Extrémní starosta

(relácia)

Černé skládky, nelegální ubytovny, sprejeři, zloději kol. To jsou problémy, se kterými se v České republice potýká skoro každý starosta. Ne každá obec má ale v čele Pavla Novotného – člověka, který o sobě tvrdí, že je „magor“ a pro blaho svých spoluobčanů udělá „všechno“, což dokazuje před kamerami internetové televize Mall.tv. V pořadu Extrémní starosta nehledá výmluvy, ale řešení, která jsou, jak dává název tušit, někdy poněkud nestandardní. (MFDF Ji.hlava)

boshke

Nápad skvělý, že se pan Novotný chová (trochu) jako hovado, je jasné, ale do značné míry mi tím imponuje a zároveň dokazuje, že to (často) ve státní správě ani jinak nejde. S čím mám trochu problém, že to sem tam sklouzává z Extrémního starosty do Extrémního Novotného, jakkoli vím, že je to de facto jedno a to samé. Nevadí mi a velice kvituji díly o netradičních řešení místních problémů jako černé ubytovny, bordel v potoce, autovraky či dementi na blikačkách vybírající si peníze. Ale příspěvky jako Novotný jede really či Novotný odpovídá na otázky jsou přeci jen poněkud sebestředně zaměřené na pana starostu a s Řeporyjemi příliš nesouvisí... Budu koukat dál, ale asi si začnu vybírat, na které díly koukat a na které ne... 80% ()

RedAK

Není tajemstvím, že jsem pro Pavla pracoval a obdivuju ho už dob jeho bulvární kariéry, kde za pomocí provokativních textů a odhalených kalhotek Jiřiny Bohdalový manipuloval masou jednodušších, až patologicky morálně založených čtenářů, a mistrně dirigoval jejich emoce. Na přecitlivělých opatech, co sežrali Šalamounovo hovno s posypem Dalajlámovy kožní plísně a hromadně se pohoršovali nad nedůstojnou polemikou o aktuální vytíženosti Agátiny vagíny, včetně připojený ankety, jakým penisem se teď asi ucpává, zdali stále Prachařovým, či do hry přistoupil její kadeřník Orlando, se zkrátka buduje čtenost nejlíp. Pavel však zatoužil změnit píseček, proto vypustil do Řeporyjských vodovodů pár kubíků LSD a nechal se zvolit starostou. Na úřadu praktikuje svoje svěže neortodoxní postupy dál, tentokrát však v souladu s lůzou a jejich posvátným etickým kodexem, podepsaným kapkou spermatu samotnýho Ježíše, protože teď přece páchá dobro, neasi. Mall se svým formátem nepřevedl nic inovativního, navíc jen zprostředkovává to, co Pavel víceméně dává na sociální sítě, ale stejně se u toho výborně bavím a s úctou a pokorou se učím. Až se jednou i já stanu starostou, třeba miniaturní Jihomoravský prdele Dyjákovic, kde jsem několik let žil, půjdu na to taky netradičně! Pro začátek doživotně vyhostím voliče SPD a posluchače Ortelu, to sice může způsobit zánik obce, na druhou stranu nám statisticky snížím výskyt potenciálních teroristů na nulu. Z Dyjákovic se stane nejbezpečnější místo v ČR, proto začnu na všech cestách vybírat mýtné a získané peníze investuju do stavby casina a luxusního bordelu. Rovněž podpořím místní podnikání a zlegalizuju všechny čtyři varny pervitinu. Zřídím k nim i pikoshopy, aby se měly smažky kde scházet a společně si vychutnávat svý oblíbený fety. Sprejery, vandaly a občasný zloděje kol nechám postaru ukamenovat na náměstí a jejich mrtvoly oprcám veřejně do prdele, aby bylo nad slunce jasný, že v Dyjákovicích si na projevy buranismu nepotrpíme. S takovou by nám ves vzkvétala stejně opojně jako Řeporyje a veřejnej prostor by se konečně začal kultivovat. Pavla Novotného do každé obce! ()

Big Bear

Nemohu si pomoci, ale má mé sympatie. Mám také co do činění s veřejným prostorem a ta bezmoc a bezzubost je neuvěřitelně frustrující. Ti všelijací pachatelé hluku, skládek, sprejeři, umisťovači nelegální reklamy atd... moc dobře vědí, jak je moc veřejná bezzubá. Někteří dokonce velmi dobře znají ty drobné rozdíly mezi přestupkem, trestným činem atd... Nehledě na to, že u většiny výše uvedeného by bylo třeba dotyčného řádně zdokumentovat, ideálně policií nebo městskou policií. A to je v praxi často nemožné. Pokud PČR nebo MP přijede, je to většinou až po dokonání toho či ono přestupku... Již jsem i zažil, že než přivolaná hlídka přijela k vozidlu parkujícícm přes celý chodník, stihlo tam zaparkovat i druhé auto a během 20 minut obě vozidla odjela. Hlídka pak přijela k prázdnému chodníku... Novotný balancuje na hraně legálnosti některých svých činů, ale proč nepoužít stejné metody? Když se někdo z firmy XY vymlouvá, že na dopravní značku (kam nelze reklamu umisťovat) prezentující firmu XY nedal, ale že to tam dal někdo kdo jej chtěl poškodit (nebo opačně slýchám, že to tam dali asi jeho příznivci aniž by o tom tušil), proč by autovrak definice nedefinice - vraku - nemohli v noci odnést Ufouni ? Myslím si, že témata kterým se věnuje nejsou tématy na kterých by si mohl ,,honit'' triko. Ano prezentuje tak své úspěchy, jiní to dělají třeba formou článků v místních periodikách. Novotný je svůj, zná moc médií a virtuálního světa a tak logicky užívá internetovou TV. Negativní jevy jimž se věnuje většinou otravují velké množství lidí a myslím si, že ti z Řeporyj jsou ti hlavní, kdo mu pak za jeho kousky vystaví účet. A myslím si, že zatím mu jde boj s nešvary na jedničku. Mně tedy jeho live show ,,Extrémní starosta'' baví! * * * * * ()