Ronaldo

(festivalový názov)
Veľká Británia / Španielsko, 2015, 92 min

14 měsíců pod drobnohledem kamer v soukromí i na fotbalovém trávníku v prvním oficiálním autorizovaném filmu o jedné z nejslavnějších postav fotbalu. Úplně poprvé fanoušci získávají jedinečnou příležitost v působivém a fascinujícím dokumentu nahlédnout do soukromí výjimečného fotbalisty, otce a přítele. Prostřednictvím rozhovorů, ukázek fotbalového mistrovství a dosud neuvedených archivních materiálů se seznámíte se sportovním i osobním životem trojnásobného držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda na vrcholu jeho kariéry. Vydejte se s autory filmů 'Senna' a 'Amy' na výjimečnou a objevnou výpravu a poznejte, co všechno obnáší být sportovní hvězdou, která je pod stálou kontrolou veřejnosti. (Bontonfilm)

S.Quentin QUALE

No....když se v první minutě objevil Kristyjánek ve slipech, nevěděl jsem, jestli to dřiv vypnout, nebo vrhnout. Naštěstí jsem posbíral zbytky realističnosti a vzpomněl si, o jaké hvězdě jakýho sportu to je. Nakonec to není úplný gayporno, ale dokument si taky představuju trochu jinak. Potěší pár záběru z mládi, ty jsou super. Dostatečný je i maping Ronadlovy fotbalové kariéry, i když bych uvítal vice zajímavostí, které mohl o patřičných špílech prozradit. Katastrofální je výprava do Ronaldova skromného soukromí, kde se míchá jaksi podivně současnost s minulostí, a kde se rozhodně film nemůže pyšnit "výjimečnou a objevnou výpravu", jak v obsahu uvedeno jest. Pro hejtry neschůdné, pro lajka natažené, pro Ronaldova fanouška asi v podstatě nepřínosné. Existuje mnoho lepších dokumentů (obecné tvrzení z pohledu Ronaldova nefanouška). 50% ()

Djoker

Ronaldo je herečka na hřišti i před kamerou. Kdo viděl jeho chování při zápasech, tak si rychle domyslí, o jaký charakter se jedná a není potřeba to slyšet přímo od něho, i když je dobré, že to bez okolků přizná. Žádný prostor pro bývalé trenéry nebo spoluhráče. Ani zmínka o zástupech jeho známostí. Pokračující mlčení ohledně matky jeho jediného dítěte. Obsahově velmi prázdné. Škoda, protože tak dominantní hráč tady nemusí být další dekádu a zasloužil by si dokumentární poctu. Nejlepší pasáží je tak Ronaldo na featu s Rihannou, což asi čekal málokdo. ()

klukluka

Neexistuje nic nudnějšího, než život aktivních sportovních hvězd. Udělat z něj zábavný dokument, to dá práci. Tady se to (z mého pohledu) podařilo. A oč méně to možná bylo zábavné, o to to bylo dojemnější- dojemné momenty tady nechyběly. Cristiano je pro mě nejlepší fotbalista na světě a nic na tom nezmění ani budoucí odhalení jeho skutečné sexuality. Vsadil bych se, že to přijde, a že to bude pikantní. Ale jeho fotbalovou genialitu mu neupírejte, prosím, i když usíná bez ženské a dům si zaplnil dětmi. ()

kaylin

Takový celkem obyčejný dokument o jednom sportovci, který je považován za nejlepšího ve svém oboru. Nebo za jednoho z nejlepších. Na tom dokumentu ale nevidím nic zázračného. Prostě ukázka toho, jak se z celkem obyčejného kluka může stát skvělá marketingová značka. Ale tak skvělý fotbalista je to pořád. Ale já jsem prostě víc naladěný na Messiho. ()

Marrty3

Ronaldo je, ať si řiká kdo chce co chce, jeden z nejlepších hráčů fotbalu na světě. Jeho občasné metrosexuální praktiky jsou hodně zvláštní. Přesto je evidetní, že je to často obyčejný a starostlivý chlap a otec. Bohužel tento dokument nemá tu správnou šťávu a náboj. Ovšem splní svou povinnost tím, že přiblíží a dost dobře zmapuje jeho život. Jsou tu místa, která ukazují, že je přesně ten "nagelovanec", kterého většina lidí nesnáší. ()

• V tomto dokumentárním snímku lze spatřit partičku kluků, kteří hrají na playstationu známou a úspěšnou hru „Tekken 3“. (ČSFD)