Válka světů

• Veľká Británia War of the Worlds (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny
Veľká Británia / Francúzsko / USA, (2019–2022), 19 h 37 min (Minutáž: 44–52 min)

Tvorcovia:

Howard Overman

Predloha:

H.G. Wells (kniha)

Scenár:

Howard Overman

Gabriel Byrne, Stéphane Caillard, Adel Bencherif, Léa Drucker, Daisy Edgar-Jones, Bayo Gbadamosi, Natasha Little, Elizabeth McGovern, Aaron Heffernan (viac)

Když astronomové zaznamenají vysílání z jiné galaxie, je to definitivní důkaz inteligentního mimozemského života. Se zatajeným dechem čeká celý svět na další kontakt. A nemusí čekat dlouho. Během pár dní je takřka celé lidstvo vyhlazeno a v hrozivě opuštěném světě zůstala jen hrstka lidí. Ti, co přežili, si při pohledu na oblohu plnou mimozemských lodí kladou palčivou otázku – kdo jsou tito útočníci a proč jsou tak odhodlaní nás zničit? (Disney+)

iXtr3m3

Ja musím povedať, že je to fakt nadpriemerne a pútavo urobená "nová" verzia vojny svetov. Akurát počet dielov na sériu, akurát okamihov, ktoré za to stáli. Úderný úvod som nečakal, fakt skvele vygradovaný. Herecky slušné, výprava vynikajúca, rovnako kamera. Emzáci ako od Boston Dynamics potešili a po závere dúfam v aspoň jednu ak nie rovno dve ďalšie série. Bola by škoda, zatnúť to skoro, potenciál to má totiž veľký. UPDATE po druhej sérii. Musím stiahnuť hodnotenia na tri hviezdy, lebo sa z toho stal lacný survival s rodinnými problémami, presne taký, aký sa stal z The Walking Dead, až na to, že tam vždy tá technická stránka bola na inej úrovni. Dávam tomu šancu kvôli skvelej prvej sérii aj do budúcna, ale druhá séria veru bola slabšia, nie celá, ale ku koncu to už viazlo a cliffhanger to dostalo taký, že keby už nič nenatočili, tak to možno ani tak moc mrzieť nebude, pretože od extra lákavého to má extra ďaleko. UPDATE po tretej sérii. Riadna slabota, dokonca ešte slabšie ako druhá séria. Drámy mikrominimum, sci-fi takmer nič a akcia je tam asi dvakrát-trikrát za 8 častí? Seriál začal slušnou prvou sériou, ale myslím si, že sa sám zabil a ak bude ešte pokračovať, aj keď nie je dôvod, keďže cliffhanger sme nedostali žiadny, tak to bude len kvôli tomu, že náklady sú asi fakt minimálne, pretože sa tam vlastne nič nedeje. To rovnomenný trojdielny seriál z rovnakého roku, ako bola prvá séria tohoto, tak to bola iná dráma, napriek tomu, že som tomu dal taktiež len tri hviezdy. Toto je len už dve série zbytočne rozťahovaná vata a nuda bez hlbšej myšlienky so sem tam pseudovedeckými vstupmi. Asi to malo skončiť prvou sériou. Uvidím, či ma dokážu nalákať aj na pokračovanie, ak teda nejaké vznikne, ale ak aj vznikne, tak to bude vlastne hanba, keď končí kopa skvelých seriálov a takéto "čajíčky" si to ťahajú ďalej. Westworld skončia po štvrtej sérii a toto ide ďalej? Jasné, náklady sú nezrovnateľné, ale ide o princíp. ()

PKD odpad!

The best comment... numan a MickeyStuma. A odpad je málo. P.s. ještě jedno konkrétní poděkování k MickeyStumovi, páč to s tím oháněním se Wellsem, kurewsky vystihl! A to, že tento pamflet má zde o 4% víc než ta nadprůměrná a o 300% více Wellsovská adaptace (ano, vskutku jde o adaptaci, byť poněkud volnější a která zachází dějově ještě dál) ze stejného roku, netřeba komentovati. ()

warrenur

Ako to zhrnut..... Pilot vas navnadi, aby vas zvysne epizody uplne rozladili. Naivne, bez atmosfery a "odhalenie" v zavere, pokial cakate nejake vysvetlenie a posun, kvoli ktoremu ste to vobec ochotni dopozerat, za to nestalo. Za mna, skoda investovaneho casu. Herecky a scenaristicky sa jedna o vyrazne slaby snimok. Necudujem sa obcasnym rozcarovanym "odpadom". Slabucke dvojhviezdie. Neodporucam. Objektivne este o hviezdu nizsie. Casom ju tam mozno i dam. ()

MickeyStuma odpad!

