Virgin River

• USA Virgin River
USA, (2019–2023), 39 h 55 min (Minutáž: 39–53 min)

Tvorcovia:

Sue Tenney

Predloha:

Robyn Carr (kniha)

Hudba:

Jeff Garber

Alexandra Breckenridge, Martin Henderson, Tim Matheson, Benjamin Hollingsworth, Colin Lawrence, Annette O'Toole, Jenny Cooper, Lauren Hammersley (viac)

Zdravotní sestra z velkoměsta po přestěhování do odlehlého kalifornského městečka za prací ošetřovatelky zjistí, že život v městečku není tak jednoduchý, jak očekávala. (Netflix)

Arkagas1989

Hledala jsem nějakou nenáročnou romanťárnu, na kterou bych koukala po poslední řadě příběhu služebnice a tohle se mi nabídlo v reklamě na youtube. První díly mi daly přesně to, co jsem čekala - nádhernou přírodu, sympatické herce, nějakou romantickou linku a pak se to zase "zvrtlo" a z odpočinkovky se stal dramatickej seriál. Ano, i přesto se na něj skvěle kouká, ale už jsem si párkrát slušně pobrečela. Co by taky člověk chtěl, když ona přišla o dítě a manžela a on je mariňák, co má za sebou boje v Iráku. Moc mě ale baví postavy Dr.Vernona a jeho ženy Hope, se kterou jsou sice 20 let odloučeni, ale postupně se k sobě vrací. Jen škoda, že ve 3.řadě natáčela herečka nejspíš něco jiného a tak ji vidíme jen v pár záběrech přes videohovor.  Mel a Jackovi jsem držela palce od začátku a i když je to místy tak moc klišoidní a ty situace by asi nebyly úplně reálný (mluvím hlavně o 3.řadě, kdy Mel odjede do LA a zase se vrátí), pořád si to drží kvalitu. Skvělá kamera, sympatiční herci a v tom městečku bych chtěla žít. Už jen pro tu řeku, jezero a hory.    Moje hodnocení: (1-3.řada) 8/10 ()

viky13

Udělala jsem dobře, když jsem si tenhle kousek pustila po jiné romanťárně (when hope calls), která proti tomuto může blednout závistí. Virgin River je moc příjemný, miluji totiž filmy Nicholase Sparkse a tenhle seriál se jim moc podobá. P.S. Tim Matheson zde v podstatě opakuje roli Dr. Bricka Breelanda z Hart of Dixie, a už teď jeho novou postavu zbožňuju. ()

vydumnica

Virgin River mi odporúčali dve osoby nezávisle od seba, že vraj tento seriál sa mi bude páčiť😉. Našla som si dva ďalšie dôvody, prečo mu chcem dať šancu. Prvý, nakrúcalo sa to v BC v Kanade, kde som strávila krásne dva roky života, škoda, že dejovo je to akože severná Kalifornia. Druhý, hrá tam "Sophie" Alexandra Breckenridge z môjho milovaného seriálu This Is Us a dokonca hlavnú rolu. Prvá séria: 3 a pol*. Druhá a tretia séria sú skôr priemerné, 3* a ja sa už teším na štvrtú, ktorá je vraj super!!! Update: Season 4 bola definitívne najlepšia👍!!! Keď bude aj piata takáto super, máme sa veru na čo tešiť🙂. Som veľmi milo prekvapená. Posledné tri epizódy som dala za jeden deň, finále bolo úžasné, takmer som nedýchala, The Long Goodbye je teda najlepšou epizódou nielen série, ale celého seriálu!!! Až sa mi nechce veriť, aké dobré to bolo. Najobľúbenejšie postavy: Mel, Jack, Doc, Muriel a Preacher. ()

chrispe

Ano, souhlasím s tím, že je to takový normální vztahový seriál. Ničím moc nevyniká, je v něm spousta klišé, ale i díky tomu u něj můžete vypnout. Mně osobně pár dílů trvalo, než mě vážně chytl, ale řekla bych, že u mě byl problém v tom, že mi postavy nebyly sympatické a celkem dlouho jsem k nim hledala cestu (u mnoha z nich jsem ji ani nenašla). Rozhodně by pomohlo i to, kdybych v Martinu Hendersonovi alias Jackovi našla kus kouzla (co si budem... jsem jenom ženská :D), ale já moc nechápala, co na něm Mel vidí (a u scén s Charmaine jsem jen protáčela oči). Navíc spousta postav zůstala dost nevýrazných a to je škoda. Velké plus je určitě prostředí seriálu, ty výhledy jsou prostě nádherný. Na druhou řadu se podívám, ale spíš kvůli Kazateli a Paige. Ono to nejspíš bude stejně víc o nich. ()

haWranka

Čekala jsem druhou Doktorku z Dixie, ale Virgin River je o dost vážnější. Bohužel jsem měla trochu problém se zakoukat, tvůrci zbytečně natahovali to, co divák už prostě věděl (nebo aspoň tušil) dávno. Vše je hodně průhledné. A musím říct, že někteří herci hrají naprosto stejné postavy, jaké už předvedli v jiných seriálech, takže se mi trochu slévají. Přesto doufám, že bude i druhá řada. Zatím tedy hodnotím 3 hvězdami jako průměr a uvidím, jak se tvůrci poperou s pokračováním. ()

• Virgin River je námětem velmi podobný seriálu Hart of Dixie (od r. 2011). Do malého města se přistehuje nová mladá doktorka, aby pomohla místnímu lékaři. V obou seriálech místního lékaře hraje herec Tim Matheson. (ElleElie)