Early Experiments

David Lynch

Kamera:

David Lynch

honajz2

Viděli jste Abecedu od Lynche? Tak tohle je její rozbitá, ztracená a ještě víc psycho verze. Tentokrát se ale nejedná o vyjádření noční můry, ale schizofrenie a s tím spojený boj s vnitřními démony. Opět zde hraje Peggy Lynch v oné bíle masce, kterou měla už v Abecedě, tady je ale její role snad ještě děsivější. Celý ten film je dost psycho, abych pravdu řekl, a mě už stačilo jenom to, že Peggy Lynch zalila konvicí jakousi trávu a pak jenom nehybně stála a usmívala se do kamery... A to, co přišlo potom... No, šílenější filmové vyjádření schizofrenie asi neexistuje, ale tohle hlavně sakra funguje. Úplně mi to připomíná taková ta děsivá videa na YouTube, která jsou děsivá do té doby, než si zjistíte, jak to s nimi ve skutečnosti je. Ale přesně něco takového, s takovou atmosférou jsem už nějaký ten rok, dva hledal a tady taky už našel. Nebýt tam na začátku nějaký chlap, co divně hýbe rukou a pak dráždí díru (ve stěně, vy perverzáci), klidně dám 5*. Ale bacha, varuju vás, pro normálního diváka to fakt není. Každopádně u těchto 22 minut jsem se bál tolik, jako už dlouho u žádného hororu ne. Silné 4* ()

Arkanoid

Zvuk tradične lynchovsky industriálny, šokujúci, pútavý a škrípavý, obraz zaujímavý len niekedy. Surrealizmus vie byť aj intenzívnejší a experimenty nie sú vždy divácky vďačné. ()