Cybill

USA, (1995–1998), 32 h 4 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre

Kamera:

Nick McLean

Hudba:

Bobby Martin

Cybill Shepherd, Christine Baranski, Alicia Witt, Alan Rosenberg, Tom Wopat, Dedee Pfeiffer, Tim Maculan, Peter Krause, Jensen Ackles, Ray Baker (viac)

Cestou z práce sa dostáva Cybill Sheridanová (Cybill Shepherdová) do zápchy - v tej chvíli je pre ňu jedinou potešujúcou skutočnosťou originálne zoznámenie sa s atraktívnym mužom, od ktorého sa nakoniec odváži vypýtať telefonický kontakt. Doma ju očakáva ďalšie prekvapenie: mladšia dcéra Zoey (Alicia Wittová) predstavuje matke svojho nového priateľa, práve vychádzajúceho zo sprchy a voľne sa pohybujúceho po byte, len tak v uteráku... Cybill nevítanú návštevu v krátkom čase vyprevádza a rozhodne sa porozprávať s dcérou o jej doterajšom sexuálnom živote. Vyzvedá, či už má Zoey po tejto stránke nejaké skúsenosti a snaží sa jej vyhovoriť črtajúci sa partnerský vzťah, veď je ešte príliš mladá a na mužov má času dosť... Pobúrená dcéra prejaví matke očividný odpor - ak jej mieni zakazovať chlapca, ktorý sa jej páči, pohrozí jej, že sa radšej sexuálne preorientuje...
Staršia dcéra Rachel (Dedee Pfeifferová) prichádza za svojou matkou so skvelou novinkou, čaká bábätko a ona sa stane milujúcou babičkou. Cybill je nadšením celá bez seba, ale keď si uvedomí, ako jej vek pokročil a ona sa musí pomaly zhostiť úlohy starej matky, zamŕza jej úsmev na perách. V tej najnevhodnejšej chvíli Cybill navštívi jej nový objav, s ktorým si dohodla romantické rande... (oficiálny text distribútora)

Patw

Tohle je perfektní seriál. Pokaždé se pobavím. Jsem rád že dávají hned několik dílů za sebou. Vtipné hlášky, trapné momenty co nešeří kýčem. ()

danecek24

Zlatý Glóbus - cena (2) - 53. ročník (za rok) 1995 - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Cybill Shepherd + nominace (3) - 53. ročník 1995 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Christine Baranski, 54. ročník 1996 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Cybill Shepherd, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Christine Baranski ()

Marrianna

Někdy nudné, ale někdy vtipné. Starší, rozvedená žena se potýká s různými překážkami ve svém nejistém životě. Bojuje o sošky za nejhorší herecké výkony, není si jistá výchovou svých dcer a jako záchrana i pohroma je jí vždy po ruce naprosto výborná Christine Baranski. Ta mě jako Mary Ann dostala, bohatá a elegantní dáma jejímž největším koníčkem je srazit na kolena jejího bývalého manžela doktora "Parchanta" :) Když už nic, úsměvné to je. Možná bych dala i víc než 3 hvězdy, ale to jsem toho viděla zatím málo. ()

• I přes úspěch seriálu stanice CBS náhle seriál zrušila na konci čtvrté série. Podle autobiografie Cybill Shepherd to bylo způsobeno zákulisním napětím mezi štábem a herci, a nespokojeností s obsahem feministických sklonů. Seriál končí otevřeným dějem a s nápisem "pokračování příště". (Patw)