Nesmrteľný

• Česko Nesmrtelný (viac)

Neapolský mafiánsky boss Ciro di Marziio akoby zázrakom prežil, keď ho jeho jediný priateľ a zároveň bývalý nezmieriteľný rival Genny strelil do hrude. Utiahol sa do exilu v Rige, kde je jeho úlohou budovať nové štruktúry, z ktorých by camorra mohla profitovať. Takmer okamžite je vtiahnutý do krutého zápasu medzi miestnymi zločineckými organizáciami. Opäť, ako už toľkokrát vo svojom živote, hľadí smrti do očí. Prvýkrát sa tak stalo, keď bol ešte malé dieťa a zemetrasenie zničilo dom, v ktorom býval a zabilo jeho rodinu. Malý Ciro vyrastal ako sirota a v nemilosrdných uliciach Neapola sa musel pretĺkať ako vedel... (RTVS)

Kaka

Předskokan Suburry. Charizma hlavního hrdiny je nepopiratelné. Práce s narativem děje působivá a drží pozornost. Jen škoda toho příliš kovbojského finále, které sraží jinak vcelku podařený mafiánský feeling a syrové prostředí studeného Lotyšska. A na rozdíl od Suburry, kde jsou postavy zajímavé vlastně všechny, tak tady je pouze ta hlavní. ()

Enšpígl

Ono to bylo celou dobu za 4, ale ten konec, ten mě rozebral, já prostě mám slabost pro chlapský přátělství až za hrob a dál. Je to možná patetický, ale kdo vyrůstal na Žižkově tak může tomu rozumět víc. Ciro byl nejvýraznější postava seriálu Gomora a tak se nedivím, že dostal vlastní film a je super, drsnost zůstala, ale přibyla pořádná porce zásad, který vedou Cira k rozhodnutím a povaze jakou má, což ti velmi dobře objasňují flashbacky z Cirova dětství. Cesta do hlubin Cirovi duše je pro mě úplný gangstersko - chlapský balzám. Tradičně výtečný hudební doprovod. Není co řešit, jasná pět ()

Omnibus

Nesmrtelný Ital, zase z hrobu leze, kdo seriál neznal, naskočí mu léze.“ Vsuvka mezi 4. a 5. řadu Gomory, s flashbacky do sirotčince, pohříchu bez jeptišek (přitom o nich Ciro vždy básnil). A když seriál neznáte? Pak oceníte OKÉNKO INFORMACÍ: [][] Ciro di Marzio je plešatý sirotek a plaváček, včera králem Neapole, dnes úředně mrtvý. ## Kromě vadného držení těla má vadný i charakter. ## Kam Ciro příjde, sto let tráva neroste. ## Mafiánské dohody padají, příměří bere za své a začíná válčit každý s každým. ## Ciro se střídavě přidává na jednu či druhou stranu, kuje pikle s třetími i čtvrtými a úplně všem slibuje hory doly, „Až zvítězíme.## Na gangsterských schůzích žvaní o svobodě a do mafie zavádí demokracii, pomalu i hlasování. Oblíbená fráze: „Musíme si navzájem věřit,“ což si i rozverně pobrukuje, kdykoli ostatním mydlí schody. Ten se měl narodit v Palermu. Cosa Nostra rozložená, stovky mrtvých, celé klany vyhubené po meči i po přeslici a soudci Falcone a Borsellino bez práce, jen křížkují fotky mafiánů na nástěnce. [][] Závěr výbušný aneb Ciro pyrotechnikem. Nakonec ruského bosse odstřelí před jeho netečnou (!!!) ochrankou, se slovy: „Konečně budete svobodní.“ Tyhle seriálové kydy poznávám. Celej Ciro. ()

Arsenal83

Tak to je milé prekvapenie už svojím námetom. Ciro žije a ja sa z toho veľmi teším. Snáď vzhľadom na ten prekliaty vírus 5. sériu jedného z top gangsterských seriálov dotočia čím skôr. Inak celkovo je film celovečernou Gomorou, ktorá dosahuje úroveň tých priemerných častí. Tie skoky do minulosti uberajú trocha na priamočiarosti a niekedy sú len vatou na predĺženie stopáže. Charakteristicky dobrá hudba sa nestratila, žiaľ tej akcie som očakával viac. Seriálového prevedenia sa ale neviem dočkať. ()

rikitiki

Nějaká mafiánská historka o chlápkovi, co z Itálie zdrhne do Pobaltí, aby se zachránil před ostatními mafiány, a tam se vrhne na obchod s falešnými hadry a znovu začne kšeftovat s drogami. Bylo to zmatené změnou prostředí i dvěma časovými rovinami, navíc nějakými zradami, moc jsem se neorientovala, kdo je kdo a o co jim vlastně jde. Takže si pamatuji převážně šicí dílnu na fejkový šaty a nějaké brutální střílení v závěru. A celkově z toho mám dojem, že ten film jakoby celý byl na tripu. ()

ARI50

Skvělý příběh člověka co má smůlu ale zároveň dostává pořád další šance. Úžasný soundtrack, skvěle se dívalo na smrtelné akce. ()