Tento anglo-francouzský seriál o útoku mimozemšťanů na Zemi se prezentuje jako reimaginace klasiky H.G. Wellse a to ve stylu seriálu 'Živí mrtví' (2010- ) odehrávající se ve Francii. Nejedná se tedy o seriálovou verzi dle původního románu H.G. Wellse, ani o žádný remake či snad nějakou předělávku. Tvůrci si vymysleli zcela nový příběh, čímž má s tím původním pramálo společného. Budiž tedy záhadou jaký má smysl se H.G. Wellesem ohánět. Kvůli inspiraci? No to by mohl být uveden každý snímek, jako třeba 'Den nezávislosti' (1996). A jak známo, není. Stejně tak je záhada, jaký smysl tento seriál vlastně má. První část začíná jako každý katastrofický film o asteroidech. Útok mimozemšťanů je uspokojivý a vzniklá typicky lidská panika je doslova ukázkovým varovným příkladem. Ale to je asi tak vše. Následující části jsou naprosto bez děje, zážitku a nějaké žánrové inovace. Vyobrazený svět je postapokalyptický a tak se nikde nic neděje. Jen se všude válí mrtvoly. Smysl útoku mimozemšťanů naprosto žádný. A jejich podoba? Vypadají jako robotičtí psy a jejich chování je stejné jako u psů jen tak volně pobíhajících. Smysl nedávají ani postavy. Mimo jiné je tu dokonce i africký imigrant pocházející ze Súdánu samozřejmě utíkající před válkou, avšak tady se chopí zbraně a s chutí brání Evropu. Jeho evropská pouť začíná v uprchlickém táboře v Calais a vůbec se nedozvíme, proč leze do cisterny v kamionu. Ale co je propagandisticky nejdůležitější, zasouloží si s bílou nevidomou dívkou, která poté okamžitě začne vidět. Ne, smysl a logiku v tom skutečně nikdo nehledejme. Co se týče černobílého páru, nejsou jediní. Takové tu jsou dva. Inu, kodex je kodex a ten se musí dodržovat.  Proč tenhle seriál vznikl je záhada nejzáhadnější. Větší nudu aby člověk pohledal. Je to seriál konverzační, ale ani ty dialogy nemají žádnou logiku. Tento seriálový počin je zkrátka kandidátem na nejhorší seriál všech dob. ()

sadlokan

V tomto seriálu nebyla použita ani jedna ochranná přilba.A samozřejmě chápu,že partu kvantových fyziků z různých kontinentů nenapadne namalovat si na zápěstí dvě kolečka a markýrovat emzáky.Mimochodem,emzácí byli výhradně jedné rasy,proto ta kolečka byla vidět.Dávam tři abych nevypadal jako debil že jsem to dokoukal a za klimošku,do který by se vešli dva Meklejni vedle sebe. ()

Johny M.

OK, další Válka světů; tentokrát osmidílná, kde první díl navnadí a pak... nic. Dramatická sci-fi telenovela, kde jsou místo klasickejch tripodů jen jakýsi mecha-psi na technologicky dost bídný úrovni, pár divnejch postav a příběh kterej nikam nevede (ano, i konec je otevřenej a dost pochybuju, že se na něj někdy naváže). Jako bonus ještě pár potřehů (spoilerů?), který v moderním evropským seriálu nesmí chybět a jistě je spousta diváků "ocení": příběh je sice o prdu, ale je důležitý tam narvat chudáka uprchlíka, kterej utíká před válkou, ale je naštěstí hroznej dobrák, sluníčkovou nánu, která nechce vetřelce zabíjet, ale poznat, opakovaně černobílej sex, incest, homosexualitu... škoda, ještě mohli na závěr poznamenat, že ta invaze a apokalypsa zachránila zemi před klima-katastrofou. 2,5* a vlastně ani nevim za co. ()

Hemlock

No… První epizoda vyloženě namlsá, pak to má rychlý spád do poměrně nezáživné dějové linie hraničící mnohdy až s nudou. Knižní předlohu to nevidělo ani z rychlíku, okatě multikulturní pojetí nikoho nemůže překvapit a podpora páření se s ilegálním migrantem v roli hrdinného spasitele a hlavního moralisty je samozřejmostí. Osobně postapo snímky zbožňuji, ale toto je zřejmě první žánrovka, kdy lusknutím prstu zhebnou všichni zmrdi a přežije promile populace s vyloženě mateřskými a přátelskými pudy - 30%. ()

RobinPM100

Strašná sračka, když máte malej rozpočet a chcete bejt atraktivní pro diváka, vezmete zápletku s mimozemšťanama a našroubujete jí na telenovelu, kde se furt žvaní o hovnu, nemá to děj, je to mega nudný a mimozemšťani jsou nakonec robopsi se vzhledem a provedení, jak z prvních lidskejch pokusů sestavit robota. ()

hustle_sweat

První díl vypadal nadějně , zbytek je nudná slátanina kde postavy 80% seriálu řeší osobní kraviny a nezajímá je že je zde mimozemská invaze . A vůbec by mě nenapadlo že lze "ufona" zabít pomocí pár dobrých  střel z 9mm samopalu .... ()

nudlis

Po výborné první sérii doufám, že bude ještě tak max jedna nebo dvě, tvůrci udrží kvalitu a nestane se z toho nekonečná sračka, ze který další série ždímou už jen jméno a zašlou slávu té první. A robopsi jak od Boston Dynamics byli výborný :-) EDIT: po 4 dílech série druhé musím své hodnocení snížit, neboť děj a dynamika se nám (překvapivě) začínají poněkud rozplizávat do dlouhých zbytečných dialogů. Což je buď první znamení scénáristické krize nebo snaha vyrobit další nekonečný seriál. Po 6. dílu druhé série pomalu přestávám věřit, že přibude akce a skončí dlouhé a zbytečné dialogy. ()

numan odpad!

