Za noci

• Veľká Británia Nocturnal

Šestnáctiletá školačka Laurie žije sama se svou svobodnou matkou. Ctižádostivá atletka ale nedokáže zapadnout mezi ostatní dívky v týmu a svým agresivním přístupem se od nich distancuje. Laurie však nedokáže setřást pozornost Peta, třicetiletého údržbáře, který ve škole vykonává nejrůznější drobné práce. Po několika odtažitých pokusech Laurie nakonec souhlasí, že si se svým novým obdivovatelem vyjde, a téměř okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. Zatímco spolu tráví stále více času, vytvoří se mezi nimi jedinečné pouto, ale Peteovy záměry zůstávají nejednoznačné. Dokud jednoho dne nevyjde najevo pravda. (Cinemax)

kolemjdouc

opět jeden z mála filmů kterým jsem ochotna dát deset hvězd.Mladý kluk který se stane náhodou tátou a nechce nic jiného než vidět dítě...Příběh, kde kvalitní scénář rozjitří emoce a poté až se ustálí rozbouřená hladina děje a vy začnete tušit o co kráčí a i si uvědomíte předvídatelný konec,zůstane ve vás pocit uklidnění.Zkrátka scénárista si s vašimi emocemi krapet pohraje.Jednoduchý,obyčejný příběh psaný životem. ()

xxmurphyxx

Cosmo Jarvis tieto role jednoduchších dobráckych poloblbov zvláda na jednotku. Už v Calm with horses mi ukázal, že niečo v ňom bude a tu to len potvrdil. Zaujala aj mladá Lauren Coe, zvyšok je už viac menej len také krovie, keďže film sa točí viac menej len o ústrednej dvojici. Príbeh zaujímavý, aj keď predvídateľný no atmosféra je to o čo tu ide. Je veľmi zvláštna, hypnotická, taká pochmúrne krásna a romantická, vyvolávajúca zvláštne pocity v človeku. Človek sa snaží dopriať a fandiť ich láske aj keď vie, že by nemal. Divné. Príjemné a divné zároveň. Akurát sa nemôžem zbaviť pocitu, že to malo na viac, že to neukázalo plný potenciál. ()

Arsenal83

Angličania sú majstri v točení kvalitných nenápadných a nízkorozpočtových filmov, ktoré sú často širokej verejnosti skryté. Aj toto je jeden z nich, len ma mrzí, že odhalenie pre diváka v ňom prišlo príliš skoro. Avšak dramaticky to je skvele zvládnuté, film prináša v podstate aj krátkymi pasážami bez slov posun v deji a zároveň prináša pointu, že napraviť minulosť nie je vôbec ľahké, ak nie až nemožné. Len ja sa tak trochu zamýšľam, či môže v ľudskom živote prejsť k tak rýchlemu prechodu od lásky spojenej (takmer) až so sexualitou k láske bez sexuality. Podľa mňa to až také jednouché nebude. ()

barteca

Ouuukeeey... but, který rodič se sbližuje s potomkem pomocí alkoholu, ta zmatenost rolí mohla být sakra traumatizující, sociální nezralost u dospělého muže byla iritující. ()

• Při scéně, kdy je Laurie (Lauren Coe) u Peteho doma a on jí špagety, a následně se jde umýt, jsou v odrazu okna vidět kameramani. (Seffi)