To najlepšie ešte len príde

• Česko To nejlepší teprve přijde (viac)

Arthur a César sú už od školských čias najlepšími priateľmi, hoci ich životy by snáď ani nemohli byť rozdielnejšie. Arthur je neurotický chemik, rozvedený a s napätým vzťahom so svoju dospievajúcou dcérou. César je voľnomyšlienkársky sukničkár, ktorý si rád užíva život plnými dúškami, vďaka čomu má vždy problémy s peniazmi. Kvôli jednému veľkému nedorozumeniu sa rozhodnú dobehnúť stratený čas a žiť svoje životy naplno, bláznivo a nezabudnuteľne. (RTVS)

EvilPhoEniX

Smutné Dramedy, které není téměř vůbec vtipné a je to bohužel celkem nuda. Líbil se mi sice nápad, kde jednomu z přátel diagnostikují rakovinu a díky nedorozumění si ten nemocný myslí, že onemocněl jeho kamarád, což je celkem fajn, ale Francouzi se vyhýbali komickým situacím a spíše spoléhali na příběh a postavy a to ja příliš nemusím. Je sice očividné, že nejsem cílovou skupinou, film by spíše bavil mé rodiče a možná dokonce prarodiče. Přesto nechci zacházet do dvou hvězd, protože i přesto, že mě film příliš nebavil, tak musím uznat, že své kvality má. Příběh, herecké výkony, vizuál je v pořádku a dokonce mě překvapil jeden zajímavý zvrat. Film o silném přátelství a nemoci, takže kdo podobné filmy může směle do toho. Já utíkám pryč. Příběh****, Akce>Ne, Humor**, Násilí>Ne, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí*. 5/10. ()

emma53

Proč je někdy tak těžké hodnotit filmy s touhle tématikou? Tedy alespoň pro mě. Nedokáži si na to odpovědět, ale tenhle příběh dvou kamarádů u mě vyloudil na konci nejednu slzu a to se počítá. Jen je škoda, že jsem to viděla dabované, originál by ty emoce zcela jistě podtrhnul ještě víc. "Pravé přátelství nerozloučí ani naděje, ani strach, ani starost o vlastní prospěch. Přátelství umírá s člověkem a člověk umírá za přátelství.“ ()

dobytek

Patrick Bruel i oba režiséři a scénáristi figurujou v mojí oblíbený konverzačce Jméno (2012), takže jsem čekal něco podobnýho. Ale tohle je taková hořko-sladká komedie o smrtelný nemoci, kterejch se natočily mraky, a nepřináší to nic moc originálního. Aspoň se teda film neplácá vyloženě v nějakym patosu a dalo se to celkem v pohodě dokoukat, ale zároveň jsem tam ani nenašel nic, kvůli čemu bych se na to chtěl podívat někdy znovu. 60% ()

Arsenal83

Porovnanie s The Bucket List je na mieste a títo Francúzi, nech už sa akokoľvek snažia, sympatií Jacka Nicholsona a Morgana Freemana proste nedosahujú. Ani scenáristicky to nebolo tak zaujímavé a humoru som tu videl pomenej. ()

rikitiki

O, ne. Tohle je komedie jen popiskem a několika velmi nemohoucími pokusy. Putování dvou přátel postrádá jiskru i rozhled, je spíš úmorné. A ani to zadumání, ke kterému námět filmu přímo vybízí, není nic než pustá povrchnost. ()

Lacike

Trochu to pripomína komédiu Než si po nás príde, ale aj keď je ústredné duo sympatické, tak je to strašná nuda. Scenár je slabý a skutočne vtipné scény tu chýbajú. Neustále dochádza k nejakým nedorozumeniam a pritom vôbec nedokázali na nich vystavať nejakú humornú situáciu. Proste nuda. 4/10. ()

Aljak

Dramédia s poriadne trpkou príchuťou, no zároveň s veľmi pekným posolstvom, ktoré predsa len vyniklo oveľa viac ako ten ľahký pátos v závere. Veľmi pekné priateľstvo, ktoré sa prejavilo aj v tých najťažších chvíľach. Na prvotné nedorozumenie sa akosi chtiac nechtiac naväzovali stále ďalšie a ďalšie nedorozumenia, až sa z toho vykľulo jedno kolosálne klamstvo. Z toho sa samozrejme vykľulo viacero vtipných situácií, no zároveň dojemné precitnutie, keď Arthur videl tú obetavosť, ktorú pre neho César podstúpil - a potom mu to mohol vrátiť. Po dlhej dobe, francúzsky film, ktorý bol nadpriemerný. ()

angel74

Tenhle mile lidský příběh o jednom velkém přátelství až za hrob se tvůrcům podařilo natočit vkusně, s lehkým humorem a nadhledem. Fabrice Luchini a Patrick Bruel se do rolí dvou letitých kamarádů opravdu skvěle hodí. Vzájemná interakce mezi nimi se tady zdá být skoro až hmatatelná. (70%) ()

andrii

Dej si říct, když do těla se dá věc nemilá. Rvi se za každý tep dní. Epilog života, ten ať něco vypadá. Připravený je, s deštníkem, kamarád. Se zdravou myslí v dravé nemoci. Přátelství je stálice, nekončí, když promluví nebeský úsměv ve službách pozemských slz. ()

Johnny.ARN

Dvaja geriatrici na poslednej ceste. Vypointované skvelo a to je obrovská výhoda tohto filmu. Inak by to bola ďalšia rakovinotvorná, priemerna konverzačka. 2 z 5 ()

Tosi

Tak jestli příjemnou tragikomedii, tak tuhle. Začíná jako mnoho jiných komedií, ale později začne skutečný film. Dva naprosto odlišní kamarádi ve středních letech tímhle filmem oslavují přátelství a život a i když film neztrácí ze zřetele vážnost situace, díky těm dvěma je sakra dobrý a zábavný. ()

kolemjdouc

bavit mě to přestalo v momentě, kdy bylo zřejmé že to vše stojí na jediném :kdy jeden druhého začnou konečně poslouchat.Vzhledem k tomu že jsem kdysi měla takhle ukecanou známou která jen žvanila a žvanila.... ()