Virgin River

• USA Virgin River
USA, (2019–2023), 39 h 55 min (Minutáž: 39–53 min)

Tvorcovia:

Sue Tenney

Predloha:

Robyn Carr (kniha)

Hudba:

Jeff Garber

Alexandra Breckenridge, Martin Henderson, Tim Matheson, Benjamin Hollingsworth, Colin Lawrence, Annette O'Toole, Jenny Cooper, Lauren Hammersley (viac)

Zdravotní sestra z velkoměsta po přestěhování do odlehlého kalifornského městečka za prací ošetřovatelky zjistí, že život v městečku není tak jednoduchý, jak očekávala. (Netflix)

haWranka

Čekala jsem druhou Doktorku z Dixie, ale Virgin River je o dost vážnější. Bohužel jsem měla trochu problém se zakoukat, tvůrci zbytečně natahovali to, co divák už prostě věděl (nebo aspoň tušil) dávno. Vše je hodně průhledné. A musím říct, že někteří herci hrají naprosto stejné postavy, jaké už předvedli v jiných seriálech, takže se mi trochu slévají. Přesto doufám, že bude i druhá řada. Zatím tedy hodnotím 3 hvězdami jako průměr a uvidím, jak se tvůrci poperou s pokračováním. ()

k212

No tak tímhle melodramatickým medem si občas tu hubu teda taky zalepím, fajn obsazení, skvělá kanadská příroda (ale předloha se odehrává v USA, takže sic), takové civilní, vlastně, tyjo skoro jako doma :) ()

DwayneJohnson

Upřímně se za svoje hodnocení hluboce stydím, ale prostě mi to nedá. Je to klišovité, místy až hodně přeslazené, přesto mi to tak nějak přilnulo k srdcí. Navíc to má sympatické postavy a úžasný dabing. Tak co! Pěkně za čtyři a kdo ví, jestli třeba nakonec.... ()

Arsenal83

Na začiatku bol človek takmer v šoku: to Netflix ponúka super konzervatívny seriál, kde v komunite nikto nerieši rasizmus, nikto nechce meniť pohlavie, nechodí sa na pochody, nikto nespomína sexuálne orientácie, proste žijú si so svojimi skutočnými problémami a neriešia agitku? Potom sa ale preukázal rok výroby, série z rokov 2019-2021 takými ostali, potom začali pridávať nenápadné vsuvky, jedna je na ženy, druhá je tiež, odrazu z lesa vyjdu rasovo zmiešaní homosexuáli s dieťaťom... Viac neurobili, pokazili by celú charizmu filmu, ktorá je z polovice čisto o vzťahoch niekedy až cukríkovým, telenovelovým spôsobom, druhá polovica je o viacerých zápletkách, ktoré majú tendenciu byť rýchlo riešené a ponúkajú veľa prekvapení aj zvratov, takže v tomto ohľade veľká spokojnosť. Objavia sa ale malé nedostatky, pretože jedna osoba je napríklad už 5 sérii tehotná a to už aj nejaké postavy umreli, iné neviem či dvakrát nepotratili a ďalšie sú už v treťom vzťahu. Pritom aj ťavy majú gravditu len 410 dní, tak ozaj netuším, čo sa to tam za zázraky porobili. Najobľúbenejšou postavou sa mi ako zarytému antirasistovi stala postava afrokaliforňana Preachera, ktorého Netflix v obsahoch nepochopiteľne prekladá ako Kazateľa. Zrejme zas nejaký nebinárny brigádnik. ()

