Den začíná i končí.... Jeden všední den s Karlem Gottem

(TV film)
Dokumentárny / Hudobný / Krátkometrážny
Československo, 1970, 25 min

Medailon K. Gotta z r. 1970, ve kterém je zachycen jeden jeho pracovní den od ranního vstávání přes natáčení ve studiu až k večernímu koncertu. Karel Gott se svým orchestrem ve vrcholné formě a hity Hej, hej Baby, Má první láska se dnes vdává, El kondor pasa nebo Já se tiše odporoučím… Zlatý hlas z Prahy, nekorunovaný král české populární hudby Karel Gott (1939 – 2019) byl mnohonásobným Zlatým slavíkem. V letech 1965–2019 prodal 50 milionů nosičů desek, což z něj učinilo nejúspěšnějšího českého interpreta. Během kariéry vydal 293 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně. Kromě Slavíků obdržel více než 120 televizních ocenění, osm zlatých a jednu diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Nazpíval téměř tisíc písní. Spolupracoval s mnoha významnými umělci. V anketě o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek TýTý vyhrál Karel Gott celkem 31krát. (Česká televize)

Autogram

Karel Gott už so „svojou“ skupinou Ladislava Štaidla spieva vlastné aj veľké západne hity. Felix Slováček s kompletnými vlasmi si v medailóne ukradol jedno číslo a jedna skladba je tak bez spevu. –––– Člověče, takhle spocenýho jsem tě nikdy v životě v dílně neviděl. ()

slunicko2

Se zpěvákovým pracovním dnem tato chuťovka nemá nic společného, ale zazní tu skvělé songy v procítěném přednesu. 1) 31letý Karel Gott ještě působí i trochu sexy, což ho později (alespoň v mých očích) zcela přešlo._____ 2) Věci prospívají i vynikající hity, které tehdy umělec zpíval. ()

pakobylka

Několik hudebních čísel, nápaditě svázaných oslím můstkem v podobě jednoho pracovního dne Karla Gotta. Hravé, uvolněné, procítěné i nad věcí ... stejně jako JEHO písně z oněch časů. ()

ostravak30

Zazní opravdové hity a objeví se i další slavní umělci, kteří jsou alespoň trochu představeni. Pořad sice nijak kvalitně nevybočuje z řad běžných pořadů šedesátých let. Snad jen kdyby tenhle nebyl natočen už v těch sedmdesátých. I tak je to krátká sonda do jednoho dne slavného zpěváka a opět musím konstatovat, že je zde alespoň vidět pokus natočit něco o goťákovi jinak než co už natočeno bylo. ()