Nuclear

Po násilnom čine, ktorého sa dopustil jej vlastný brat, Emma uteká so svojou matkou do divokej, otvorenej krajiny, kde nájdu útočisko v izolovanom úkryte v tieni jadrovej elektrárne. (DoubleFucker)

sochoking

Nuclear je dosť ponurá dráma s prvkami thrilleru. Matka so svojou štrnásťročnou dcérou zdrhajú pred jej nebezpečným bratom a útočisko najdú niekde na severe Anglicka, uprostred drsnej prírody, kde je nonstop zamračené a furt prší a fúka ostrý vietor. V druhej tretine filmu dôjde k twistu, z ktorého mi spadla sánka, avšak záver je trochu idiotský a podľa mňa dosť uberá filmu na bodoch. Ale koniec to nakoniec o niečo vylepší a kedže milujem anglické filmy, štyri hviezdy tomu dám. ()

JASON_X

Fakt solidně cáklá rodinka. Že je vadnej syn, zjistíte už z předtitulkovýho lesního záběru. U matky je vám to zřejmý hned, jakmile se poprvý rozhlídne a promluví. No a dcera je jasná minimálně od chvíle, kdy jen povyleze z auťáku a chčije ve stoje na silnici, namísto toho, aby šla na chcáč do pangejtu a utřela si pipinu lopuchem, jako každá normální ženská. Nicméně dá se to přičíst jejímu chocku a další děj je pak hodně zajímavej, pí rejžová diváka šponuje a nechává v nejistotě, aby pak na něho někdy v polovině vybalila první slušnej twist, kterej jsem popravdě vůbec nečekal. Ten druhej už se pak sice čekat dal, a ani závěr mě příliš neoslnil, navíc postava zjevující se japonský lady byla tak trochu nadbytečná a její představitelka dost divná, ale to nic nemění na tom, že tohle syrový nízkorozpočtový nekomerční drámko s metafyzickým vocasem je záživnější, originálnější a obsahově bohatší, než 90% všech thrillerů a kvazihorrorů, který vznikají v amerických studiích. A během filmu jsem ani jednou nečuměl do mobilu, což je ode mne pro film nejvyšší možná pocta. ()

darkrobyk

Psychopatický syn, co má na hlavě účes „pytel na odpadky", brutálně zmlátí svoji matku v lese, zatímco jeho sestra Emma se schovává. Ta pak matce pomůže a spolu se dají na útěk. Emma musí řídit, a tak v jedné chvíli dojde k nešťastné události a ona sjede z cesty. Tma jak v ranci a jim nezbývá, než si najít přístřeší. Novým útočištěm se stává opuštěný domek, který je kupodivu zařízený. Později se Emma seznámí s mladíkem, který jí vysvětlí, že celá oblast je kvůli uzavřené jaderné elektrárně vystěhovaná. Vcelku normální drama matky, dcery a mladíka se najednou zlomí a divák pochopí, že všechno je úplně jinak. A právě tehdy mě film naplno zahákoval a zajímal mě až do konce. Vizuálně strohý příběh má několik působivých tajuplných scén, mezi něž rozhodně patří potápění. Na konci vše do sebe zapadne. Film pro okrajové publikum. ()