vydumnica

Virgin River mi odporúčali dve osoby nezávisle od seba, že vraj tento seriál sa mi bude páčiť😉. Našla som si dva ďalšie dôvody, prečo mu chcem dať šancu. Prvý, nakrúcalo sa to v BC v Kanade, kde som strávila krásne dva roky života, škoda, že dejovo je to akože severná Kalifornia. Druhý, hrá tam "Sophie" Alexandra Breckenridge z môjho milovaného seriálu This Is Us a dokonca hlavnú rolu. Prvá séria: 3 a pol*. Druhá a tretia séria sú skôr priemerné, 3* a ja sa už teším na štvrtú, ktorá je vraj super!!! Update: Season 4 bola definitívne najlepšia👍!!! Keď bude aj piata takáto super, máme sa veru na čo tešiť🙂. Som veľmi milo prekvapená. Posledné tri epizódy som dala za jeden deň, finále bolo úžasné, takmer som nedýchala, The Long Goodbye je teda najlepšou epizódou nielen série, ale celého seriálu!!! Až sa mi nechce veriť, aké dobré to bolo. Najobľúbenejšie postavy: Mel, Jack, Doc, Muriel a Preacher. ()

Ledkodlaq

Nalákali mě na pěknou Kanadskou přírodu, ale nakonec to je stejná trapná push to drama telenovela jak je v šedém průměru zvykem. To už tak bývá, když máte průměrný materiál na 6 dílů, ale uděláte z toho dílů dvacet. ()

yvona

Pokud jste fanoušci Rosamundy Pilcherové, směle do toho. I když to nedosahuje ani její úrovně, velmi se jí to blíží. ()

hazaba

Normální vztahový seriál, který potěší, ale nenadchne. Velké plus jsou krásné záběry na krajinu. Některé úsměvné situace, některé smutné, některé zajímavé charaktery, jiné docela zbytečné. ()

chrispe

Ano, souhlasím s tím, že je to takový normální vztahový seriál. Ničím moc nevyniká, je v něm spousta klišé, ale i díky tomu u něj můžete vypnout. Mně osobně pár dílů trvalo, než mě vážně chytl, ale řekla bych, že u mě byl problém v tom, že mi postavy nebyly sympatické a celkem dlouho jsem k nim hledala cestu (u mnoha z nich jsem ji ani nenašla). Rozhodně by pomohlo i to, kdybych v Martinu Hendersonovi alias Jackovi našla kus kouzla (co si budem... jsem jenom ženská :D), ale já moc nechápala, co na něm Mel vidí (a u scén s Charmaine jsem jen protáčela oči). Navíc spousta postav zůstala dost nevýrazných a to je škoda. Velké plus je určitě prostředí seriálu, ty výhledy jsou prostě nádherný. Na druhou řadu se podívám, ale spíš kvůli Kazateli a Paige. Ono to nejspíš bude stejně víc o nich. ()

VeeDee

Oddechový seriál, asi spíš pro ženy. Je to vlastně takový kvalitnější "Doktor z hor" s různými příběhy z městečka. Parádní na večerní vypnutí. Romantika i drama. ()

viky13

Udělala jsem dobře, když jsem si tenhle kousek pustila po jiné romanťárně (when hope calls), která proti tomuto může blednout závistí. Virgin River je moc příjemný, miluji totiž filmy Nicholase Sparkse a tenhle seriál se jim moc podobá. P.S. Tim Matheson zde v podstatě opakuje roli Dr. Bricka Breelanda z Hart of Dixie, a už teď jeho novou postavu zbožňuju. ()

rezzzy

Virgin river je určitý hybrid mezi Hart of Dixie (včetně doktora Breelanda) a Men in Trees, ale citelně slabší. Jedno mi tady ale vadí - a sice, všichni jsou ke všem neúnavně supportive, každá postava na každého bere ohledy, pořád se tam někdo někomu omlouvá, jestli se nedotknul jeho citů, všichni se o všechny starají - tohle prostě není normalní. Ani v ideálním světě, a už vůbec ne v takové intenzitě. Po několika dílech, resp. někde v druhé sérii končím, neboť mám chuť skoro všechny takzvaně punch in face. Mezi veskrze kladnými a empatickými charaktery v seriále není moc rozdílů, snad jediná postava, která se trochu vymyká, je potížista Dan Brady. Floutky jsem nikdy moc nemusela, ale tady díky bohu za jeho zasazení do série, protože alespoň trochu srazí to nepřirozeně ohleduplné nastavení všech ostatních. Záběry na přírodu tomu seriálu hodně pomáhají, což je na druhou stranu trochu smutné, protože to znamená, že o to víc je život v seriále méně zajímavý. Oproti HoD a MiT není VR vtipný. To mi nevadí, alespoň se odlišuje, avšak škoda jen, když už to takto má být, že ty místní příběhy nejsou hlubší a zajímavější. ()

