Karel Gott: Zůstanu svůj

(TV film)
  • Česko Karel Gott - Zůstanu svůj

Celé Česko a Slovensko dnes zarmútila správa o smrti speváckej legendy - Karla Gotta, ktorý vo veku 80 rokov podľahol ťažkej chorobe. Pripomeňte si s nami jedinečnú osobnosť a fenomenálnu kariéru najvýznamnejšieho a najpopulárnejšieho speváka v dejinách československej hudby prostredníctvom exkluzívneho dokumentu s názvom Karel Gott - Zůstanu svůj. V dokumente spomínajú na zážitky s maestrom hviezdy ako Eva Pilarová, Lucie Bílá, Marcela Holanová alebo Petr Janda. Jitka Zelenková napríklad prehovorila o ich spoločných cestách po Nemecku, kde sa Karel Gott tešil takisto obrovskej obľube. (TV Markíza)

ostravak30

Natočeno toho bylo o goťákovi dost, ale zde jsou nejen zastoupeny jeho velké hity, ale také vzpomínky, které třeba mnohokrát nezazněly. Dozvídáme se věci, které možná málokdo věděl, ale určitě tušil, hlavně o jeho cestách do Německa. Dobré je, že je pořad vyvážen hudebním publicistou. 60 minut jsem se nenudil. ()

Snorlax

Hovořit o tomto dokumentu jako o uměleckém počinu by bylo značně nadnesené, je to pár písniček proložených mluvícími hlavami. Vzhledem k tomu, že spatřil světlo televizní obrazovky v den, kdy vešla ve známosr informace o Gottově smrti, parazituje na této skutečnosti. O Gottovi mluví všichni zúčastnění krásně, ale to není zásluha Novy, nýbrž Gottova. Pokud bych hodnotila Gottovu osobnost, určitě by to bylo za pět. Mám-li však hodnotit tento dokument, který se zařadí po bok mnoha dalších a nijak nevybočí z řady, jsou to slabé tři, a to pouze za fakt, že k vyjádření ke Gottově práci také konečně někoho napadlo přizvat hudebního publicistu. ()

harvy

nechapem tento pocin. Pan Gott nikdy nebol moj oblubenec, ale napriek tomu viem ,ze pan Gott je legenda, ktora v Ceskoslovensku nema obdobu a navzdy zostane neprekonatelnou Ikonou a preto sa velmi cudujem ,ze vznikol tento ako to nazvat hovoreny prehlad jeho karierou. Ziadna emocia nic. Niekto tak vynimocny si zasluzi monumentalny dokument a verim ,ze jedneho dna sa ho dockame ,ale toto nieje ziaden dokument len akasi reportaz. Reziser nemal absolutnu ziadnu uctu je to hanba ,ze nieco taketo vzniklo !!! ()

Skuby47

Mám to hodně daleko a tak nemohu položit kytičku a zapálit svíčku před zpěvákovým domem Na Bertramce v Praze a tak jsem mu věnovala vzpomínku i svíčku u televize doma. Jsem ráda, že ho ČT připomněla v jeho začátcích i v letech zcela nedávných. Trochu mi vadily vkládané vzpomínky jeho přátel. Řeči nebylo třeba, každý divák a posluchač, který si ho vážil, prožíval svůj smutek sám. ()

pakobylka

Průřez výjimečnou kariérou talentovaného, noblesního a pracovitého člověka, který byl pevně svázaný s mou zemí a s mým životem, aniž bych si to uvědomovala. Protože tak už to prostě bývá, že teprve zpětně poznáme a doceníme, co jsme měli ... a co jsme ztratili. On byl pevný bod v malém vesmíru každého z nás. Stálice - maják, na který byla jakákoli bouře krátká, protože svítil velice jasně a vytrvale ve všech časech našich osudů. Šel nám příkladem. Učil nás radosti ze života, slušnosti, lásce a pokoře, aniž by poučoval. Prožil velice plný a bohatý život - a dělal jen takové ústupky a kompromisy, které si dokázal obhájit sám před sebou ... aby mohl dál veřejně vystupovat ve své vlasti. Protože chtěl především rozdávat radost - a vždycky mu záleželo na těch, pro které zpíval. Zůstaly písně - osiřelé, ale připravené ... aby žily dál mezi námi - a S NÁMI. Děkuju Vám, Mistře. Sbohem ... a pokoj Vaší duši. ()