Instinkt lovce

• Česko Bílý jaguár (viac)

Co všechno je možné na nákladní lodi plné divokých exotických zvířat a jednoho odsouzeného nájemného vraha, který se rozhodne vypustit zvířata na svobodu? Podaří se profesionálnímu lovci Frankovi zachránit členy posádky před šíleným zločincem a vyplašenými zvířaty?... Profesionální lovec exotických zvířat Frank uloví vzácného bílého jaguára a má v plánu ho z Amazonie odvézt spolu s dalšími zvířaty do států. Na lodi cestuje také odsouzený nájemný vrah Loffler, který je v kleci umístěn na stejném místě jako Frankova zvířata. Vrah je nebezpečný a nemocný, dohlíží na něj psycholožka Ellen Taylorová a několik mužů z ochranky. Loffler předstírá záchvat a podaří se mu zabít několik mužů a ozbrojený se schová. Většina posádky se zamkne na přídi a vedoucí ochranky John a několik mužů začnou pročesávat loď. Kuchař v kuchyni objeví opice, tak se Frank vydává na pomoc, ale opice mezitím muže zabijí. Loffler pustí většinu zvířat z klecí, vypustí veškerou pitnou vodu a daří se mu dobře se skrývat. Posádka je pod náporem Lofflera a zvířat a prozatím prohrává. Frank se snaží pochytat vypuštěná zvířata, zatímco Loffler přebírá řízení lodi, mění kurz a navigační systém rozbije, aby se nedal ovládat. Frank najde Lofflera, ale bílý jaguár je vyruší a on opět uteče. Živých už na lodi moc nezbývá, Loffler zamkl Franka do klece a chce po něm navigační mapy. Strojníci zastaví loď a zhasnou světla. Franka pustí jeden z posádky z klece a všichni zbylí členové se rozhodnou pro útěk z lodi... (TV Prima)

kinderman

Občas se i na film, který neslibuje kdovíjaký zážitek, podívám kvůli účasti atraktivní herečky. Co ale nechala udělat se svým obličejem Famke Janssenová, je zdaleka největší hrůza, která se na diváka z Bílého jaguára vyvalí. To už neřešíte ani scénář ani Cageovy obvyklé zoufalé pokusy o herectví, ale jen se v duchu ptáte: Jak se tohle mohlo proboha přihodit? ()

Padme_Anakin

Nicolas Cage se mi v roli lovce a v podstatě pytláka líbil, mám pro tohohle chlapíka slabost už dvacet let a vypadá to, že se nic nemění. Jen tiše doufám, že dluhy už má z krku a překvapí pořádnou peckou, třa příští rok a vrátí se tam, kam patří. Kevin Durand má na filmu lví podíl, jeho vyšinutý zabiják byl lehce uvěřitelný, ztvárnil parádního záporáka. V rámci žánru akční béčko u mě na pohodu, za tři slušné hvězdičky, jen mě mrzí Famke Janssen, taková to byla krásná ženská, co se sebou provedla, je trestuhodné.. ()

Arsenal83

Už úvodná scéna, v ktorej Cage bez problémov zmláti kreslenú šelmu je trápna až smiešna. Navyše je tu scenár, kde Cage. hrá tvrďáka, čo mi nevadí, ale je to ten typ, čo proste hláškuje jedna radosť, ale žiadna hláška mu nevychádza, takže aj Krokodíl Dundee pri ňom vyzerá ako komik storočia. Toto fakt môžu vysielať len na TV Narkóza alebo väzňom v base. ()

Lacike

Banda bývalých hviezd zmätene pobehuje po nejakej nákladnej lodi. Sem tam sa stretnú a trochu sa pobijú, prípadne sa rovno zastrelia a občas sa tam objaví digitálny jaguár (zviera, nie auto) a niekoho tiež picne. No a celé je to strašná nuda. Nie je tu ani žiadna akčná scéna, ktorá by aspoň trochu nadchla a ani to nie je natoľko blbé, aby ste sa bavili na účet tvorcov ako v legendárnom trashi Hadi v lietadle. Je to proste chaos v ktorom vám sú postavy ukradnuté a je vám jedno jak sa to skončí. Výsledok je strata času rovnako ako predošlý Powellov film. Do tretice už mu na lep neskočím aj keby obsadil Rena, Arnieho alebo neviem koho z mojej topky hercov. 3/10. ()

mzss1

(68%) PRIMAL je v rámci poslední doby docela netypický film a jeden z těch lepší, co má Nicolas Cage na kontě s ohledem na ty sračky co v předchozích letech bohužel točí. Celé je to takové odlišné, Cage tu hraje roli sarkastického a znuděného týpka, co loví všelijaká exotická zvířata, která pak (jak se ukáže později ilegálně) prodává do různých zoo atd. V jeho zaměření je ale cítit jasná profesionalita – v tom co dělá, má všech pět pohromadě. Celá jeho postava mě dost bavila, proto mě trochu zamrzela, že byla víc rozvinuta pouze v cca ½ filmu. Já bych dal víc extrémnějších a ujetějších scén. Snímek je totiž z pohledu běžného diváka dost nevyrovnaný. Na jednu stránku se to snaží tvářit nadlehčeně a nebrat to moc vážně a na tu druhou je to zas marný pokus o snahu o serióznější počin, což není ani zdaleka. Tím to celé nechci moc kritizovat, vidím, že jsem se zas nechal unést rozvleklejším rozborem. Takže když to shrnu, Cage tu má skvělou postavu, která mě zabavila. Ostatní herci jsou na tom už průměrněji včetně Famke Jenssen, která mě zde moc nebavila nebo hlavního záporáka, který roli šílence a nájemného vraha zahrál obstojně, ale přesto mi jeho některé manýry docela vadily, ale to je jen můj subjektivní názor. Co se týče AKCE, tak ta je jednoduše natočena, ale neurazí, potěší pár solidních soubojů, které jsou docela zpomaleně natočeny, ale neurazí + nějaké ty přestřelky. Celkově mám z filmu dobrý pocit. Najde se tu pár ujetých scén se zvířaty, což nám dává alespoň něco nového. Poslední cca 3/3 filmu už tempem tak trochu drhne, už mě nezajímá, jak to celé dopadne. Napětí, příběh – to zde moc neočekávejte. Tak jak tak je to ale v mých očích nadprůměrný počin, který v novodobých béčkových vodách neuvidíte každou chvíli. Možná, že si to ještě někdy pustím. Na to jedno shlédnutí to byla solidní záležitost. ()