Lakers: Vzostup dynastie

• Česko Lakers: Vzestup dynastie (viac)
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2022–2023), 16 h 8 min (Minutáž: 47–69 min)

Predloha:

Jeff Pearlman (kniha)

John C. Reilly, Quincy Isaiah, Jason Clarke, DeVaughn Nixon, Solomon Hughes, Gaby Hoffmann, Brett Cullen, Adrien Brody, Sally Field, Hadley Robinson (viac)

Drama ze sportovního prostředí se vrací do osmdesátých let minulého století a zachycuje profesní i osobní život legendárního basketbalového týmu Los Angeles Lakers, který se stal symbolem své doby na hřišti i mimo něj. Producentem seriálu, natočeného podle knižní předlohy Jeffa Pearlmana s názvem "Showtime: Magic, Kareem, Riley and the Los Angeles Lakers", je Adam McKay (Boj o moc, Q: V oku bouře). (HBO Europe)

Radek99

Famózní silně postmoderní formální stránka a nosný příběh vzniku jedné legendární sportovní generace týmu Los Angeles Lakers zaostřený na pár největších hvězd (Magic Johnson & Kareem Abdul-Jabbar) a osobu majitele klubu. Vysoký standard HBO zas a znovu potvrzen! Do lehčeji a humorněji laděného tónu se postmoderně připlétají i závažnější podtóny, hlubší témata a kontext doby - například systémový rasismus, podíl NBA na emancipaci Afroameričanů v USA, společenské postavení žen, komercializace sportu, limity a slabé stránky kapitalismu atd. Jen toho postmoderního vystupování z role, dívání se do kamery a mluvení přímo na diváka bylo až přespříliš... ()

Chrustyn

Čekal jsem odlehčenější pohled na počátky basketbalového týmu Lakers a dostal stylový a vlastně docela špinavý vhled do prohnilého světa pracháčů a profesionálních hráčů, kteří byli oběťmi svého talentu. ()

slord

Vymazlená štýlovka, či už formou alebo náplňou, ktorá ma úplne pohltila a očarila, kde všetci podávajú herecké výkony hodné ocenenia, kde je vlastne ťažké dať niekoho do popredia. A aj keď nie som fanda basketbalu, tak tomuto tímu sa nedalo nefandiť a veľmi ma mrzí, že to tou druhou sériou končí, dal by som si hneď nášup. ()

William_

Tenhle seriál je MUST-SEE! Pohled na vzestup dynastie Lakers v působivém 80s hávu patří k tomu nejlepšímu, na co se dnes můžete jakožto fanoušek basketbalu podívat. The Last Dance hodil rukavici do ringu a v HBO jí zvedli a stvořili toto. Ten audiovizuální styl a soundtrack Vás naprosto pohltí a herecké výkony (především Adriena Brodyho ve 2. sérii) řadím mezi to nejlepší, co nám HBO kdy přineslo. Sledovanost vládne světu (i streamingu) a proto se bohužel tento skvělý počin od HBO dočkal pouze 2 sérií (tedy 17 epizod) a následně byl zrušen. Je škoda že kvalitní počiny se srdíčkem a autorským stylem jsou rušeny, kdežto některé rychlokvaškové seriály se vytvářejí jako na běžícím páse. Veliká škoda HBO, veliká škoda. ()

BarryLyndon

Jeden z nejlepších seriálů všech dob, který si zasloužil běžet ještě velkou porci sezón, místo toho byl ostudně zaříznutý. Naprosto tu vládne Brody. 10/10 ()

BoXBe

S první sérií absolutní spokojenost. Víc od tv seriálu ani nemůžu čekat, leda že by mi zdarma vozili až domů pizzu a masírovali mi nohy? Zábava na první dobrou. Zřídka tvůrci podřadili. A většinou jen proto, aby nabrali ještě vyšší rychlost. Naservírovali prvotřídní potěchu pro basketbalového fanouška, pro diváka, co ocení kvalitní soundtrack a herecké výkony. Nespletli se v castingu. Scénář byl podle předlohy chytrý jak opice, odkazoval se na tolik reálií, že i jako průměrný znalec jsem cenil, jak chytře se provazovaly charaktery s reálnými postavami a tím, co teprve přijde a co se dá dohledat, ví se a ví se, jaké to jsou legendy - od majitele, přes trenéry, až po hráče samozřejmě. Fajne. Pecka. Dám si rád znovu někdy. ()

