warrenur

Vcelku zaujimavy a napadity koncept. Sice mnohe je len o dohadoch a nevypovedanom, ale je rozohrane mnozstvo ludskych osudov, ktore budeme zrejme sledovat. A ano, je tu znacna miera naivity. Ako skoro vzdy, ked pohlad, ktory sa divakovi ponuka, je len zo strany tvorcov filmu. Mierny nadpriemer. ()

MickeyStuma

První část je dramaticky povznášející, avšak nepřináší nic neznámého. Příběh začíná v nějaké observatoři, jehož dění známe z filmů o asteroidech. Na obloze dva vědci najdou něco neznámého. A protože se záhy ukáže, že jde o rádiový signál, připomene nám to snímek Kontakt' (1997). Ale to je tak vše. Další vývoj se opět odvíjí dle zmíněných snímků o asteroidech. Na Zem začne něco padat. Vzniklá panika lidí je však skutečně ukázková. A protože se příběh odehrává v současné době, nezapomněli tvůrci ani na imigrantskou krizi. Do děje je naroubováno uprchlické stanoviště v Calais, odkud pocházejí i dva afričtí imigranti snažící se dostat do kamiónu. Jeden je chycen, druhému se povede ukrýt v cisterně. Odkud pochází a kam se chce dostat se však v žádném případě nedozvíme. Po vizuální a dramatické stránce je start seriálu skutečně pecka, ovšem scenáristicky, dle určitých postav, to setsakramentsky drhne. ()

• V epizodě spěchá Jonathan (Stephen Campbell Moore) zpět za rodinou do Londýna, na ulici si v zácpě najde taxi – stříbrná Škoda Octavia kombi druhé generace, které si najme. V dalších záběrech ale jede v taxi stříbrná Škoda Octavia první generace, která s ním v nastalém zmatku havaruje a spadne do řeky. (SsgtJira)