Válka světů

• Veľká Británia War of the Worlds (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny
Veľká Británia / Francúzsko / USA, (2019–2022), 19 h 37 min (Minutáž: 44–52 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Predloha:

H.G. Wells (kniha)

Scenár:

Howard Overman

Gabriel Byrne, Stéphane Caillard, Adel Bencherif, Léa Drucker, Daisy Edgar-Jones, Bayo Gbadamosi, Natasha Little, Elizabeth McGovern, Aaron Heffernan (viac)

Když astronomové zaznamenají vysílání z jiné galaxie, je to definitivní důkaz inteligentního mimozemského života. Se zatajeným dechem čeká celý svět na další kontakt. A nemusí čekat dlouho. Během pár dní je takřka celé lidstvo vyhlazeno a v hrozivě opuštěném světě zůstala jen hrstka lidí. Ti, co přežili, si při pohledu na oblohu plnou mimozemských lodí kladou palčivou otázku – kdo jsou tito útočníci a proč jsou tak odhodlaní nás zničit? (Disney+)

Recenzie používateľa warrenur k tomuto seriálu (6)

Válka světů (2019)

Ako to zhrnut..... Pilot vas navnadi, aby vas zvysne epizody uplne rozladili. Naivne, bez atmosfery a "odhalenie" v zavere, pokial cakate nejake vysvetlenie a posun, kvoli ktoremu ste to vobec ochotni dopozerat, za to nestalo. Za mna, skoda investovaneho casu. Herecky a scenaristicky sa jedna o vyrazne slaby snimok. Necudujem sa obcasnym rozcarovanym "odpadom". Slabucke dvojhviezdie. Neodporucam. Objektivne este o hviezdu nizsie. Casom ju tam mozno i dam. ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Vcelku zaujimavy a napadity koncept. Sice mnohe je len o dohadoch a nevypovedanom, ale je rozohrane mnozstvo ludskych osudov, ktore budeme zrejme sledovat. A ano, je tu znacna miera naivity. Ako skoro vzdy, ked pohlad, ktory sa divakovi ponuka, je len zo strany tvorcov filmu. Mierny nadpriemer. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Kratky epizodicky survival, neukazujuci mnoho. Niektore pasaze som tomu neveril. Budget zrejme nestal za vela. Par klise z podobnych katastrofickych filmov, ale nic vyslovene rusiace. Slabsi priemer. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Tato epizoda uz bola scenaristicky a i herecky vyrazne slabsia a divajuc sa na tych experimentalnych "psikov", ktore pozname z youtubu uz minimalne 5 rokov mi pride akesi detinske. Ako najvacsi nedostatok vsak vnimam absenciu atmosfery a uveritelnost herectva. Slabota. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Ziadna zmena. Viacmenej vztahovka s obcas "recyklovanym" stretnutim. Nehovoriac uz spomenute vyhrady k chabemu scenaru, herectvu a akejkolvek slusnej atmosfere. Bieda. ()

Epizoda 8 (2019) (S01E08)

Na zaver sa sice tvorcovia snazia dodat nejaky "epicky" twist, dufajuc, ze sa najde rozpocet na druhu seriu, avsak po sudiac na zaklade predoslych siestich epizod, myslim, ze ani rozpocet by serial vyraznejsie nepozdvihol. Nulova atmosfera a mizerny ()