Rikka Isurugi je potomkem klanu nindžů a už od dětství se formou her se svým dědečkem učí základům tohoto prastarého umění. Také je dcerou velmi nadaného vědce, který se zabývá výzkumem zvířecích dronů ve snaze vytvořit pro osamělé lidi ideálního kamaráda. Rikka chce být jako její tatínek, ale zároveň nechce zklamat svého dědu. Když je dívce šestnáct let, tak je přijata na prestižní vědeckou školu, na které studoval i její otec, a celá rodina pro ni také chystá narozeninovou oslavu. Krásný den, který nemůže nic zkazit, snad jen kromě návštěvy otcova bývalého kolegy, který chce jeho výzkum použít v armádě. Tento muž nebere ne jako odpověď, a tak se o pár hodin později změní rodinná rezidence klanu Isurugi v bitevní pole, a to zrovna ve chvíli, kdy se Rikka vrací domů. Tak je dívka svědkem smrti svého otce i dědečka a z místa je zachráněna otcovými výtvory - zvířecími drony v podobě psa, orla a vakoveverky. Ti děvče dopraví do tajné laboratoře, kde Rikka přísahá pomstu! (Jeoffrey)

Jeoffrey

"Já jsem Batman" ale to se v Japonsku nechytí, "Dobře, jsem šestnáctiletá Batwoman", ale to už je zabraný, "Fajn, tak jsem Black Fox"... Není to špatný film, i když ten origin je tak trochu klišé, mnoho zvratů (Mia, 000), včetně většiny příběhu je dosti průhledná a morální dilema o zabíjení mě taky zrovna nechytlo. Ale postavy jsou docela sympatické a i ta atmosféra hrdinských (nebo chcete-li superhrdinských) filmů tam občas je. Překvapivě mě ani nějak výrazně nevadilo CG v některých scénách (zabijácký robot). Není to něco, u čeho bych byl napjatý jak struna, protože spoustu věcí snadno uhádnu, ale mou pozornost to udrželo. Tempo je na můj vkus příliš uspěchané, ale výslednému dojmu z filmu to díky jeho jednoduchosti nic neubírá. Záporáky bych ohodnotil spíše jako slabší, i když z toho hlavního jsem zase tolik neviděl a ten druhý je prostě jen šílený žárlivý vědec... Zkrátka není to tak dobré, jak by to mohlo být, ale zároveň to podle mě není špatné - průměr se tomu myslím říká... A vzhledem k faktu, že mě to zaujalo a chtěl bych vidět, jak to bude dál, tak dám nakonec 5,5/10. ()