Písničky kolem nás: Karel Gott

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1968, 9 min

Tři méně známé písně Karla Gotta z počátku jeho kariéry – Amor, Amen, pravím vám a Čas růží – natočené ve studiu Československé televize připomenou šedesátá léta a tvorbu nejpopulárnějšího zpěváka našich zemí, který ukončil svou pěveckou dráhu 1. října 2019 navždy... Zlatý hlas z Prahy, nekorunovaný král české populární hudby Karel Gott (1939 – 2019) byl mnohonásobným Zlatým slavíkem. V letech 1965–2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků obdržel více než 120 televizních ocenění, osm zlatých a jednu diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Nazpíval téměř tisíc písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci. V anketě o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek TýTý vyhrál Karel Gott celkem 31krát. (Česká televize)

pakobylka

Něco jako ozvěna, která přichází z minulosti. Tři barevné písně ve stylovém černobílém kabátku ... přezpívané s mladickým elánem a profesionální jistotou. ()