Felisr

Puštěno náhodně za dlouhých zimních večerů a nelituji. Na romantickou sérii jde o celkem slušný počin - nádherná příroda, oba hlavní hrdinové jsou extra kusy a jejich chemie funguje výtečně. Děj také není až tak úplně blbý, klidně bych uvítala ještě další řadu. ()

Arkagas1989

Hledala jsem nějakou nenáročnou romanťárnu, na kterou bych koukala po poslední řadě příběhu služebnice a tohle se mi nabídlo v reklamě na youtube. První díly mi daly přesně to, co jsem čekala - nádhernou přírodu, sympatické herce, nějakou romantickou linku a pak se to zase "zvrtlo" a z odpočinkovky se stal dramatickej seriál. Ano, i přesto se na něj skvěle kouká, ale už jsem si párkrát slušně pobrečela. Co by taky člověk chtěl, když ona přišla o dítě a manžela a on je mariňák, co má za sebou boje v Iráku. Moc mě ale baví postavy Dr.Vernona a jeho ženy Hope, se kterou jsou sice 20 let odloučeni, ale postupně se k sobě vrací. Jen škoda, že ve 3.řadě natáčela herečka nejspíš něco jiného a tak ji vidíme jen v pár záběrech přes videohovor.  Mel a Jackovi jsem držela palce od začátku a i když je to místy tak moc klišoidní a ty situace by asi nebyly úplně reálný (mluvím hlavně o 3.řadě, kdy Mel odjede do LA a zase se vrátí), pořád si to drží kvalitu. Skvělá kamera, sympatiční herci a v tom městečku bych chtěla žít. Už jen pro tu řeku, jezero a hory.    Moje hodnocení: (1-3.řada) 8/10 ()

luciasce

Příroda, filmová lokace a celkově posazená story mě hned chytla. Je to velmi dobře natočené, velmi sympaticky obsazené. Nejvíc se mi asi líbí ta příroda a městečko. Co se týče příběhu, je bolestivý a je plný takových vnitřních zpráv, které se mě velmi dotkly osobně a trochu mi i změnily pohled na některé věci v mém životě. Což bych u takového seriálu obecně moc nečekala. Co je mi trochu trnem v oku je scénář. Ten je chvilkama fakt hodně špatně napsaný a ty dialogy jsou takové kostrbaté a zvláštní. Celkově ale velmi dobrý kousek. ()

Lucka07

Pohodový a odpočinkový seriál pouze pro ženy. První řada je hodně předvídatelná, ale koukatelná kvůli sympatickému obsazení. Druhá série je už mnohem lepší, má spád a nabrala zajímavý směr. Pak ovšem nastává dlouhosáhlé tlachání … které je pro mě těžce koukatelné. ()

Annaroz

Člověku zůstává rozum stát, co se v malém městečku událo za zhruba půl roku - tolik času totiž uběhne od první do čtvrté série. Tolik úmrtí, zločinu, vztahových a zdravotních problémů, zásnub a svateb by jinde vydalo na mnoho let. A hlavně stále se něco řeší, pitvá, rozebírá až na dřeň, neustále se každý každého dotazuje jak se cítí a co cítí a proč se tak cítí a jestli může pomoci... Na toto je ústřední expert hlavní hrdinka Mel, která vždy něco totálně podělá, pak se omlouvá, udělá vše, aby to napravila a tak je to stále dokola. U toho se většinu času tváří jako raněná laň, každému nabízí, že je tu pro něj, takže od docela sympatické holky na začátku se pro mě stala docela nesnesitelnou osobou. No prostě takový nereálný guláš po americku s hezkými přírodními scenériemi. ()