Válka světů

• Veľká Británia War of the Worlds (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny
Veľká Británia / Francúzsko / USA, (2019–2022), 19 h 37 min (Minutáž: 44–52 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Predloha:

H.G. Wells (kniha)

Scenár:

Howard Overman

Gabriel Byrne, Stéphane Caillard, Adel Bencherif, Léa Drucker, Daisy Edgar-Jones, Bayo Gbadamosi, Natasha Little, Elizabeth McGovern, Aaron Heffernan (viac)

Když astronomové zaznamenají vysílání z jiné galaxie, je to definitivní důkaz inteligentního mimozemského života. Se zatajeným dechem čeká celý svět na další kontakt. A nemusí čekat dlouho. Během pár dní je takřka celé lidstvo vyhlazeno a v hrozivě opuštěném světě zůstala jen hrstka lidí. Ti, co přežili, si při pohledu na oblohu plnou mimozemských lodí kladou palčivou otázku – kdo jsou tito útočníci a proč jsou tak odhodlaní nás zničit? (Disney+)

RobinPM100

Strašná sračka, když máte malej rozpočet a chcete bejt atraktivní pro diváka, vezmete zápletku s mimozemšťanama a našroubujete jí na telenovelu, kde se furt žvaní o hovnu, nemá to děj, je to mega nudný a mimozemšťani jsou nakonec robopsi se vzhledem a provedení, jak z prvních lidskejch pokusů sestavit robota. ()

nudlis

Po výborné první sérii doufám, že bude ještě tak max jedna nebo dvě, tvůrci udrží kvalitu a nestane se z toho nekonečná sračka, ze který další série ždímou už jen jméno a zašlou slávu té první. A robopsi jak od Boston Dynamics byli výborný :-) EDIT: po 4 dílech série druhé musím své hodnocení snížit, neboť děj a dynamika se nám (překvapivě) začínají poněkud rozplizávat do dlouhých zbytečných dialogů. Což je buď první znamení scénáristické krize nebo snaha vyrobit další nekonečný seriál. Po 6. dílu druhé série pomalu přestávám věřit, že přibude akce a skončí dlouhé a zbytečné dialogy. ()

Hemlock

No… První epizoda vyloženě namlsá, pak to má rychlý spád do poměrně nezáživné dějové linie hraničící mnohdy až s nudou. Knižní předlohu to nevidělo ani z rychlíku, okatě multikulturní pojetí nikoho nemůže překvapit a podpora páření se s ilegálním migrantem v roli hrdinného spasitele a hlavního moralisty je samozřejmostí. Osobně postapo snímky zbožňuji, ale toto je zřejmě první žánrovka, kdy lusknutím prstu zhebnou všichni zmrdi a přežije promile populace s vyloženě mateřskými a přátelskými pudy - 30%. ()

sadlokan

V tomto seriálu nebyla použita ani jedna ochranná přilba.A samozřejmě chápu,že partu kvantových fyziků z různých kontinentů nenapadne namalovat si na zápěstí dvě kolečka a markýrovat emzáky.Mimochodem,emzácí byli výhradně jedné rasy,proto ta kolečka byla vidět.Dávam tři abych nevypadal jako debil že jsem to dokoukal a za klimošku,do který by se vešli dva Meklejni vedle sebe. ()

warrenur

Ako to zhrnut..... Pilot vas navnadi, aby vas zvysne epizody uplne rozladili. Naivne, bez atmosfery a "odhalenie" v zavere, pokial cakate nejake vysvetlenie a posun, kvoli ktoremu ste to vobec ochotni dopozerat, za to nestalo. Za mna, skoda investovaneho casu. Herecky a scenaristicky sa jedna o vyrazne slaby snimok. Necudujem sa obcasnym rozcarovanym "odpadom". Slabucke dvojhviezdie. Neodporucam. Objektivne este o hviezdu nizsie. Casom ju tam mozno i dam. ()

• Když Johnatan (Stephen Campbell Moore) potká Chloe (Stéphane Caillard), tak jsou pod útokem mimozemského dronu. Chloe Johnatana stáhne pod auto, kde se mají ukrýt. Zatímco Johnatan je pod autem celý, Chloe má viditelně stín auta jen na polovině těla. Nohy má tedy mimo úkryt a dron by ji tak měl vidět. Ale nestane se. (Aporol)
  • V epizodě spěchá Jonathan (Stephen Campbell Moore) zpět za rodinou do Londýna, na ulici si v zácpě najde taxi – stříbrná Škoda Octavia kombi druhé generace, které si najme. V dalších záběrech ale jede v taxi stříbrná Škoda Octavia první generace, která s ním v nastalém zmatku havaruje a spadne do řeky. (SsgtJira)
  • V několika záběrech používají vojáci i civilisti se zbraní, kolimátor typu Eotech 552, jako optiku a přitom je to pouze zaměřovač se světelným záměrným bodem a nijak nepřibližuje, natož aby měl v sobě záměrný nitkový kříž (jak bylo několikrát ukázáno). (Ace.A.T.L.)