MikaelSVK

Taliani sa opäťraz vytiahli! Po ich (podobnom) filme Suburra, je to ďalší film, ktorý stojí za to vidieť. Tempo je síce pomalšie, no nedá mi nespomenúť vynikajúci soundtrack. Okrem zaujímavého hlavného predstaviteľa, ktorý toho síce veľa nenarozpráva, zaujme aj netradičné prostredie či už na severe Európy alebo na juhu v Neapoli. PS: zo seriálu som nevidel ani jednu jedinú epizódu... ()

italka63

Pecka. Marco vede režisérsky i herecky svoji postavu perfektně a flashbacky z jeho dětství nám pomáhají pochopit jeho osobu. Pro fanoušky Gomorry zkrátka povinnost. Opět skvělá hudba. ()

angel74

„Zemětřesení je vůle Boží, Zemi dělá dobře. Stejně jako když je člověku zle. Střádá a střádá. A buď vybuchne a osvobodí se, nebo umře.” - Jasně, že jsem si tajně přála Cirovo zmrtvýchvstání. Tím pádem jsem si tenhle film nemohla nechat ujít. Ze začátku jsem sice měla trochu strach, aby to nebyl průšvih, ale naštěstí byly mé obavy liché a já teď mohu s úsměvem napsat, že snímek Nesmrtelný velmi dobře funguje jako dějový svorník mezi čtvrtou a pátou řadou seriálu Gomora, s nímž ho pojí dusná atmosféra a skvělý soundtrack. Grandiózní finále je pak takovou šťavnatou odměnou pro fanoušky drsných hochů z italské Neapole. (80%) ()

Radiq

Cože? Jak je toto možné? Ciro aneb brejličky a cigáro žije? Ani jsem pomalu nestihl postřehnout, jak se to vlastně stalo (jo, musel jsem si to rewindnout)... a hlavně jsem měl za to, že už jsme se s ním rozloučili a tohle bude spíš nějaká retrospektivní záležitost. Ale ni. Žijeme a hezky nekompromisně se dostaneme zase do starejch drsnejch kolejí. K tomu nějaké to dokreslení detailů z dětských let. A to je vlastně všechno. Teda lotyšská situace kolem jeho byznysu se vyvinula díky němu opět úplně náramně, ale jinak je tenhle film jenom asi taková berlička, aby se jeho postava mohla objevit v páté sérii Gomory. Průměrná berlička. ()

cpt.Lynch

Čeho si celkem vážím u Gommory je, že zcela nemilosrdně dokázala likvidovat jakékoliv postavy. No Ciro bylo asi dost velké sousto, tak nám obživ (ale je přece nesmrtelný) :). Děj filmu i flasbacky dobrý, ale je to celkově nudné a zdlouhavé. Bez znalosti seriálu by to asi moc nefungovalo. ()

netahlo

Perfektni! Oproti serialu se tady jede hodne na nostalgicke vlne, ale to mi vubec nevadilo. Flashbacky do Cirovy minulosti byly chvilemi dojemne a finale, co dodat :-) Vymena Neapole za Lotyssko byl vynikajici napad. ()

Lukoboss

Pro fanoušky seriálu Gomora asi povinnost, přestože to žádná velká pecka není. Spíš to vypadá, že když v seriálu skončil M. D´Amore, tak chtěl chytit šanci za pačesy a využít momentální popularitu své postavy. Napsal kus scénáře, stoupnul si za kameru a zároveň si střihl i hlavní roli. No, na jednu stranu obdivuhodnej výkon, na druhou ten výsledek, to prostě není ono. Už jenom to, že se fanoušci na jeho postavu těší a on přitom za celý dvě hodiny řekne jen pár vět, jinak se zachmuřeně čumí, nasazuje si a zase sundává sluneční brýle. A to je prostě málo! Linka flashbacků z jeho dětství je možná zajímavá, dozvíme se, jak se vlastně dostal k mafii, ale postupem času začne nudit. Naopak odkazy na seriál potěší. V Itálli sice nejnavštěvovanější film za poslední dekádu, ale jinak slabej odvar skvělýho seriálu. ()

keoma26

Tady se dostal cellej koncept na nepříjemnou hranici kýče a vyprázdněný stylizovanosti... nevěřil jsem postavám jejich chování, pocity ani slova, nevěřil jsem jsem jim dokonce ani tu tvrdost. Škoda,  příběh jinak šikovně jako vánočku splétal minulost se současností a vzpomínky s realitou. ()

kolemjdouc

bohužel tady se narkokrimi moc nepovedlo.Kdyby nenechali Číra zastřelit a pokračoval až do závěrečky v Gomorra asi by si nenapsal scénář a nerežíroval tohleto.Tady bylo vše reálné obyčejné=dala jsem tři ale přidám do 4*.Nízký rozpočet ,herci se pohybovali jak nerozhodné hejno hus.Možná to chtělo propracovat scénář a zatlačit režisérsky na herce.Tady to bylo jen o tom,přitáhnout fanoušky Gomorra i na Nesmrtelného ()