RuPaul's Drag Race UK

(relácia)
  • Austrália RuPaul's Drag Race UK (viac)
Reality-TV / Súťažný
Veľká Británia, 2019

dubinak

Tohle je asi jedna z nejpodivnějších řad, co se castingu týče, protože ty queens, co byly vyřazeny mezi prvními byly teda fakt libůstky. Když se ale postupně RuPaul zbavuje těch nesympatických a neschopných, začíná to být velice zajímavá série. Po dlouhé době jsem byla extrémně spokojená s finálovou trojkou, protože každá z nich nabízela něco jiného a byly schopnostmi naprosto odlišné. UK se mi na dosmrti zapíše do paměti pravděpodobně imitací Donalda Trumpa, o kterou se postarala The Vivienne, to nemělo naprosto žádnou chybu. A navíc absolutní spokojenost s vítězem. 2. série mě potěšila ještě o stoprocent víc, protože cast je konečně skvěle vybraný a hlavně vyvážený, jede to vlastně od začátku naprosto skvělým tempem a má to energii. I když jsem strašně nespokojená s vítězem, opět se projevily RuPaulovy preference a vyhazoval nespravedlivě s naprostou zřejmostí, byla to jedna z nejlepších řad za poslední dobu. ()

strom-z

Série 1: 85% Série 2: 95% - jedna z nejlepších řad a castů ever!! Série 3: 60% - bohužel velkej kvalitativní sešup zaviněnej i slabším castem, pouze několik dobrejch epizod (výbornej roast) ()

jiri.twist

Už teď mohu sdělit, že série je sice povedená a malinko se odlišuje od těch předešlých, ale ... Pestrá paleta "soutěžních" disciplín je zachována, nechybí ani velká snaha o dobrou náladu, zábavu a dělání si srandy i sám(a) ze sebe, v porotě zasednou známé osobnosti. Na druhé straně se mi zdá, že někdy ta snaha přechází až do krajnosti, pitvoření, průvodu maškar nahastrošených tak, že snaha o komičnost je už na hraně až s ... (pro laického diváka s mírnou trapností, defilé teplých Marťanů či Marťanek), zatím mi chybí větší osobnosti a možná by stálo za to, aby alespoň jedna z disciplín byla pojata "co nejméně", tím myslím méně tun líčidel, cetek, maškar a atrap. Stačí se podívat do zdejšího profilu Osobnosti na Courtney od Jiřika a na fotky. Mnohdy méně znamená více a Courtney bez těch "tun" vypadá mnohem ženštěji, ale to je jen můj názor ... 2. série 20.3.2021 Zdála se mi povedenější, mírně navyšuji hodnocení, nesouhlasil jsem (a zřejmě nejsem sám) ale s celkovým vítězem, chápu to jako podraz ... 7989 ()

Deleatur

Původně mě nemile překvapilo, že to vypadalo jako lacinější verze originálu, což ještě podtrhla lakomost BBC (odznáčky místo peněžních odměn). I ti soutěžící vypadali jako chudí příbuzní amerických (ve 2. řadě kvůli tomu ostatně RuPaul jednu hraběnku sprdla, resp. "že na to nehodila aspoň nějaký blbý třpytky"). Dokonce vypadali až neotesaně. Ale byli tak nějak přirozenější a sympatičtější. Bylo to vidět i na porotcích Carrovi a Nortonovi - nebyli tak vystajlovaní a uhlazení jako Kressley a Matthews, ale v pohotovosti a vtipu se jim zcela vyrovnali. Nikdo nevystihl podstatu fenoménu Drag Race výstižněji než Divina De Campo: "Mám tři prdele talentů, tak už mě kurva nepodceňuj!" :DDD Ve 2. řadě bylo ještě více proříznutých hub: "A tak zase zvítězil inteligentní humor nad vulgárním a prvoplánovým." Znovu úchvatná kreativita i s málem, schopnost se povznést nad soustředěnější palbu a silný, byť pořád uplakaný moment při zpovědi. Díky silné sestavě se navíc snad poprvé ve franšíze povedla parodie filmu nebo seriálu. Ani teď nemám problém s vítězkou, protože jen potvrzuje, že se nesmí polevit ani před cílovou páskou a že kdyby se dávala koruna podle počtu vítězství v jednotlivých výzvách, finále by se nedělalo. Kvůli tomu všemu posouvám tuhle verzi před originál i All Stars a zvyšuju na plnou palbu. 85% (po 2 sériích) ()

• Scaredy Cat je najmladšou súťažiacou všetkých čias. V čase natáčania mala iba 19 rokov. (dwdb)