Minisérie Třetí den od tvůrců Dennise Kellyho a Felixe Barretta je rozdělena do dvou částí nazvaných Léto a Zima. V části Léto, sestávající z prvních tří epizod, ztvárňuje Jude Law (Nový Papež z produkce HBO) muže jménem Sam, který je přitahován k tajemnému ostrovu u britského pobřeží, kde narazí na skupinu ostrovanů odhodlaných za každou cenu zachovat své tradice. V Zimě, odehrávající se v průběhu dalších tří dílů, hraje Naomie Harrisová (Moonlight) neústupnou ženu Helen, která přichází na ostrov hledat odpovědi. Tím však rozpoutá hašteřivou bitvu, která má rozhodnout o jeho osudu. (HBO Europe)

stub

Seriál je silný v budování atmosféry, ale ve své podstatě je o ničem. Tedy začátek zaujme, ale posléze to celé dost ztratí dech. Myslím, že je to problém mnoha filmů a tvůrců. Zpravidla to vypovídá o schopnosti dobře zvládnout formu a naprosté neschopnosti dodat jí i nějaký obsah. Typický a čím dál běžnější úkaz. Čučí se na to ale celkem dobře. ()

*CARNIFEX*

Hodnotenie jednotlivých častí samostatne - v červených farbách. Seriál ako celok - v modrých. Ako by povedal svetoznámy hovorca policajného zboru z doby dávno minulej: “Hm, to mi nevychádza”. Pochopím selektívne hodnotenie v prípade sérii v seriáli. Nepochopím samostatné hodnotenie epizód v sérii, ktoré nemajú odlišnú story a dejový zámer. Toľko na úvod z rubriky logického myslenia. "The Third Day" je solídny variant na minuloročný "Midsommar", ktorý by sa dal rozdeliť na dve polovice. Keby mám hodnotiť po prvých troch epizódach, bolo by moje hodnotenie nadpriemerné. Ono sa doslova pýtalo, aby bol tento projekt seknutý po polovičke. Má to grády, je to dostatočne podivné, mystické i záhadné zároveň. Lenže tvorcovia tohto seriálu viditeľne dospeli k záveru, že treba "story" dorozprávať. Áno, posledné tri epizódy kompletne uzavrú tento príbeh, no až na poslednú časť, to už nemá to čaro, vytráca sa tempo, čo dosť zamrzí, lebo tento projekt mal z pohľadu nádychu podivna, obrovský potenciál. Každopádne, odporúčam každému, kto si dostatočne "zatancoval" počas minuloročného "Slnovratu". Za pozornosť tento seriál stojí .. ()

Trevor

Ako sa tu spomína aj v iných komentároch seriál v mnohých aspektoch, najmä vo svojom úvode, pripomínal Midsommar. Séria rozhodne stavia na dobrej atmosfére doplnenej dobrou hudbou a skvelou kamerou ale príbeh má na mnohých miestach príliš veľa hluchých miest a v podstate varí z ničoho. Ak by som túto minisériu nevidel tak by som sa držal tejto rady - rozhodne si ju pozrite bez prerušenia, epizódu za epizódou (nie nevyhnutne v ten istý deň) pretože ja som sa v deji s odstupom času trochu strácal. Rozhodne však Tretí deň je pre trochu náročnejšieho diváka. ()

BoPo

Prvé dve časti boli skvelé. Som si hovoril, že niekto skombinoval filmy Uteč a Slunovrat, a vybral z nich to najpútavejšie. Vizuálne radosť pozerať, skvelý Jude Law, celé zaujímavo podivné, výborné snové či halucinačné sekvencie. V tretej časti sa dozviete takmer všetky odpovede na podstatné otázky. Bohužiaľ od 4 dielu ide úroveň všetkého uvedeného strmo dole. Dokonca aj ten Jude Law zrazu začal hrať ako Carda Retarda. Posledné dve časti hodili vlastne všetko do hajzlu, pretože po skvelo fungujúcej atmosfére akéhosi ostrovného Twin Peaks nezostala ani len smietka. ()

Anderton

Hutný začiatok, prvotriedne obsadenie, odvaha rozdeliť celý príbeh na dve časti a nakoniec ho zmysluplne prepojiť, hra s časovými rovinami oboch príbehov v rámci príbehu jedného, temná atmosféra, kultové predobrazy. A predsa nejde o seriálovú udalosť sezóny. Ťažko povedať prečo, všetko totiž viac menej funguje. Možno preto, že nás nečaká žiadne veľké prekvapenie, že tie predobrazy sú nakoniec asi lepšie, že vďaka lahôdkovému obsadeniu máme najvyššie očakávania. Napriek tomu séria vo mne časom dozrieva a je možné, že sa k nej vrátim a konečné stanovisko prehodnotím. ()

• Seriál se převážně natáčel na anglickém ostrově Osea v Essexu. (Kuzmik)
  • 2. října proběhl 12hodinový live-stream na FB stránce HBO nazvaný „Autumn“. Částečně vyplňuje příběh stanoucí se po 3. a před 4. epizodou. Zobrazuje probíhající hudební festival „Esus and the sea“ na ostrově. V této události si zahrála slavná britská zpěvačka Florence Welch, která ztvárnila postavu Veronicy. (Kuzmik)