Ve světě, kde společně žijí zvířata všech druhů, pocítí něžný vlk predátorské nutkání, když se v jeho škole začne vyšetřovat vražda. (Netflix)

Terezinka198

První furries, které mě opravdu dostalo a já si ho zamilovala dřív, než jsem si to uvědomila. Můžeme hledat všelijaké výtky, ale proč? Bavíte se? Tak jedině dobře. Občas jsou scény přitažené za vlasy, jindy lehce úsměvné, ale já si nemohu pomoct a prožívám ty jejich trable s nimi. Legosi je skvělá hlavní postava, Haru je z počátku otravná, ale postupně se vám začne pomalinku otevírat, jako Legosimu. A Louis? Z toho se ve finále stala úplně nová kapitola sama o sobě. Těším se na druhou sérii, protože otázek mám v hlavě mnoho. 9/10 ()

SonGokussj

Málokdy dávám takové hodnocení. Avšak Beastars je jedno ze dvou anime v sezóně Podzim 2019, na které jsem se týdně těšil... Ucelený příběh s neskutečně zajímavými postavami, i když je to "ve školním prostředí" s ohranou linkou "zamiloval jsem se do holky" ve světě Zootopie, je zde úžasné provedení, střih, animace, kamera, které je až lidsky živé. To stejné jednotlivé myšlenky protagonistů. Od stejných autorů jako mé oblíbené Houseki no Kuni, vychytali 3D animaci, která zde není kvůli ušetření peněz, ale jako volba a jde to znát. K postavám jsem přirostl, každá má své indiviuální myšlení, jsou tam sranda chvíle, trapné chvíle, akční chvíle, všechno to mě drželo přikovaného jednou týdně na 20 minut k obrazovce. A to jsem to začal sledovat až u 4. dílu, protože jsem si myslel "jéj, kopírují zootopii, nemaj už co vymyslet". Jak já se mýlil. Hauuu 88 % ()

Deleatur

Plusy: Legoši. Silná romance opepřená rozdivočelými hormony (a predátorskými instinkty). Anime bylo všechno to, co se Zootropolis neodvážila. Přesah k aktuálním společenským problémům. Mínus: Sice jediné, ale trvalé - proporce byly správné, ale romance mezi vlkem a králicí vypadala jako furry lolicon, ačkoli tam opakovaně zaznělo, že na rozdíl od Legošiho byla Haru už plnoletá. K tomu skoro hrůzná scéna implicitního znásilnění lvy, z nichž jeden jí předtím doslova koukal do vagíny. Hodnocení po 1. sérii: 84%. ()

Prochy38

Zavádějící trailer mi to málem znechutil, protože jsem čekal něco naprosto jiného, než jsem vy výsledku dostal... Ale!! Tato záležitost je neskutečná pecka! Jako velký fanda BoJacka jsem byl hodně zvědavý, jak tento svět pojmou v tomto anime a pecka neskutečná! Animace naprosto famózní! Příběh silný a hluboký. Víc jsem čekal temnou detektivku, což mě i malinko mrzí, protože je to na můj vkus až moc staženo na jejich vztahy, než na to, že se sakra umírá. Ale závěrečný díl tuhle stránku luxusně zachránil. Za mě obrovské nadšení a už se těším na další sérii. ()

Scalpelexis

[1. série] Předlouho jsem se odhodlával, abych si Beastars hodil do sledovacího menu. Nejenže mi z doslechu malinko skřípaly zuby a drobet jsem koulel očima nad pomyšlením, co se tam zhruba děje, ale všeobecně též dvakrát nefandím CGI v anime. Některý z těchto předpokladů se po projekci fundamentálně nezměnilo, ale přibylo minimálně vícero náhledů; ne nutně špatných, ale ani dobrých. Nejzajímavější na tom vše je, co se všemi samozřejmými tématy udělá proměna lidí na antropomorfní zvířata. Být to příběh s obyčejnými lidskými postavami, obtížně by dosáhl etických, morálních a fyzických konfliktů, které se povedlo nastínit tomuhle anime. Těžko by cca půlka populace žila ve strachu, že může kdykoliv přijít den, kdy si nějaký abstinující predátor usmyslí, že si Vás dá k obědu. Otázka vztahů je taky najednou úplně jinde, když se do sebe může zakoukat slepice s krokodýlem a Beastars se vůbec nebojí jít s oběma problémy až do postele. Místy mi proto bylo tuze nepohodlno, což je ze strany tvůrců taková oťukávaná diváků, jestli to vydrží, protože minimálně v této sérii mělo vše jisté hranice pokušení. Postavy mají k dokonalosti hrozivě daleko a dost často si na kultivované artificiálně hrají, čímž se generuje mírné dusno a napětí a vkládá do děje porci nepředvídatelnosti. Otázky nad fungováním společnosti visí neustále ve vzduchu a nutila mě buďto k přemýšlení anebo k vehementnímu pokračování sledování. A i když romance v japonském podání může být neskutečně natahovaná, sem tam i trapná a otřepaná, Beastars s ní nakládají citlivě aniž by kdy hrozil pád do vod telenovelních. Produkčně se musíte borcům ze studia Orange sklonit: Počítačová animace je výtečná, málokdy mi překážela něcím nedotaženým nebo křečovitým a velmi rychle jsem si na ní zvykl. Pokud by takto vypadala jiná CGI anime, možná by mi to ten předsudek a mírnou nenávist vůči nim posunulo. Ono vůbec, Beastars se podařilo mému anime já upravit přijatelnost hned několika proměnným, kterým by zapšklejší vnitřní já nikdy nedalo příležitost. Uznávám, že pro spoustu z těchto je to cesta až přespříliš trnitá a brzo to otočí. Co mě ale nesežere, to mě v tomto případě pobaví. 4* ()