Silvánovci

Réžia:

Karol Spišák

Scenár:

Ondrej Šulaj

Diana Mórová, Marián Labuda st., Ľubo Gregor, Zuzana Haasová, Zuzana Mauréry, Marek Majeský, Ady Hajdu, Zuzana Kronerová, Zita Furková, Ladislav Chudík, Leopold Haverl, Eva Krížiková (viac)

Pripomeňte si historicky prvý pôvodný seriál TV Markíza. Rodinný seriál s komediálnymi prvkami Silvánovci je situovaný do reálií pivníc a vinohradov západoslovenskej dedinky Limbach. Hlavnú úlohu trafikanta Fera Silvána, ktorý sa ako zrelý päťdesiatnik rozhodne, že už nebude viac starým mládencom, stvárnil Marián Labuda. V ďalších rolách 60-dielneho seriálu sa objavili napríklad Ady Hajdu, Diana Mórová, Ľubo Gregor a celá plejáda ďalších špičkových slovenských aj českých hercov. Námet a scenáre vzišli z hlavy Ondreja Šulaja, réžiu mal na starosti Karol Spišák. (TV Markíza)

winstonik

Prvý pokus o sitcom produkovaný súkromnou televíziou na Slovensku. Jeho najväčšie chyby? Na sitcom príliš inteligentný, zároveň však ťahavý ako sopel. Žiaľ, po tomto pokuse sa pôvodná seriálová tvorba zastavila na mnoho ďalších rokov. Tomuto seriálu by som to však za vinu rozhodne nedával - v tých časoch totiž na Slovensku leteli béčkové americké strieľačky. Taká bola doba. ()

Arsenal83

Pár dnes už nebohých legiend a potom omladina, ktorá je dnes už stará. Až smiešne sa pozerá na takú Mórovú, že kedysi nebola taká kobyla. A taká Mauréry sa ako tak zachovala. Za to Hajdu pochabý vtedy aj teraz. Chudík, Haverl, Labuda či Gregor dokopy až za jednu hviezdu. Taký silný seriál to bol. Na rok 1996. Lebo dnes by v konkurencii s Hornou Dolnou došiel aj na dve hviezdy. ()

oasismanik

Netušil som 25 rokov, že niečo také existuje...ono to zas nie je až taká sračka, má to taký trochu sympatický, uvoľnený 90-tkový štýl a hrá tam snáď každý slovenský herec/moderátor tej doby /čo je asi viac negatívum ako pozitívum/. Tie dve ale berte s rezervou, proste mám rád 90. roky so všetkým, čo k tomu patrilo. ()

Kri-kri

V polovině 90. let jsem pár dílů tohoto seriálu shlédl. Za ty roky jsem si z něj takřka nic nepamatoval a proto jsem mu kdysi udělil jednu nostalgickou hvězdičku. Nyní jsem na Silvánovce náhodou natrefil na Youtube a řekl jsem si, že tomu po víc jak čtvrt století dám druhou šanci. Kupodivu se na to dá koukat, není to tak stupidní jako čeští Nováci a třebaže jde o komediální seriál, netočí se pouze v interiérech a ani do něj není namixován umělý smích, což je pozitivum. Má to příběh a kontinuitu, což současné sitcomy postrádají. Několikrát jsem se od plic zasmál a malebné venkovské prostředí, kde se všichni znají navozuje pohodovou atmosféru, proto nejslabší díly jsou ty, v nichž je Fero mimo Limbach. Pan Labuda byl skvělý herec a i ostatní mu vcelku dobře sekundují. V porovnání s novodobými ochotnickými bezduchými sračkami typu Naši, kteří tu mají z pro mě nepochopitelného důvodu mnohem vyšší hodnocení jde o kvalitní kinematografický počin. Po opětovném shlédnutí je mé objektivní hodnocení na lepší 2 *, nicméně když vidím, jak nízké zde má tento seriál hodnocení oproti vyloženým brakům posledních let, nadhodnotím a zvyšuji na slabé 3 * a 45%. ()

MM_Ramone odpad!

"Silvánovci" bol odpadový televízny seriál, ktorý začala slovenská súkromná TV Markíza vysielať v roku 1996. Bolo natočených šesťdesiat dielov. Na koprodukcii tejto sračky sa podieľala aj Česká televízia. Hlavnú úlohu stvárnil Marián Labuda. Popri ňom sa tam strapnila celá plejáda slovenských hercov. Titulnú skladbu ku tejto kope hnoja naspieval švonec s kartáčom pod nosom Paľo Hammel. Celé, ale úplne celé to bolo totálne na hovno. Nedalo sa na to pozerať. Primitívny odpad! ()

• Jedná sa o prvý seriál prvej súkromnej televízie Markíza na Slovensku. (Raccoon.city)