vyfuk

1. série: Umění se dostalo konečně i do televize. Jinak se to popsat nedá. Absolutně geniální série, ve které se střídá jedna sympatická postava s další mapující skutečný příběh tak ladně, drsně a věcně až se člověk chytá za hlavu. Nějaké epizody prožíváte jako skutečný finálový zápas vašeho oblíbeného sportu. Vše je domyšlené do posledního detailu s malými flashbacky, které vše perfektně dokreslují. Způsob natočení taky pecka, protože máme i dobovou kameru jak z roku eins zwei, která snímá občasné mikro momenty mezi záběry, no prostě nádhera. Tohle bylo porno jak na obrazovce, tak příběhově. Pokud bude druhá série, tak se bojím, protože ten drajv je u takových projektů těžké udržet a mnohdy se sesypou. Ale kdo ví? Třeba zde HBO opravdu vytvoří dynastii. 2. série: Sen filmařiny v televizi pokračuje. I když jsou koleje zajeté, už jen stačí ždímat velkolepý příběh, což se daří. Série ale ovšem podle mě znatelně utrpělo na to, že již bylo řečeno, že nic nebude a tak druhá půlka se snaží obsáhnout, to by se zvládlo na další sérii. Nemluvě o tom, že kdyby umění nebylo zrušeno, tak se to mohlo celkově dotáhnout na 3 nebo 4 a byl by to stále mástrpís, ale možná může být člověk rád, že v dnešním konzumu vůbec toto mohlo vzniknout. I tak je to ale málo na takové umění. ()

kluk z Na

Ze všeho nejdříve jsem rád, že John C. Reilly dostal příležitost ukázat to co mnozí vědí už dlouho, že je to pan herec. Při sledování jsem vzpomínal ba Gta: Vice city a jeho barvy, samozřejmě Narcos, které se podáváním faktů a rychlými prostřihy zapsali. Musím říct, že osobní příběhy aktérů mě někdy až tak moc netankovali, ale nakonec jsem musel ocenit i hloubku a autentičnost, kdy víme už podle názvu a historie kam příběh směřuje. Jsem rád, že mi nikdo nepodlejzal a ani se mi nesnažil zavděčit nebo glorifikovat někoho z hráčů či trenérů. To hlavní proč jsem si to tak užil bylo to, co se odehrávalo uvnitř týmu. Všechen ten výsměch a neustálé vsázení na divokou kartu. Skvělá storka. Pro mě událost roku. ()

Urukhaj98

S01: Basketbalu, ale vlastně i sportu obecně, rozumím asi jako autům (tj. vůbec). A přesto je můj nejoblíbenější pořad Top Gear a touhle famózní retro freskou ze sportovního prostředí jsem byl naprosto uchvácen. Od samého začátku, až do poslední minuty. 9/10 ()

boni

Basketbal je dynamický sport, tahle série není. HBO pohořelo tam, kde jindy natírá konkurenci na plné čáře - realistickém a lidsky uvěřitelném vykreslení postav. Zbyl jen patos, solidní rozpočet a promarněný potenciál. Možná hodnotím až příliš příkře, protože velká očekávání vystřídalo velké zklamání, ale nemohu jinak. ()

holub109

Překvapivě výborná záležitost. Perfektní obsazení a zajímavý příběh to táhnou kupředu, třešničkou na dortu je pak skvělá stylizace a nápaditá kamera. Velké paráda, u které se nemůžu dočkat další řady. ()

J.e.r.e.c

Nejlepší sportovní seriál vůbec; stylový, zábavný, skvěle napsaný, od srdce zahraný, filmařsky vymazlený a emocionálně strhující. Jedním slovem – Magic! Birdužel nás tragicky opustil po finálové sérii LAL – BOS 1984 ve věku nedožitých minimálně tří, ale spíš čtyř řad. Nedostalo se tak nejen na další dvě vzájemná finále, ale zkrátka přišla i celá druhá půlka osmdesátek s nástupem Jordana, Hakeema, Barkleyho a raubířů z Detroit Pistons. Nemohlo dojít ani na Magicovu kauzu s HIV (která přitom celý seriál otevírá, takže to očividně bylo v plánu), ani na setkání starých rivalů a pozdějších kamarádů v Dream Teamu, což by byl ten nejlepší možný konec. Ale to jsou všechno jen podělaný kdyby, protože bídná sledovanost (které odpovídá i smutný počet zdejších hodnocení) ve spolupráci s hollywoodskou stávkou spláchla pokračování téhle parádní jízdy do hajzlu. Zůstalo po ní 17 skvělých dílů jako připomínka éry dvou nejcharismatičtějších borců, co se kdy proháněli po basketbalových palubovkách. 88 % ()

pushover

Přestože mě basket nezajímá, udělal jsem tu osudovou chybu, že jsem si pustil první díl a už jsem se vezl. Parádně udělanej seriál. ()

Bogrant

Svojráznym spôsobom predstavený pohľad na vznik legendárnej dynastie Lakers zo začiatku 80. rokov, ktorú si užije i obyčajný lajk so štipkou záujmu o basket a historické okienko. Dramatické, sarkastické, vtipné, emocionálne, všetko náramne namixované a podávané prostredníctvom nevšednej kamery, vyvolávajúcej reálny dojem návratu do onej doby. Pritom sa to samotným zápasom venuje paradoxne najmenej zo všetkého. Chcelo by to miminálne ďalšie dve série o celej dekáde úspechov. Prevtelení Kareem a Magic výborní, ale celé si to kradne pre seba absolútne kraľujúci John C. Reilly. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

HBO zrušilo seriál o Lakers

HBO zrušilo seriál o Lakers

18.09.2023

Krátce po odvysílání finální epizody druhé řady seriálu Lakers: Vzestup dynastie přišlo od HBO oznámení, že se chválený titul nedočká další série. Zprávu potvrdil také tvůrce seriálu Max Borenstein,… (viac)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna