Bridgertonovi - Série 2

(séria)
USA, 2022, 8 h 29 min (Minutáž: 54–72 min)

Touhu krotí smysl pro povinnost a skandál je na spadnutí. Vikomt Anthony Bridgerton se totiž rozhodl oženit, ale svéhlavá starší sestra jeho vyvolené mu nic zadarmo nedá. (Netflix)

kiddo

Meet cute ETL, kde "měla by mít aspoň půl mozku" je volitelná podmínka. Jako... jo? Rozhodně neuškodí, že na rozdíl od posledně si někdo za kamerou uvědomil, že nejzábavnější na sexu fakt není samotnej sex. Btw může mi někdo vysvětlit myšlenkové pochody kultivovaných kultiválů, kteří si vědomě pustí echt červenou knihovnu a pak pyskují, že je ta knihovna ňáká moc červená? Když chcu Harlots, tak snad koukám na Harlots a neztrapňuju se na veřejnosti cintama o svojí skills issue. ()

pavcas

Druhá serie byla neskutečná! Ta chemie mezi Kate a Anthonym bylo něco, co se hned tak nevidí. Mělo to pomalý rozjezd, ale o to víc to na konci bouchlo! Ty pohledy, ty letmý doteky, ta atmosféra, dialogy, hudba, taneční pasáže, to bylo teda něco. Ústřední dvojice neuvěřitelná, takhle dobře to zahrát... koukala bych na ně dva ještě tak minimálně jednu celou serii, úplně mě mrzí, že to skončilo. První série byla dobrá, ale ta druhá..no nemám slov, nádhera. ()

bearmeedek

Těžko medvědovi hodnotit něco, co slepičkami ohodnoceno již jest. Tak jak první sérii, i tuto jsem sledoval ne z vlastní vůle. Naštěstí názor na to vlastní mám. Druhá série se dle hodnocení většiny líbí  podstatně více, než ta první. Já si průběžně mumlal, že jednička byla o dost lepší. Tady se 8 dílů přešlapuje a vzdychá, aby se jeden krok dopředu udělal najednou a rychle na konci. Pokračovalo se v zavedeném stylu, že v té době v různých funkcích, postaveních i třídách byli osoby černé pleti. Jako černoši, myslím. Ještě jich tam trochu přidali, nebo jim jen dali větší prostor. Sem tam se tu mihá i žlutá barva a šikmé oči. Dvě nové postavy jsou Indky. Nic proti Indům, ty dívky byly i hezké. Ale proč, když jsem se v jiné recenzi dočetl, že v knižní předloze byla jedna tato dívka velmi světlé pleti a druhá blondýnka s modrýma očima. Pak už v tom vidím i další diskriminaci, protože tu nebyl ani jeden indián. Oproti jedničce i hodně ubyl sex. K tomu poslední tři díly byly úplně jak z jiné planety a byla to příšernost. ()

Ben Nevis

Druhá série nedává moc smysl. V předloze tuším šlo o to, že Kate je stará panna a oproti sestře o dost méně atraktivní. Antonymu se nelíbí, ale je k ní živočišně přitahován. Anthony řeší, že zdědil alergii na včelí bodnutí a hrozí mu předčasná smrt. Tudíž chce rodinu ušetřit citů a bolestivého truchlení. Předlohu jsem po druhé knize zahodila, protože je strašně nudná a rozvláčná. V seriálu se řeší plno vedlejších linek (královna, Whistledown, Featheringtonovi), v knihách jenom základní milostná zápletka jednotlivých sourozenců. Díky vedlejším zápletkám je série koukatelná. Hezké pokoukáníčko je i na kostýmy a zámky. Navíc Anthony a Kate  (i se sestrou) jsou daleko sympatičtější pár než Daphne a pan vévoda. ()

Anet21

⚪Tá harlequinovská atmosféra z toho priam dýcha, všetka tá fatálnosť, láska až za hrob, veľké vyznania, je to strašne pátosové, aj keď na to divák pristúpi, sladké je to ako med, ale ok.⚪Čo je však prekvapujúce, je fakt, tvorcovia od minulej série pozmenili postoj k explicitnosti (neviem prečo) a v tejto sérii sa vyskytnú len 2 explicitnejšie scény, aj to veľmi nenápadne nakrútené, čo ma jednak donútilo zamyslieť sa nad tým, prečo toto tvorcovia vyhodnotili ako dobrý nápad, keďže väčšinu nadržaných 15-ročných dievčat a 40-ročných mamičiek zaujali práve kvôli explicitnosti a nahote, a jednak mám pocit, že si týmto krokom tvorcovia vykopali hrob, keďže ak ubudol sex, ubudnú aj diváci, ktorí to kvôli nemu sledovali. A nech sa to zdá akokoľvek primitívne, bolo ich až-až.⚪Ono totiž bez tých ,,hanbatých" scén toho veľa nezostane - treťotriedna romantika ako z každej historickej červenej knižnice s neustále sa opakujúcim motívom ,,nemôže s ním byť - chcem s ním byť - nemôže s ním byť," ktorá nedokáže poriadne utiahnuť ani tých 8 dielov, hlavní herci so skoro nulovou chémiou, hlavná herečka, ktorá síce nie je škaredá, ale od nejakej nádhernej femme fatale má ďaleko a aj jej herectvo je na úrovni hercov zo sitcomu a celá psychologizácia hlavných postáv je tak banálna, až je to smiešne. Do toho všetkého výplnkové dejové linky, ktoré sú už skôr otravné (hľadanie autorky klebiet je kapitola sama o sebe...), znova zvolené prerábky moderných hitov do ,,klasického" štýlu, naozaj otrasné choreografie tancov, ktoré sú snáď horšie ako minule a neskutočné naťahovanie deja a máme celok 2. série.⚪A aby sme sa pochopili, ja som nanajvýš spokojná, že tie patetické sex scény sa vypustili, to je snáď jediné pozitívum, ale inak som aj z takéhoto potenciálneho GP mala len znudené pocity. Obstojná kamera a kde-tu vtípok to naozaj nezachránia. Aj tie ,,najvypätejšie" scény vyznania lásky nemajú v sebe nič, sú skoro bezemočné, i keď sa scenárista snaží presvedčiť všetkých, ako to na place iskrí. Tak, presvedčil len seba.⚪Ak budú pokračovať aj v ďalších sériách, bude to vyzerať zase a len na 90% rovnako, keďže tieto harlequinky sa píšu podľa jednej mustry a tá nepustí. Žiaľbohu. Otázne je len, dokedy to bude ľudí baviť sledovať. Tipujem, že do tejto série. A tú diverzitu, zmiešaný pár atď. už ani nekomentujem. Nemá to cenu, a aspoň už pridali aj Aziatov.⚪ ()

• Vévoda z Hastingsu se ve druhé sérii už neobjevil. Je to z toho důvodu, že jeho představitel Regé-Jean Page podepsal smlouvu jen na jednu sérii a k dalším se nechtěl zavazovat, aby se mohl věnovat jiným projektům. Připustil, že je možné, že do jeho role v dalších sériích může být obsazen někdo jiný. (Ganka)
  • Na plese u lady Featheringtonovej, pri tanci Vikomta Bridgertona a slečny Sharmovej, hrajú muzikanti hudbu piesne "Wrecking Ball" od Miley Cyrus. (Cigalone)