Nechutná propagandistická sračka aneb jak totálně zprznit klasickou sci-fi od H. G. Wellse: Především je třeba zaktualizovat postavy, takže do toho narvem jednoho gaye, jednu pošukanou sluníčkářku, dva afroamerické "uprchlíky", zdrhající z Callais (A TO SI FUCKT NEDĚLÁM PRDEL!) v pravděpodobně válkou zmítané Francii do Velké Británie (oblíbené hobby dnešních migrantů) atd. atp. Výsledkem je vskutku libovonná prudce macronizovaná směs minimálně padesáti hoven umixovaná dnešními následovníky soudruha Goebbelse. ()

afroman001

Pokud se někdo dokáže odprostit, od přehnané pozitivní diskriminace. První a druhý díl 55% třetí až sedmý díl 35% poslední díl 62%. Seriál má velký potenciál bohužel jen má.... Zpracování kulhá všude....příklad utíkajících lidí dlouhou uličkou kde je emzácký biorobot nedokáže několik minut trefit ale s dokonalou přesností Vasilije Zajceva sestřeluje profesionální vojáky v lese. Více než řešení katastrofické situace, se zde řeší malicherný osobní konflikty. Slepá dívka (bíle barvy) , která si to rozdává hned v několika dílech s migrantem z Lybie. Který ji v druhém díle držel bouchačku u hlavy a ona se u toho pomočila strachy. Zřejme jde o jakousi další sexuální úchylku poněvadž jí to k němu neskutečně přitahuje. Dávám 2 hvězdy. ()

Sidenius

Téměř neuchopitelné. Dost slátané, průhledné a místy utahané. Čekal bych od tak velké produkce něco daleko lepšího - těžký podprůměr jak ve scénáři tak v ději jako takovém. ()

Sashmen13 odpad!

S válkou světů, myšlena ta od Wellse, to má společného tak název, prosím, příště si vymyslete vlastní název pro svojí super najetou sci-fi, nebo lepší překlad. ()

Ernik

Začátek je opravdu zajímavý ... ale konečná zápletka/rozuzlení je opravdu zklamáním. K postavám si člověk nevytvoří žádné pouto ani po 3 krátkých seriích. Zejména Catherine je pro mě naprosto nesympatická postava. Škoda, že si seriál nezachoval úvodní napětí a myšlenku. ()

Šíma2

Kdo nesnese "liberálně demokratickou morálku", vícebarevný sex, pravdu a lásku, ať se na to nedívá. Mě to teda nevadí. Potíž je v tom, že scény, které chtějí být emočně hutné, nějak nefungují a působí spíš protivně. Jinak je první série celkem inteligentní, bez zbytečných hloupostí, s inteligentními odkazy (virální a s oblibou parodované video kopání do robota BigDog od Boston Dynamics). Zatím tedy celkem sci-fi i když bez zvláštního nápadu a bez spádu. Rozum příliš vítězí nad příběhem. Na druhou stranu mě napadá hned několik způsobů, jak věcma z drogerie takového robopsího zoufalce zastavit. ()

R.O.B.I.N007

Mam rad takoveto jednodussi serialy, a musim rict ze me tento serial celkem vtahnul, uz od doby co jsem dokoukal prvni serii ocekavam dalsi. Super kamera, i herci mi neprijdou nijak otravni a nesympaticky. Rozhodne si dam i dalsi radu hned jak to bude mozne. EDIT: Druhá série šla strmě dolů kvalitou. Tak tak jsem to zvládl dokoukat. Bohužel tato řada zklamání. ()

Bbulli042

Prvý diel, ako ostatní napísali, navnadí. Ale je to v podstate o ničom. Pobehovanie v prázdných budovách s dúfaním, že hlavní hrdinovia prežijú. Ale stupídne chovanie sa všetkých postáv.. Štvornohé roboty z predchádzajúceho desaťročia... Ako, takto zaostalá technológia dokázala dokázala docestovať na Zem? Spielbergova vízia bola asi najbližšie. Terror from outher Space. Dokonca aj tá z 2019 z produkcie BBC bola viac znepokojivá. Toto je len paródia, ktorá sa vôbec nevydarila. Nech sa ale nik na môj názor nehnevá a na tento paškvil sa rýchlo zabudne. Je to prázdne, ako vyliata konzerva do WC. Slabá jedna hviezda za prvú epizódu. Záver ešte k tomu postráda logiku. ()