů z natáčení a také třeba reklamu, kterou natočil s Barackem Obamou přímo v Bílém domě. (Česká televize)

PeteBuck

Billa mám celkom rád, videl som pár jeho filmov, je mi jasné, že je to dnes už kultový komik. Celkom pekný dokument, ktorý na slušnej minutáži zmapuje jeho život, najdôležitejšie fakty, zopár bláznivých historiek, ktoré sú vždy najzaujímavejšie. Za mňa pohoda. Je mi jasné, že Bill je týpek, ale občas svojou bláznivou povahou robí ľuďom zo života peklo. Asi ma najviac mrzí, čo stváral Haroldovi Ramisovi, ktorý sa snažil makať na filme a on sa správa ako blázon, lebo o Haroldovi Ramisovi som počul, že bol celkom v pohode. Možno tam mohli dať viac vstupov od Dana Akroyda a chýbal samotný Bill Murray. Čo je zaujímavé, že keď už občas v poslednej dobe natrafím na nejaké dokumenty, mnohé z nich robia Francúzi a robia ich dobre. Či už je to dokument o Etruskoch, o archeologických objavoch, o jedle v EU, o fenoméne bezdomovectva v USA. Berú, čo ide a vyberajú zaujímavé témy. Bill je jednou z nich. Tak len tak ďalej. ()

Vajonek

Čekala jsem, že dokument půjde více do detailu, zejména podrobněji shrne vícero BM filmů (dokument některé zcela opomíjí nebo z nich přináší jen pár záběrů bez dalšího) + že se dozvíme i více z BM osobního života - možná by neuškodilo trochu prodloužit stopáž? Pro ty, kteří se s touto osobností setkávají poprvé nebo o BM ví jen hodně málo, bude asi film pro utvoření nějaké základní představy dostačující. Ti, kteří BM sledují déle, se asi nedozví až tolik nového a bude to pro ně spíše takové shrnutí známého. To ale asi vlastně zase až tak nevadí, tohoto výjimečného člověka totiž není nikdy dost. A přece jen dokument, ač jde místy dost po povrchu, obsahuje i momenty, díky kterým (i obeznámený) divák může BM zase o něco lépe pochopit. 75 % (jednu hvězdičku přidávám proto, že jsem na tenhle dokument o mém asi vůbec nejoblíbenějším herci narazila úplnou náhodou a tak jako to umí Bill a věci okolo něj, zvedl mi v ten den ne úplně dobrou náladu). ()

Tosim

Dokument o Billu Murraym bez Billa Murrayho. Nevadí to ale - mnoho faktů, o kterých jsem neměl tušení, hercova zevrubná kariéra a důležité momenty a celé to bylo opravdu vtipné. Včetně komentářů, i těch v českém znění, které působily příjemně sebeironicky. Stejně jako Bill Murray. 70%. ()

animario

O Billovi bez Billa..Dokument o jednom z mých nejoblíbenějších herců a osobností krom pár archivních záběrů,mikro interview s několika málo jeho kolegy a trochou informací z Murrayho osobního života(který poskytne i leckterá biografie na internetech)nenabídne bohužel prakticky nic moc zajímavýho,poutavýho či objevnýho.S jeho přímou účastí by to bylo mnohem lepší,ale na to by Bill asi nepřistoupil. ()

Marze

Vcelku nudný životopis s jedním bílým místech , kdy je nejasné co dělal několik let, kdy nefilmoval. I obvyklé druhé nastartování kariéry po uvadnutí popularity proběhlo hladce, kdy hrál v dobrém filmu za honorář pouhých osm tisíc dolarů. Pobavila mě jeho řeč na pohřbu svého bratra, kterého měl velmi rád a která se dostala i do Murrayho filmu "Bavilo ho lidi znechucovat. Budit odpor. Mohl je urážet a uvádět do rozpaků. Byl to ničema, nikomu nebude chybět". Je to lepší, než se topit v slzách. ()