QT8: The First Eight

• USA 21 Years: Quentin Tarantino

Unikátní tvůrce, znalec kinematografie, blázen, workoholik, zapálený milovník filmů – co z toho vlastně je Quentin Tarantino? Na tuhle otázku odpovídají jeho nejbližší spolupracovníci. (Snorlax)

ZeroCZ1233

Pár nečekaně známých mluvících hlav řekne, jak je Tarantino geniální, pár historek z natáčení a to je tak vše. Přidanou hodnotu této ódě dodává zanimování pár historek a ponoření do tématu obtěžování pana Weinsteina a jak se jeho přítomnost v Tarantinově kariéře promítla na jeho osobu i snímky. Hodně slabých 7/10, jako předehra a rekapitulace mistrovy tvorby před Tenkrát v Hollywoodu to funguje solidně. ()

Slasher

Ač pro větší fandy nic moc nového nezazní, je povídání na téma prvních osm filmů skvělý a vyloženě pro radost, účast herců velmi slušná (užší kruh i pár překvapení), unikátní rodinná atmosféra na setu zase jednou hezky vylíčená, jenom bubák Weinstein na můj vkus trošku trapně podán. Samozřejmě jednou čekám velepoctivý dokumentární počin i s komentáři Quentina, s odstupem a až bude jeho filmografie celá završena. ()

Kinison

Dokument o Quentinu Tarantinovi a jeho tvorbě, který chronologicky rozebírá jeho prvních osm filmů, které udělalal pro Miramax (Tenkrát v Hollywoodu je tam jen zmíněno, že vzniká). Mám QT a jeho filmy rád a tu jsem si doplnil informace, které jsem neznal, předpokládám ale, že pro znalce QT tam nic nového nebude. Velmi se mi ale líbilo zpracování, protože nemělo neduhy, které se mi nelíbily u dokumentů, které jsem tu nedávno zmiňoval: u jednotlivých aktérů se téměř vždy objevila jmenovka, která byla navíc hezky doplněna o ikony všech osmi filmů a bylo zobrazeno, ve kterých filmech herci hráli/producenti produkovali. Některé "historky z natáčení" byly místo pouhého vyprávění doplněny animovanými filmy/(skvělé!). Ke konci možná zbytečná dramatizace kolem Harveyho Weinsteina. Každopádně za mě dobrý a kdo máte rádi QT, tak si zajděte, hezky se na to dívá ()

Lacike

Michael Madsen sa konečne zase raz dočkal hlavnej úlohy v kvalitnom projekte. Tentoraz v dokumente o prvých Tarantinových deviatich filmoch. Áno, Kill Bill sú dva filmy. Pre Quentinoveho fanúšika tu toho veľa nového nezaznie, ale všetci Quintina tak pekne ospevujú, že sa nedá k nim nepridať aj keď ho neobľubujete. A ak ho žeriete, tak budete v siedmom nebi. Niektoré informácie sú podané až príliš stroho. Holt, keď človek čítal jeho biografiu, tak mu chýbajú všetky tie kroky, ktoré pri reálizácii musel Queintin preskákať. Najviac mi v dokumente chýbala Uma. Holt sa asi ešte necíti na oslavné ódy a krk ju stále bolí. Najväčší priestor má Madsen, ktorý s tým chrchlákom pôsobí ako skvelý rozprávač. Divne pôsobí epizódka o absolútnom zlosynovi Weinsteinovi. Asi je ešte skoro na nejaké objektívne zhodnotenie z odstupu. Celkovo je to ale pekný oslavný dokument Tarantinovej tvorby. 8/10. ()

oasismanik

Oda na Quentina a musím povedať, že absolútne zaslúžená. Cez koranténu som si dal repete všetkých Tarantinoviek, už po niekoľký krát, a stále je to tam. Quentin je jeden z mojich vzorov, neskutočne kreatívny človek, ktorý si ide vždy svojou cestou. Dokument tak bol príjemný doplnok k mojmu Tarantino maratonu, obsahuje niektoré zaujímave informácie, príbehy a nejaké archívne zábery z natáčania. ()