Sarah je nadšená, že sa dozvie o narastajúcom priateľstve svojho syna s Jonathanom. Richard využíva lovecký výlet, aby sa dostal do Caitlinej hlavy. Neskôr Sarah príde telefonát, ktorý zmení život na základni. (Arsenal83)

castor

Rue, hrdinka Euforie, také prchala před vlastním strachem. Prostě tady byla a snažila se nějak přežít. I pomocí chlastu a všemožných drog. Zkažených kusů okolo ní bylo nemálo. Právě z počátku série jsem viděl mezi těmito dvěma projekty nějakou spojitost. Protože i Fraser se od začátku projevuje komplikovaným chováním. Jenže to záhy vyprchalo. Euforie byla obsahově podstatně silnější. Na italské vojenské základně našel spřízněnou duši: Caitlin. Jenže ta má zřejmě do konce života zaracha („Pořád jsem to já,“ snaží se vysvětlit otci) a Fraser je tak ještě protivnější než obvykle. Společně neodpovídají heteronormativní společnosti, jenže aspoň nějaká pravidla by bylo fajn ctít. Věřil jsem, že alespoň Jonathan bude „normální“. Spletl jsem se. Momentálně je to jen o lehkém zájmu, jak to celé skončí. ()

Radko

Rozhovor o ideálnej samovražde medzi ústredným párom v úvode. Nasleduje rozdelenie dvojice. Ona v rámci trestu za svojvoľné ostrihanie hrivy odchádza s otcom na vodnú poľovačku, Fraser je zase vyzdvihnutý maminým sekretárom na výlet do prírody, miesta masakrálnychh bojov počas prvej svetovej a následne na karaoke večierok do reštiky. Očakávané mužské zblíženie naruší príchod vojakovej frajerky. Cate po príchode z lovu dostane od velitešky ponuku na psychoterapiu. Tradičné mužsko ženské role v dnešnej spoločnosti dostávajú poriadne zabrať už od útleho veku. ()